Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt vagy tengerimalacot...

Hörcsögöt vagy tengerimalacot vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék a szobámba egy hörcsögöt vagy tengeri malacot:) Melyik az olcsóbb?? Párba kell lenniük, és valaki leírná hogy mennyibe kerül pl forgács, ketrec stb, meg azt is hogy egyáltalán hogy kell őket tartani?? Illetve baj ha pl néha kiengedem őket a szobámba?:D
2013. máj. 5. 07:39
 1/10 anonim válasza:

Nekem volt tengerimalacom, én azt ajánlom neked, mert azt ha elengeded könnyebben megtalálod(én is kiengedtem őket csak, minden kis lyukat ami volt azt betömtem)

Ketrec:(felszerelt) [link]

Más nem is kell, valami kisállatboltban be lehet szerezni a forgácsot meg az eledelt(tudom hogy a ketrec drága, de egyszer kell megvenni)

Gondozásuk: [link]

Ja és az ára a tengerimalacnak változó, valahol drágabb mint a hörcsög valahol meg olcsóbb, azt te döntöd el hogy hol veszed! :)

2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hörcsögöket egyedül kell tartani, a malacokat 2-en. A höri kisebb helyen elfér, viszont rövid ideid él (2 év). A malacnak nagyobb ketrec kell, de akár 10 évig is élhet. Ki kell engedni mozogni mindkét fajta állatot, de a malac nehezebben tud elbújni. :) Viszont a hörcsögök nem társasak a malacokkal ellentétben, szóval őket tilos együtt tartani.
2013. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha először tartasz kisállatot akkor a hörcsög jobb, mert az könnyebben megszelidül. Ha a tengerimalaccal nem foglalkozol sokat vad marad, félni fog. Illetve a hörcsög olcsóbb, kevesebbet eszik és kisebb ketrec is jó nekik ami persze olcsóbb.

Egyik állatnak se adj sok salátát meg káposztát mert nagy mennyiségben meghalnak tőle.

2013. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

salátát szabad adni, csak ne rendszeresen, mert alacsony a tápértéka. A káposztától felpuffadnak és el is pusztulhatnak.

Amúgy szerintem a hörcsög tartása egyszerűbb, de a tengerimalacok aranyosabb, kedvesebb állatok. Mivel társas lények, könnyebben befogadnak a "családba", mig a hörik antiszocok és inkább csak elviselnek maguk körül. Mindenképp alaposan olvass utána a tartásuknak!

Am ketrecet kb ugyan olyan árban lehet venni neten használtat, akár pár ezer forintért is találhatsz. vaterán, teszveszen, jófogáson, apródon érdemes nézelődni

2013. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hörcsög aranyosabb, kisebb, egyedül kell tartani. Tengerimalac nagyobb, társas állat.


Hörcsögöt én kb. 75 cm hosszú 50 cm széles emletes, csőrendszeres ketrecben tartom. Tehát megadom neki a kényelmet maximálisan és mindemellett minden nap le is rakom a lakásba is szaladgálni. Nem bújik el, vagy ha igen, rögtön elő is jön, hiszen szeret szaladgálni, de ez este érvényes! Mivel nappal alszik, olyankor szeret bebújni a házikójába. Ilyenkor békén kell hagyni.

2013. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább tengerimalac és 2.Az társas lény ezért kettő kell.És jobban tud kötődni az emberhez.A hörcsögből 1 kell,de azt nem ajánlom mert legtöbbször csak alszik,nem tudsz vele játszani.Remélem segítettem.
2013. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ 'hogy akarsz-e és tudsz-e velük foglalkozni és játszani ha igen akkor tengerimalac ha nem akkor hörcsög.Nekem volt/van mindkettő (volt hörcsög, van tengerimalac.) de én azt modndom ,hogy tengerimalac értelmesebb sokkal több mindent tud kifejezni kötődik az emberhez. Pl.: nekünk 2 tengerink van mindkettő nőstény az egyik fiatalabb é s a fiatalabb meg van őrülve a húgomért és ha kitesszük a padlóra és meglátja a hugomat fut utána és ha a hugom leül akkorbemászik az ölébe és várja ,hogy simogassa.
2013. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szija nekem volt hörcsögöm és most van tengerimalacom én tengerimalacot ajánlom nagyon aranyosak és kötődnek a gazdájukhoz a tengerimalac árát tudom csak hát mi 1800 ért vettük! sokan mondják hogy büdösek ha ganézva van alóla hetente akkor egyáltalán nem! ami kell neki:

Ketrec vagy akvárium

Forgács

Önitató

napi friss széna egy kis ház ahová visszatud vonulni

napi friss gyümölcs vagy zöldség (utána tudsz olvasni mit ehet) meg valami eledel (én kimértet szoktam venni neki vagy Panzit ezeket nagyon szereti)

2013. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia ! A tengerimalac egyértelműen jobb . Több okból is :

-a hörcsöggel ellentétben ő nappali állat szóval nappal veled együtt fent van és nem zavarja ha kiveszed a ketrecéből

-ha elfelejtesz kezet mosni , vagy kaja szagú a kezed , vagy rosszul nyúlsz a hörcsöghöz nagy valószínűséggel megfog harapni ! (persze vannak kivételek , de nagyon ritka)

-a hörcsög nem igazán tud kötődni , míg ha a tengerimalacodat jól tartod , kedves és gondoskodó vagy vele szembe , akkor élete végéig a barátod lesz (Sok sikert a döntéshez) :)

2013. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek. Eldöntöttem már tegnap hogy tengerimalacot veszek. Sokkal aranyossab szeirntem mint a hörcsög, játékos, és nem egy magánakvaló, mint a hörcsög.

Egyébként én itt a városunkba 2 ezer forintért fogok venni:D Viszont a ketrec elég drága:( 12 ezer forint:||

2013. máj. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!