Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rágcsálótartók! Minden vélemén...

Rágcsálótartók! Minden vélemény érdekel! Mi a személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Sajnos egy hónapja elpusztult a hörcsögom:( nagyon szívesen tartanék valami rágcsálót, csak nem tudom melyik lenne nekem a legideálisabb, mert sokat olvastam a csincsilláról, deguról... Stb, de mégse érzem magam biztosnak a döntésben, szóval ha esetleg te is tartasz valami rágcsálót és ajánlanád nekem, akkor írd le, hogy miért ajánlod és mi a személyes tapasztalaod az állatról. Különösen érdekel a csincsilla, degu, törpenyúl, egér, patkány de ha te egy hörcsögtartó vagy és úgy gondolod, hogy ne váltsak akkor azt is szívesen fogadom:)) köszönöm előre is, és ha lehet, kort is írjatok.

2013. máj. 28. 13:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ, mindenkit pontoztam, pozitivra:) én most a nyuszi felé hajlok, de ha valaki megírná, hogy mennyire betegesek és milyen az általános egészségük annak külön örülnék:)
2013. máj. 28. 14:11
 12/24 anonim ***** válasza:

Én nekem 1.egy degum volt.Tudom,hogy párban kell tartani,de nem véglegesen volt nálunk,hanem csak egy nyárra.De az a nyár is elég volt ahoz,hogy rájöjjek,hogy nagyon klassz kis állatok!Vigyázni kell,mert könnyen eltudnak ,,tűnni":) A rágásról nem is beszélve!:)Csak ajánlani tudom!:D


2.szorra egy szíriai aranyhörcsögöm volt.Nagyon-nagyon szerettem,de azért egy csincsilla vagy egy degu jobban ragaszkodik az emberhez.Könnyű tartani,ami jó.Jó érzés,hogy őt a kertbe is kiviheted simán,míg egy degut csak npórázzal,egy csint meg egyáltalán nem.De azért csak ajánlanám!:D


3. két t.malit fogadtunk örökbe az iskolai állatházból.Szegénykék nagyon stresszesek voltak az iskolai élet miatt.Tavaszi,őszi,téli és nyári szünetben mindig más valaki vitte haza,és vissza is vitte őket...Gondold,csak meg milyen rossz lehetett nekik!:(Ott semmit nem foglalkoztak,velük,csak kaját kaptak...Szóval elvittük őket és nálunk is maradtak!Békében élték le a maradék 3év életüket:)Nagyon sok gondoskodást kaptak és egy 1/2 év alatt már feledésbe is merült az elmúlt évek szenvedése...Látszott,hogy hálásak,bàr az első 3 hónap után,kezdtek csak el igazán élni az életüket,hisz addig azt hitték,hogy mi is vissza fogjuk vinni őket.De nem történt meg,s ezért örökké hálásak voltak.Ajánlom!:D


Most egy csincsillám van,helyhiány miatt csak egy,de nagyon-nagyon-nagyon sokat vagyok vele.Boldog, ,,több kilóméternyi távolságra,, áll attól,hogy depis legyen.Nagyon kis bolondos állatka,azt hiszem ő áll a szívemhez a felsorolt állatok közül.Mindegyiket mérhetetlenül szerettem,de ő került hozzám a legközelebb.Mivel a csinik hajlamosak a depresszióra,rengeteget kell vele foglalkoznom.Ez eleinte nehezemre esett,de ahogy egyre jobban megismertem ezt a jószágot,egyre inkább rabul ejtett.Rájöttem,hogy hihetetlenül inteligens és ragaszkodó.Most is elfáradt a futásban,ezért idemádzott az ölembe aludni:D


Én a csincsillát ajánlanám!:)

2013. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Bocs:ő áll a legközelebb a szívemhez a felsorolt állatok közül
2013. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ és már inkább hajlok a csincsilla felé csak arrólszeretnék megbizonyosodni, hogy egyedül tényleg nem lenne-e rossz neki, mert én biztos, hogy sokat foglalkoznék vele ez nem kérdés csak mégis neki nem lenne-e rossz.
2013. máj. 28. 16:40
 15/24 anonim ***** válasza:
Én is a tengerimalacot ajánlom. Nekem jelenleg 4 is van belőlük :) Imádom őket, kézhez lehet őket szoktatni, igénylik a törődést, babusgatást, szaladgálást a földön... Nem harapnak, éjszaka általában alszanak :) Csak ajánlani tudom. Persze minimum két azonos nemű kell belőle, és minimum egy 100x50-es kecó, de inkább 120x60-as :) Ha ezeket tudod neki biztosítani, akkor ő számodra a tökéletes állatka :)
2013. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem az apumnál van két nyúl és hát mitismondjak... a tesóm szereti , én nem, mert büdi, beszari(de ez személyiségfüggő...) és karmol meg egész nap csak ott dögledeznek a ketrecben... ha meg kiengedjük öket a füre akkor alig tudjuk öket elkapni.. nem törpékről beszélek.. vmi levesbevaló fajta sima házinyúl... :/ eléggagyi sokkal jobbak szntem a dzs.törpehörik, tengerik, deguk! a degukat nem lehet megunni:D de pl. a nagyimnak a malacka jobbanteccett mert csipogott amikor vitte nekik a lóherét. :) és naon cukikák voltak az ujszülött pirinyók is... szóval méga höri is de öbenne nemannyira bizok meg.. :/ de szép szine van és nagyon nyugis.. csak sokat bogyózik a kezembe! :D

Remélem segitettem! ;) 14L

2013. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Acsincsilla csak akkor tartható egyedül,ha legalább napi 4 órát foglalkozol vele.Akkor tökéletesen boldog lesz.De van helyed 2re,akkor inkább párban tartsd
2013. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. máj. 29. 15:41
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem volt már patkányom, egerem, és hörcsögöm is. Én a hörcsögöket ajánlom, az aranyhörcsögöket. Most is és már mindig csak aranyhörcsögöt tartok. Kettőt, két külön ketrecbe. Hozzám ők állnak a legközelebb.


A patkány nagyon okos, ragaszkodó és imádja a hasát.

Az egér aranyos, sokat szeret szaladni.


Az aranyhörcsög OKOS, A LEGARANYOSABB, RAGASZKODÓ, A LEGTISZTÁBB!

Nincs hozzájuk hasonló rágcsáló. A pofijuk is nekik a legcukibb és sorolhatnám. Tiszták, mindig egy helyre járnak pisilni, rengeteget tisztálkodnak. Okosak, játékosak. Ha a gazdi jól tud bánni vele, sok mindent meg tudnak tanulni és ki tudják mutatni a ragaszkodásukat, szeretetüket! Hihetetlen hamar megszelídülnek!

Sokféle színváltozatuk létezik ellentétben pl. degukkal vagy csincsillákkal, azok mind egyformák szinte. Nekem ezért is az aranyhörcsög a legérdekesebb, mert sokféle színben kapható, van köztük hosszú és rövidszőrű is. És mindegyik más és más, külön kis egyéniség mindegyik.


Ezért hát én soha meg nem unom őket, mindig aranyhörcsögeim vannak külön ketrecben természetesen.

2013. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Öhöm...Mem mondanám,hogy az összes csincsilla egy színű :D

[link]

2013. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!