Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel alra keltem hogy a...

Ma reggel alra keltem hogy a nagy anya nyulam meg volt halva és velem a 3 1 hetes kicsik is mi történt és miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 11:45
1 2
 11/14 anonim válasza:

Hát mit mondjak, az én nyulaim is mindig meghaltak! Nagyon finom étkek készültek belőlük. Komolyra forditva, ha a gazdaságod csak pár anya és szaporulata, (nekem max 10 anyám volt) akkor a szunyogok által okozott fertőzés kivédhető. A széna legyen száraz, biztos forrásból szerezd be, ha észreveszed, hogy van penészes része, meg ne vedd, tartsd távol a nyulaidtól, ha a nyulak tömegesen fertőződnek akkor célszerű levágni őket és mély gödörbe temetni, és egy két évig a nyúltartást hanyagolni. Ha gazdaságod nagy akkor, akkor az állatorvos elengedhetetlen. Bármelyik könyvtárban kiváló könyveket találsz a nyulak tenyésztéséről, és az interneten is kereshetsz!.

További sikereket

2013. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Ja bocs még akartam mondani, a csecsek számánál ne hagyjál több nyulat, mert általában úgyis elpusztul a felesleg, vagy az anya megrágja.
2013. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem nyúltenyésztő mondta, vizet nem szabad nekik adni, hanem friss lucernát, ezekben a zöldekben van annyi nedvesség amennyi kell egy nyúlnak.


Neki sok nyula volt, enyimék meg nem voltak hosszú életűek. Ez van.

2013. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sokminden lehetett a nyulaiddal ami miatt megdöglöttek. Lehetett myxomatosis, vagy coccidiosis (teszem hozzá, az nem csak a májat támadja), így soha nem fogjuk megtudni. Telefonon nem lehet gyógyítani, hát még így kérdezős fórumon, de a halál okát se megállapítani. Ha máskor veszel nyulat, még előtte menj el a legközelebbi állatorvoshoz, és kérd ki a tanácsát, mit és hogyan csinálj, és ha azokat betartod megmaradnak a nyulaid. Vagy ha azt nem akarod, nyugodtan tömjed őket antibiotikumokkal a saját számládra, de akkor te is edd meg a húsukat.
2013. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!