Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görény tanítása a vadászatra?...

Görény tanítása a vadászatra? Tippek, segítségek kellenének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Régóta nézegettem a görények tartását tanítását stb.Találtam is hasznos dolgokat,de úgy gondoltam,hogy egyenlőre nem kell görény,majd kicsit odébb a jövőben.Ez az idő most jött el :/ tél óta észrevettem,hogy tűnnek el tyúkok ,csirkék az ólból,esténként mikor járok ki szétnézni minden rendben van-e,látok nagyobb patkány árnyékokat szaladgálni,és egyszer egy gyöngyim "rikácsolt" és benyitottam az ólba,semmi a gyöngyik és csirkék mind az ülőkéken "aludtak",ültek,de egy gyöngyi a helység közepén összekuporodva nyöszörögve "ült".Zseblámpával páztáztam meg az ólat minden kis zugot mikor egyszer csak valami nagy dolog ütközött a lábamnak és erős dús szőrzete volt (egyből patkány ugrott be :/ ),utána világítok egy gyors és határozott matematikailag meghatározott szögben (szögben) a kártevő után és nagy farokkal ott rohant egy nehezen meghatározható nagyságó rágcsáló állat.Akinek a neve Berci volt (XD ha már elolvassátok akkor legyenek benne viccek is :P).Na de most a viccet férre téve:


*patkányméreg,egyébb ölőszerek semmit nem értek,több ezer ft-t költöttem különfélékre,hogy hátha,de semmi,vártam is,hogy hátha elraktározták de nem hinném.


*3 kutyám van,kiengedtem az 1 mellé a 2 fél éveset is,megint hátha,de nem,néha az egyik kiskutyánál találtam 1 kisebb patkányt de nem volt nagy szám,csak annyi h megtudtam mien állat


*egyszer a hásókert mögött futó autó út mellett lévő árokban találtam egy állatot,ami első ránézésre hódra hasonlított a bundája és nagysága miatt,farka kicsit oldalról lapított volt,utána jártam,és szerintem egy pézsmapockot találtam holtan heverve.


És most elhatároztam ,hogy bekomolyítom az ügyet,és veszek egy görényt,találtam egy profi tenyésztőt akinek most fialnak nem sorákára a görényei,beszéltem vele stb...


-Hogy válasszam ki ,hogy melyik kölyök alkalmas (fizikailag,testsúj stb.) a feladatra és "kiképzésre"?


-hogyan tanítsam be? (olvastam sok blogot,de átlag görénytartó emberektől is szeretnék megjegyzéseket ötleteket tippeket kérni)


-hogyan tanítsam meg hívóhangra?


-hogyan kerüljem el a harapást?


(a görénynek természetesen mindent megadnék amire szülsége van és felelősség teljesen bánnék vele és szánnék rá időt mint ahogy az a többi állatommal teszem)



2013. máj. 14. 22:26
 1/2 anonim válasza:
19%
én nem javasolnám vadászatra hiába tanítod hívószóra nem fog rá reagálni ha kis patkányt vagy valami kis rágcsálót talál mert belakmározik és utána 3 napig is várhatod hogy elő jöjjön én csak tudom van 4db is :) de amit vadászni használsz az sose lesz teljesen szelíd meg még kicsi mindent harap néha kell neki vadhúst illetve vad vért adni,mert így jobban ráérez a göri a vadászatra és nem olcsó fent tartani egy görit ;)
2013. máj. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Ha mindenképpen görénnyel akarsz vadászni (a kotorékebek miért nem jók?), akkor olyan tenyésztőnél kell venni, aki kifejezetten vadászatra tenyészt, mivel a legtöbb tenyésztő hobbi célra szánja az állatait (és hallani sem akarnak olyan gazdáról, aki vadászatra szánná az állatot). Ezek relatíve szelídek, sokszor alomra, kézhez vannak szoktatva, foglalkoztak velük, neked viszont kell egy ragadozó, aki megfogja a patkányt, azt kész. Beszélj egy ilyen tenyésztővel, tőle minden kérdésre választ kaphatsz. A harapást persze úgy tudod csak elkerülni, ha távol tartod magad a szájától.

Egyébként ha patkányra szánnád, egy görény nem elég. A patkányok erős állatok, tudnak küzdeni, macskát is simán helyben hagynak, ha sarokba szorulnak, nagyon valószínű, hogy az első görény, akit a fészekbe eresztesz ott leli halálát. Szerintem a második, harmadik és negyedik is, ha sok a rágcsáló. Visszahívni amúgy sem tudnád az állatokat, csak ha póráz van rajtuk, nem kutyák, hogy viszajöjjenek.


Szóval szerintem maradj a kutyáknál, hiszen az van már három. Patkányfogásra több fajtát is tenyésztettek, nagyobb a választék, nem harap, erősebb, jobban tanítható és valószínűleg te is jobban ismered a fajt.

2013. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!