Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám a sünimet megszeli...

Hogy tudnám a sünimet megszelidíteni?

Figyelt kérdés
Amikor vettem,teljesen szelíd volt,de azóta,hogy elhoztam puffog és fél.

2013. máj. 1. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
A süni nem fogságba való. Engedd el!
2013. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez törpe sün,amit nem találni fogságba nálunk te ész,ez házikedvenc -.-"
2013. máj. 1. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Na most értelmezd a mondatod.. te ész
2013. máj. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok :)

A vettem szó neked mond valamit?Ha elengedném elpusztulna,nem ehez az éghajlathoz vannak hozzászokva.

Mielőtt hülyeségeket írnál,értelmezd a mondatomat -.-

2013. máj. 1. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem, még most sem érted miről beszélek!

Szép estét!

2013. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A süni nem fogságba való. Engedd el!" Te normális vagy ???

A különböző fajta sünök 70%-a nem a magyarországi (főleg városi) éghajlathoz van szokva...


Ezt a választ máshova is leírtam , de sebaj : 1960-70-ben lett divat az USÁban a sünök tartása , a legtöbbet tartott háziasított süni azóta is az afrikai házi sün... De a rómaiak már időszámításunk előtt 400 száz évvel háziasították az algériai sünt... A külön árusítás céljából való kitenyésztett törpe sünnek pl. 92féle szín változata van ,egy sün felszerelések és "ketrec" (OTTHON) nélkül kb.4-6 , de max. 8ezer forint...


(ez már nem az amit leírtam máshova is)Amúgy én sem értem miről beszélsz "kedves" névtelen válaszoló...Ha értenél a sünökhöz akkor mondhatnád , hogy nem "fogságba" való. De az az igazság , hogy a sün ezt nem úgy éli meg mintha börtönben lenne ! Van egy nagy terráriuma vagy ketrece , de legjobb esetben egy otthonos kis zuga kint a kertben fedve az eső elől...Van egy szerető gazdája aki biztos vagyok benne , hogy sokat játszik vele és rendesen (:talán még egy kicsit túl is:) táplálja...Én már nem vagyok sün tartó , mert veszélyesek lennének a kígyóimra nézve , de régebben tucatnyi boldog sünit tartottam és egészséges hosszú életet éltek (nagyon hosszút)...


Kérdező ! Érdeklődnék , hogy van a sünid ?:) Sikerrel "megszelídítetted" ? (nem hiszem , hogy olyan vad lett volna ;)


Válaszoló !

Amúgy azért sem engedné el a kedves kérdező a sünit (persze azon kívül , hogy szereti , és nem szeretné ,hogy meghaljon) , mert nem kevés pénzébe kerülhetett maga az állat ,és a terrárium vagy ketrec megvétele esetleg a kerti otthon kialakítása...


N Erik.

2013. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pupu55 ***** válasza:
100%
Hogy őszinte legyek szerintem semmi esetben se engedd el mert fogságban nevelkedhetett és ha mégis elengednéd biztos hogy aláírnád a halálos ítéletét.De akárhogy is a sün nem háziállatnak való az ember mégis háziasította de az ösztönt semmilyen állatból nem lehet kivenni.Fogadd el ez egy süni a természetben kéne bogarakat keresgélnie és nem valami pici ketrecben leélni az életét.Boldogabbá úgy tudod tenni hogy kirakod a szabadba természetesen egy nagyobb kör alakú ketreccel együtt.De ez egy süni ennyi a minimum ami megmaradhatott az ösztönéből.
2013. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó elötti: köszönöm,jól van,kicsit még puffog,hogyan tudnám magamhoz szoktatni jobban?
2013. máj. 16. 21:02
 9/9 anonim válasza:
amikor én vettem az enyémet nagyon visszahúzódó volt és félt. puffogott is. de minden nap kivettem hiába "hisztizett" aztán megszokta hogy kézben van. és már szelíd :)
2013. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!