Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit rakjak a tengerimalacaim...

Mit rakjak a tengerimalacaim alá a kifutóba?

Figyelt kérdés
Túl kicsi a ketrecük, ezért csináltam nekik egy kifutót, ahol jelenleg egy régi rongyszőnyeg van. Csak sajnos a szőnyegre is pisilnek elég gyakran, ezért elég büdös, de nem tudom hogy mivel lehetne tisztítani, plusz apukám tuti nem venne valami szőnyegtisztítót, mert nem szereti a malacaimat:( Attól félek hogy megtelepednek a bacik, és valami bajuk lesz. Tudtok valami olcsón beszerezhető dolgot, amit nem kell tisztogatni? Pl az újságpapír szerintetek jó? Mert abból mindig van itthon egy csomó. Vagy az könnyen átázik? Nem akarom hogy a parketta pisis legyen. Akinek van valami jó ötlete az írja le légy szíves.

2013. máj. 2. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Vásárolj erre a célra macskaalmot. Nagyon sokáig kitart, nem olyan drága, így a cserélgetések során nyugodtan mehet a pisis, használt a kukába. Szerintem jobb mint a szőnyeg.

Macskaalom, rá meg még egy kevés forgács akár.

2013. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél fleece (polár) anyagot, leterítesz egy nájlont, arra újságpapír, arra a fleece.

A nájlon lehet egy nagyobb szemeteszsák, vagy sitteszsák, egy régi fördőszobafüggöny, vagy műanyag asztalterítő, egy darab klinóleum, stb.

Erre raksz 2-3 réteg újságpapírt, arra ráteríted a fleece takarót.

A takarót időnként lerázod, és ha ecetes vízben kimosod, 10-20 perc alatt megszárad.

Az újságpapírt időnként kicseréled, én naponta szoktam.

Nem rég vettem 130*170 cm-es polár (fleece) takarót a METRO-ban 888 Ft-ért, de lehet kapni máshol is hasonló árban. Ez kétrét hajtva tökéletes, de akár egy rétegben is jó. Érdemes kettőt venni, akkor nem kell a száradásra várni a takarításkor.

2013. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!