Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy anya ne...

Mit csináljak hogy anya ne ébredjen fel reggel?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok semmi rosszra... :) Annyi a helyzet csupán, hogy nem szeretem hogy felkel ő is reggel amikor iskolába megyek. Nagyon sokat dolgozik, tudom hogy fáradt és akkor is felszokott kelni hozzám amikor aznap szabadnapos, és ez engem zavar. Meg tudok csinálni egyedül is mindent, nem vagyok nyomorék. Hiába mondom neki hogy aludjon nyugodtan, neeem ő felkel mert ez a kötelessége. De akkor is... ilyen bénának néz? Nem tudom mit csináljak hogy ne ébredjen fel reggel, arra már gondoltam hogy kikapcsolom az ébresztőjét, csak magától is felébred mert meghall egy kis neszt, pl. hogy lemegyek már rögtön felébred és jön hogy neharagudjak elaludt... Mit tudnék még tenni? Arra gondoltam hogy ugye kikapcsolom az ébresztőt, csak ezzel az a baj hogyha felkél megnézi mennyi az idő... vagy hogy itt fent az emeleten nem kapcsolom fel a villanyt amikor megyek le, és a nagy zajjal járó dolgokat előre leviszem, elkészítem este. Még mit csináljak? Csak jót akarok neki...
2012. okt. 20. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Mit tudnál tenni? Pl. Mondd el ezt neki, amit most ide leírtál, hogy ellátod magad és szeretnéd, ha kipihenné magát. Nagyon jó anyukád van.

2012. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből egyből a legrosszabbra gondoltam...

Hát legyél csendes nagyon, amit tudsz még előző este készíts össze.

Az én anyukám is gyakran felkel, szeretetből csinálja, nem bosszantásként.

2012. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem teher ez neki, hidd el. Ha az lenne, nem kelne fel.

Az idősebb korosztály már rosszabb alvó.Évek, (évtizedek) alatt beléjük rögzül az ébredés időpontja..Óra nélkül is felébredne...

Ha felkel, hogy segítsen Neked, várd kávéval.Vagy teával.

Meghatódik, értékelni fogja igyekezetedet,jóságodat.

Anyaként akor nyugszik meg, ha látja rendben vagy, nem éhezel, stb.

Drágám, az anyák már csak ilyenek...:)

2012. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én most kezdtem a középiskolát, 14 vagyok ő pedig 44 éves. De úgy sajnálom hogy sosem alszik eleget :(
2012. okt. 20. 13:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten rosszul esne neki, ha "kicseleznéd".

Ha nem akarna, nem kelne fel. Úgy tűnik, ez fontos neki.

Az én apukám is a mai napig mindig felkel előbb, pedig már felnőtt vagyok, nyilván nem kell reggelit csinálni, semmi. :D De mégis azt mondja, ez így van rendjén. Mondtam már, hogy nem kéne, de ráparancsolni nyilván nem lehet. :)

2012. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ő is igényli hogy lássa rendben mentél el otthonról, van mindened, ettél és persze szeretné megélni hogy adsz neki egy puszit mielött lelépsz.

Szerintem ne védekezz, hanem 'támadj'. Tehát ne lapits a sötétben, hanem mikor felébredtél menj be hozzá, mond meg hogy mindjárt elkészülsz is indulsz, van nálad szendvics, stb, puszilgasd meg igy talán megnyugszik és alszik tovább.

2012. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az én anyám soha nem kelt fel amikor nem kellett. 14 évesen elég nagy voltam már ahhoz hogy egyedül felöltözzek, bepakoljak, reggelizzek és uzsonnát csináljak magamnak, és időben elinduljak. Ő általában 9-10 körülre megy/ment dolgozni, mikor hogy ér oda, minek keljen fel akkor ő is reggel fél 7-kor? Nem tudom amúgy, próbáld vele megbeszélni, hogy te szeretnél reggelente egy kis időt egyedül tölteni, vagy valami. Bár ha eddig nem értette meg, hogy nem szeretnéd hogy felkeljen, akkor lehet ezután sem fogja.
2012. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Megértelek..

Én pl sosem kelek fel, ha a fiam indul, nem is veszem észre reggel, hogy elment. Ő is most kezdte a középsulit. Este elkészítem a szendvicsét, és annyi.

A kisebbik fiam is egyedül indul iskolába, ő hatodikos. Nem kell már nekik a pesztra.

2012. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Nemértem az ilyen szülőket amúgy hogy miért kell ilyenkor a gyereke segge alá tenni mindent. Oké még ha általános iskolás még elmegy de szerintem már 8. 9. osztályos gyereknek már nem kell ez. Van olyan ismerősöm aki reggel fél6kor indul suliba és egyáltalán nem várja el az anyjától hogy fel kelljen vele, útközbe vesz magának kaját a boltban meg mindent megtud csinálni.

Én anyám is leszokott erről mert mondtam neki hogy ne kelljen fel mert én időbe eltudok indulni a suliba, engem kelt az ébresztő, felkelek fogmosás, mosakodás öltözés és már indulok, a buszmegálló melletti boltban veszek kaját azt megtudom enni a buszon én is. Szerintem ezzel a tudattal nyugodtan elengedhet iskolába, nagy vagy már simán eltudsz menni egyedül is. Késöbb ha dolgozni fogsz de még otthonról jársz be munkába akkor már nem kellhet veled és mindent nem tehet a segged alá főleg ha hajnali 5-6 körül már indulnod kell.

Bátyám is még velünk él ő hajnali 4 kor kel fél 6 kor indul munkába mert neki fél7 re kell bentlennie. És simán képes ellátni magát mindennel pedig őt még jobban is elkényeztette anyukám mint engem, őt még végzősként is kiszolgálta reggel korán kelt bevásárolt neki sulira meg minden.

2012. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk a körítés alapján kis mártírkodást érzek benne "ez a kötelességem".


Apám pl. koránkelő típus, viszont korán is fekszik. A semmittevés nem jó neki, ezért néha már kényszeresen keres elfoglaltságot. Pl. a hót álmos kutyát minden ellenkezése ellenére kiviszi ötkor sétálni (amúgy kertes ház, tehát lenne hol futkároznia). Szemtanúja voltam egyszer, ahogy a kutya küzd, hogy a kosarában maradhasson és alhasson még, apám meg kirángatta egy decemberi reggelen - mókás volt :)


De ha közben apám sóhajtozna és azt mondogatná, hogy neki ez kötelessége, akkor mártírkodásnak értelmezném. A "miért nem alszol még?" kérdésre annyit szokott mondani, hogy "korán lefeküdtem, kipattant a szemem reggel, nem tudok már tovább aludni, a plafont nézni unalmas".

Ilyenkor kávét főz, reggelit csinál, mert mindenki más még zombi reggel - ő azonnal magánál van, no meg ő is kávézik.

2012. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!