Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor kell elaltatni egy...

Mikor kell elaltatni egy hörcsögöt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit csináljak, nem tudom eldönteni, hogy most szenved már a hörim, vagy sem. Már nagyon le van gyengülve, nincs étvágya se, szinte egyáltalán. Nem mozog, csak ha a kezembe tartom sokáig, akkor megindul egy kicsit, majd újra leáll pihenni. Úgy néz ki, hogy nem él már túl sokáig. Az biztos, hogy már nem éli túl. Szoktam adni neki vizet, persze nekem kell itatnom hogy ki ne száradjon, de hiába, ez nem elég, egyre gyengébb lett nap nap után. A kisházában tartózkodik egyfolytában mozdulatlanul, a légzése is megváltozott. Nem tudom, fáj-e neki, szenved-e? Vigyem el és inkább altassa el az állatorvos, vagy inkább hagyjam hogy szépen elaludjon a házikójában tovább??


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. máj. 9. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
egy hörcsögöt elaltatni ez jó kíváncsi lennék a dr arcára és hogy mennyit kérne érte
2013. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A hörcsög 18 hónapos korában éri el ereje teljét. Ezután mozgása lassúbodik, pihenése intenzívebb és hosszabb lesz. Optimális tartás, etetés és ellátás mellett a mi számunkra érezhetően és fájdalmas rövid hörcsögélet mintegy 3 évet érhet el.

Milyen idős a höri?Mert lehet már abban a korban van hog nincs visszaút. Öreg

2013. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1500 Ft-ot kér érte.

És már volt olyan hörcsögöm akit elvittem, de, nem lehetett rajta segíteni és csak szenvedett, így a doki elaltatta.


De olyan is volt, hogy hagytam a házikójában, hagy aludjon el, és reggelre meghalt, tudtam hogy nem fogja megélni a reggelt.


Most is ebben a helyzetben vagyok és nem tudom mit tegyek.

Ne nyúljak hozzá, hagy aludjon el magának a házikójában, vagy pedig lehetséges hogy szenved és inkább vigyem el elaltatni hogy ne szenvedjen??


Nem tudom mit tegyek. :(

2013. máj. 9. 16:25
 4/14 A kérdező kommentje:

Másfél éves múlt, nálam született így pontosan tudom. 1 hét múlva lenne 1 év 7 hónapos.


Tehát már öregnek számít.

Viszont a betegségét ismerem.

Genetikailag öröklődött.

Az összes hörim így halt meg, tehát az összes tesója és az anyja is, ezen a doki nem tudott segíteni, hiába jártam velük!


És most ez a hörim is benne van ebben a betegségben és a végét járja az is biztos. Lehet holnapra már nem él, de lehet még 2 napig húzza, de ez a maximum.


Házikójában "alszik", más a légzése is. Nem eszik tegnap óta, csak belekóstolt nagyon gyengén a kekszbe, épp hogy 1-szer. Meg itatom, de már alig mozog...

2013. máj. 9. 16:28
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehet, megvárom a holnapot még és ha holnap nagyon szenvedne akkor viszem altatni...


Inkább nem zavarom meg, a kisházában pihen...:((

2013. máj. 9. 16:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen betegsége volt az én hörimnek is már életében 3x. Alig kapott levegőt, zihált, nem mozgott, csak ki volt terülve a házikója elé. :/ nem evett és nem ivott napokig. De valahogy mindig összeszedte magát és kigyógyult belőle. Lassan 2 éves lesz.
2013. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű ez a kérdés...


Nekem volt olyan hörim (lebénult), amit hetekig ápoltam, és fokozatosan egyre jobban leépült. Önző voltam, és nem engedtem elmenni, pedig tudtam, hogy nincs remény. Akkor megfogadtam, hogy bármilyen állatom is lesz, ha reménytelen, akkor nem fogok ragaszkodni hozzá, nem engedem, hogy szenvedjen.

Szóval, ha tényleg semmi esélye, hogy jobban legyen, én azt hiszem, elaltatnám.:(

2013. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez más.

Nekik ilyen hasmenésük volt.

Neki is ez van, ami néha véres is. Össze van gömbölyödve az egész höri és rettentően le van fogyva.

Úgy végez velük ez a dolog, hogy felpuffad, megkeményedik a hasijuk, na akkor már gáz van. Ennek a hörimnek is már kicsit megkeményedett és begömbölyödött és az egész csontját érezni mindenütt..:(


Ez végzetes dolog náluk sajnos és a doki se tudott segíteni, ez genetikailag örökölték egymástól.

Ez csak a lány höriknél volt így, mindegyik így halt meg! Míg 2 fiú hörim makk egészséges!!

2013. máj. 9. 16:39
 9/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy menthetetlen ez már nála, csak nem tudom fáj-e neki ilyenkor, amikor "pihen".

Ezért nem akarom megzavarni, sajnálom megbolygatni is. :((


Inkább hagyom pihenni. És ha valami jelét mutatná annak, hogy fáj neki, akkor viszem altatni. Lehet, megvárom még a holnapot...

2013. máj. 9. 16:41
 10/14 A kérdező kommentje:

Most már tudom a választ. :(((


El kellett volna vinnem elaltatni. Most már ott tartunk hogy a hörcsögöm haldoklik, kimászott a házából is és el van terülve, szapora a légzése, egy helyben fekszik, néha mozdul tovább. Hamarosan elpusztul szegény. :((

Most már abban reménykedem, ne tartson sokáig a szenvedése. :(((

Reggel pedig eltemetem a testvérei és anyukája mellé. :((

2013. máj. 9. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!