Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetnek majd kukacok a...

Lehetnek majd kukacok a tengerimalacom ketrecében a legyektől?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron jártam sajnos így, kukacokat találtam a szobában, majd alomtakarításnál apró (bolha nagyságú) legyek voltak az alomban. Bármilyen légytől lehet ez? Vagy ez csak egyszeri eset lehetett? Az se kizárt, hogy a fapellettel jött be "valami", de végül is soha nem derült ki. Azóta beszáll egy légy és máris ez jut eszembe. :(

2013. ápr. 29. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A 30 fokos meleg es a nedves faforgacsa a legyek keltetoje.annyirol van szo hogy nyari doben ne hetente takaritsd az almot hanem gyakrabban mert ha a.meleg es a pisis,kakis forgacsba belepeteznek a legyek ami csak beszall az ablakon vagy bejon veled az ajton akkor kis larvak lesznek amik ott mozognak a ketrec aljan.a gyogyszer gyakrabban takaritsd a ketrecet es nem lesz baj
2013. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. máj. 1. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A légy az egy meglehetősn tág fogalom, kismillió fajta tartozik bele. Amit te látsz berepülni, az valószínűleg a házi légy, abból nem lesznek bolha nagyságú legyek. Ha lerakja a petéit, kb egy hét alatt kikelnek a nyűvek, amik aztán termetes méretűre nőnek bebábozódás előtt. De addigra remélhetőleg legalább egyszer takarítasz a ketrecben.
2013. máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Hogy, ha 1 hét alatt kelnek ki, addigra mindig ki van takarítva a ketrec. De már arra is gondoltam, hogy a biztonság kedvéért rakok a ketrecre valami gyenge kis szúnyoghálót. Vagy az én ajtómra valamit, hogy semmiképp ne repülhessen be semmi a szobába. (Csak megjegyezném, hogy résnyire van nyitva az ajtóm, hogy járjon a levegő)
2013. máj. 5. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A malacok összevissza bogyóznak, de elég szárazat.

A kukacok abban csak akkor fejlődnek, ha nedves.

Jellemzően a pisis részben lévő bogyókban.

A legtöbb malac előszeretettel a sarkokba pisil, tehát a sarkokat sűrűbben kell takarítani, és a kukac probléma megoldódik.

2013. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!