Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg vágatni kell a nyulak...

Tényleg vágatni kell a nyulak körmét? És ha igen mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Most kaptam kb 1 hónapja egy nyulat.Iszonyúan éles a körme.Lehet vágatni?És állatkozmetikusok nem csinálnak ilyet?
2013. ápr. 24. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet otthon is vágni,de szerintem érdemesebb állatkozmetikushoz vinni,mert 10perc se kell neki és nem is drága!:) De szerintem állatorvos is megcsinálja,ha megkéred.
2013. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem ingyen megcsinálta az állatorvos, mikor először elvittem oltatni, onnantól én vágom neki.

A lényeg, hogy nézd meg fénynél, meddig látsz benne valami sötétet - ezek az erek, ha ide belevágsz, az egyfelől fáj neki, másfelől vérzik is rendesen. Szóval erre kis ráhagyást kéne számolni, és úgy levágni, kb. addig tudod majd levágni neki, ameddig szőr van.

2013. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kisállatboltba lehet kapni karomvágót, csak azzal vágd neki, úgy is csinálhatod hogy megveszed neki és azt elviszed a dokihoz és akkor látod hogy hogy tartja stb.. :)
2013. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, kell vágni. Kb havonta. Sima, emberi körömcsipesszel csináljuk. Nekünk, aki először megmutatta, 6 db (!!!!) körmét úgy vágta le, hogy vérzett neki. :(((
2013. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Utolsó kommentelő: Uhh.....
2013. ápr. 29. 19:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Szegény utolsó nyuszi... de azóta jól van nem?
2013. ápr. 29. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, jól van! 3 éves nagylány már, és mi vágjuk a körmét! :)
2013. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 noel1999 válasza:

nem hallottam még rola h a nyulak körmét ágni

kéne.

szerintem ez hülyeség.

2013. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon rosszul hiszed, főleg a lakásban tartott nyuszinak kell vágni a karmait, mert nem kopik eléggé.

az én nyuszimnak is 2 karma beszakadt úgy hogy vérzett, valszeg azért mert beleakadt a szőnyegbe .. :/

2013. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A sajátomnak én magam szoktam 2 perc az egész.
2013. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!