Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most milyen nemű társat...

Most milyen nemű társat vegyek, a hím tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés

Hoztam neki egy nála sokkal fiatalabb hímet, de azt, halálra szekálta, pedig, nem raktam egyből össze őket.

Amíg ketten voltak, nagyon agresszív volt, de mióta egyedül van, nyugodt.

Előtte 1 évig volt egyedül, akkor is nyugodt volt, rendesen evett, tehát, nem esett depresszióba.

Azt mondják, a t.malacot, nem jó egyedül tartani, de akkor milyen nemű társat válasszak?


2013. máj. 19. 23:05
 1/9 anonim válasza:
0%
szerintem próbálkozz egy nősténnyel :) kutyánál is így van hogy ha különböző neműek jobban kijönnek egymással :)
2013. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor kicsinyeik lesznek, és ezt, nem szeretném, mert nehéz gazdát találni nekik, ráadásul, elég szaporák.
2013. máj. 19. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiúmalac kell mellé, hátha elfogadja.

De ha azzal megint agresszív lesz, akkor vedd külön őket.

Van néhány malac, akit egyszerűen nem lehet másik malaccal együtt tartani.

2013. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csakis hímmel
2013. máj. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nőstényt semmiképp!

Nemcsak azért, mert szaporák, hanem azért, mert a nőstény már fialás után néhány órával már fogamzóképes. A tengerimalacoknál ilyen sűrűn nem ajánlott pároztatni, mert nagyon fejlett utódokat hoz világra és annyira megviseli a szervezetét, úgyhogy hagyni kell időt két párosítás közt (addig ugye nem lehet együtt a két malacka), azt hiszem legalább egy hónapot és vitaminpótlás is kell, tehát nem árt érteni hozzá. Különben elpusztulhat az anyamalac, meg a kicsik is.

Sajnos mi így jártunk, nem néztünk utána, tapasztalatlanok voltunk, együtt tartottunk fiú és lány malit, a lány fialt is egymás után többször, el is tudtuk ajándékozni a malackákat ez sem volt probléma, aztán egyszer egy fialáskor elpusztultak a kicsi is, az anya is. Aztán tudtuk meg, hogy nem lett volna szabad együtt tartani két külön nemű malit.

Ne kövess el ilyen hibát!

Ha társat akarsz mellé, akkor csakis fiút!

2013. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Össze kell szoktatni a régi tengerimalacot és az újat. Nem mindig meg egyből a barátkozás! Az összeszoktatás pedig eltarthat pár másodperctől több hétig/hónapig is, ez csak a két malac személyiségétől függ.

Olvass utána, mit is kéne csinálnod velük.

2013. máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanított nőstény.
2013. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyi a korkülönbség a két malac között? Nálam is veszekednek a fiú malacok állandóan, pedig 2,5 év van közöttük. Fél éves volt a kisebbik mikor idehoztam és annyira akaratos hogy a nagy hiába hódolt volna be neki akkor is szekálta tovább. Ezért én szétválasztva tartom őket, látják egymást a ketrecen keresztül de átmenni a másik területére nem tudnak. Összeengedve csak nagy helyen vannak, mert akkor ha verekedés van el tud szaladni egyik a másik elől. Meg ahogy tapasztaltam nálunk nagy helyen elvannak együtt. Csak a ketrecben nem bírják egymás közvetlen társaságát. Most is kint vannak az udvaron és vígan legelésznek.

Szerintem te is próbáld meg őket külön tartani, és idővel lassan összeszoktatni a két malacot. Ha már elfogadják egymást mehetnek egy ketrecbe.

2013. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tengerimalacot, nem fogok ivartalaníttatni.


Az enyémek között is, kb. 2- 2,5 év, korkülönbség volt.

Nem raktam egyből össze őket, de együtt is, 120-as ketrecben voltak.

Nálam is nagyon erőszakos volt a kicsi, de a nagy, nem hódolt be neki, inkább belevágta a kismalac fejét, a ketrec oldalába, az meg sírt.

Sajnos nálam, nem tudnak legelészni, mert panelban lakom.

Lehet, hogy, egyedül is jól megvan. Végülis, ha 2 malacot tartok, 2 ketrecben, akkor is, egyedül van mindkettő. Ha látja a másikat, az nem olyan, mintha, ott lenne vele.


Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 20. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!