Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Barátnőmtől kapok szülinapomra...

Susogosmacko kérdése:

Barátnőmtől kapok szülinapomra egy tengerimalacot. Elmondjam anyának?

Figyelt kérdés
Nem akarom elmondani neki,mert szerintem úgyse engedné meg. De ha már. Megkaptam nem csinálhat vele semmit. Már több éve szeretnék tengerimalacot,annyira jó lenne ha végre teljesülne a vágyam. Szerintetek elmondjam??

2013. máj. 29. 18:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Nem:D MAjd akkor rakd bele egy dobozba és utána mutasd meg anyukásnka pl: anya nézd mit kaptam :DDDDDDD

Ő meg örülni fog xxd nekem igy votl a hörimnél de megtarottuk:)

2013. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Oké :D köszi,remélem beválik
2013. máj. 29. 19:03
 3/34 A kérdező kommentje:
És ha mégsem akarja megengedni???
2013. máj. 29. 19:13
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

A barátnődnek kéne megmondani, hogy élő állatot nem illik ajándékba adni. Mert a megajándékozott nem biztos, hogy fel van rá készülve, és egy állat élete nem játék.

Itt vagy például te.

Hiába akarsz régóta tengerimalacot, arra se vetted a fáradtságot, hogy utána nézz az ideális tartási körülményeinek, hogy mennyire szociális, és hogy 1 darabot kínzás tartani.

Lehet, hogy a te vágyad teljesülne, de milyen áron?

Érzelmi zsarolással, hogy kész tények elé állítod a szüleid?

Milyen élete lenne a tengerimalacnak, ha a legalapvetőbb dolgokkal sem vagy tisztába, csak a saját igényeiddel?


Nyugodtan lepontozhatsz, majd ha felelősséget tanulsz, akkor rájössz, hogy ez a válasz volt a leghasznosabb.

Gondolom a szüleid se véletlenül nem engedik neked az állattartást.

2013. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Egyetlen tengerimalac tartása is már jóval körülményesebb, mint például egy hörcsögé. Nem szabad elhanyagolni és sok türelem kell hozzá és mindig kell vele foglalkozni, hogy ő is jól érezze magát. Érzékeny állatok és tényleg kell hozzájuk a felelősség és nem csak pár hónapra, hanem évekig!
2013. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Utánanéztem,és nagyon sok tõrödésre vágyik ugyan,de lehet. És a barátnõmmel én beszéltem meg,és ha anya nem engedi meg nagyon sajnálom,de a tengerimalac marad!!!
2013. máj. 29. 20:19
 7/34 A kérdező kommentje:
És tisztában vagyok vele hogy rengeteg törõdést és figyelmet igényel,de mindent biztosítok neki,bármi áron.
2013. máj. 29. 20:22
 8/34 A kérdező kommentje:
És hörcsögöt azért nem szeretnék,mert kiengedem az akváriumból,mert úgyis kivenném mert imádok vele játszani,akkor eltûnik a szobába vagy bemegy az ágy alá,agyonnyomja valami.. a tengerimalac meg olyan nagy hogy nem fér be az olyan résekbe amik a szobámban vannak
2013. máj. 29. 20:25
 9/34 Platypus ***** válasza:
Egy tengerimalac úgy 2000 Ft, egy tengerimalacnak való ketrec meg kb. 25000. Úgyis anyádnak kell fizetni ténylegesen a malactartás érdemi részét, így egészségesebb lenne egyeztetni vele.
2013. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
25 ezer??????? Egy negyven literes akvárium nem elég neki??? A boltban a pasi azt mondta...
2013. máj. 30. 07:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!