Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszimnak gyakran kaki...

Törpenyuszimnak gyakran kaki ragad a fenekére. Nem kéne saját magát letisztogatnia?

Figyelt kérdés
A bogyók teljesen beleragadnak a szőrébe. Bevizezem neki a seggét,de sokat nem segít.Nem kéne saját magát rendben tartania?

2013. máj. 21. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek jutnak eszembe:

Rendes bogyók, vagy a lágybélsár ragad oda? Bár szerintem a rendes bogyónak nem kellene ennyire ragadósnak lenni, az én nyulamnak még frissiben is simán szét lehet morzsolni, nem kenődik. Ha az utóbbi, akkor lehet, hogy túl van etetve, és nem eszi meg, beleül, és máris ott a nyoma.

Mennyi idős, mennyire kövér esetleg? Olyat már olvastam, hogy ha idős kora, vagy túlsúly miatt nem annyira hajlékony már a nyuszi, akkor gondot jelenthet neki megtisztogatni magát.

Lehet, hogy nagyon hosszú a szőre, akkor egy kicsit nyugodtan levághatsz neki belőle a popsijánál óvatosan.

2013. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enyém sokat mosakszik kakis még sosem volt de pisis már igen, a hátsó lába
2013. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Dobd ki az udvarra, undorító
2013. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

1 éves múlt,szerintem nem kövér,de hosszú a szőre,azért ragad szegénynek bele.Én úgy vettem észre,hogy tudja magát ott lent is tisztogatni,de annyira beleragadt már szegénynek,hogy ez már gondot okoz neki. :/ De akkor megpróbálok levágni a szőréből,és akkor szerintem megoldódik a probléma. :)

Köszönöm a válaszod!

2013. máj. 23. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit eszik a nyuszid?
2013. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 db,fiú 2 hónapos nyuszim van nekik is ilyen a fenekük ! És tápot szénát , és pár napja salátát is kapnak de mióta nálam vannak azóta ilyen a fenekük de nem értem eleinte csak száraz szénát tápot kaptak mi lehetett a baj?
2013. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: A salátát hanyagold, hacsak nem tutira bio, akkor egy vegyszerszivacs, nem igazán való a nyuszinak. Egyébként 3 hónapos kora előtt nem tanácsos nekik zöldséget adni, csak utána, fokozatosan szoktatva. És még akkor is előfordulhat, hogy valamit nem bír a gyomruk.

Egyelőre rengeteg szénát és kevés tápot adj nekik, 3 hós koruk után lehet apránként próbálkozni a zöldségekkel.

2013. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!