Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Mókus meg tudja sebezni a...

A Mókus meg tudja sebezni a Kígyókat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, mert pl valaki itt írta egyszer, hogy a hörcsög megharapta a siklóját, és egy mókus vadabb és erősebb egy hörcsögnél.
2013. máj. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esélye nincs, a kígyó bőre vastag, szegény mókosból hamar vacsi lesz
2013. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg tudja. Még az egér is. Egyszer olvastam, hogy egy állatkerti etetés során az egyik egér megpróbálta megmenteni a társát, amit a kígyó már elkapott és összeharapdálta a fejét, komoly sebeket harapott a kígyóra. Egy mókus pedig sokkal erősebb, vadabb egy egérnél.
2013. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól mondja :) az én boámat is harapta meg egér ,de szerencsére nem lett nagy baja :) (lehetett volna)... Így nyilván egy mókus nagyobb sebet is képes ejteni egy kisebb méretű kígyón/siklón ,mint egy egér. Nyilván egy tigrispitonnak nem árthatna , de mondjuk egy szivárványos boában (:amilyen nekem is van:) komoly kárt tudna tenni Pl. ha először a szemét sebesíti meg , ilyesmi... Amúgy én is olvastam (egy választ itt a GYK-n), hogy valakinek egy hörcsög "bántotta" a kigyeszét , csak azt nem értem milyen elvetemült,felelőtlen ember ad egy hörit a kígyónak :O Bár én az egerentyűket is sajnálom de azért az még is más...
2013. máj. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont az előbb néztem egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=rt-6c0H00oA


Tiszta sebes a végén a kígyó.

Ráadásul bizonyos mókusféle állatokra nem is hat a kígyóméreg (egy dok.filmben hallottam régebben), és nyilván attól is függ, hogy mérges kígyó-e vagy sem.


Amúgy itt van még több videó (azokat nem néztem meg, de mivel azt írja "meg leszel lepve" gondolom a mókus nyert ott is):

https://www.youtube.com/results?search_query=snake+vs+squirrel

2013. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ki nem állhatom a rágcsálókat. Koszos, kártevő kis dögök. Aki pedig többre tart egy rágcsálót, mint egy embert, mert sajnos ilyen is előfordul, arról inkább nem írom itt le a véleményem, mert csúnya lenne.
2016. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!