Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a hörcsögömmel?

Mit csináljak a hörcsögömmel?

Figyelt kérdés
Leesett a lépcsőről és nem tudom hogy van-e valami baja, de nagyon aggódom érte. Az a baj hogy nincs pénzem az orvosra, mert akihez el tudnék menni és ért a rágcsálókhoz, nála csak a vizsgálat 3000Ft. Próbáltam kérni apukámtól (15 éves vagyok), de azt mondta nem ad rá, majd kapok újat ha meghal. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mit csináljak szegény hörimmel. Segítsetek.

2013. máj. 31. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szerintem észreveszed rajta ha van valami baja. Ha nem úgy mozog mint előtte...stb.

Ha úgy látod tényleg van valami baja, akkor győzd meg apukádat hogy neked nagyon fontos a hörcsögöd, ő nem pótolható, őt nagyon szereted és te vagy a gazdija, felelősséggel tartozol iránta! Ő nem csak egy tárgy akit majd le kell váltani ha beteg és meghal!! Nem értem apukádnál ezt a felfogást? Van neki szíve?? Na hát igen, őt aztán nem érdekli. De itt egy élőlényről van szó, egy kedves kis élőlényről, aki segítségre szorul!! Hát harcolj érte és semmiképp ne hagyd annyiban, ha megsérült!!

2013. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt. Nem ad rá az apukája pénzt, hogy elvigye állatorvoshoz a hörcsögöt. Ez teljesen jogos. Nincsen jogod ahhoz, hogy megszóld az édesapját, vagy bármiféle véleményt alkoss róla. A mai világban, főleg ebben az országban borzasztóan nehézzé vált a megélhetés. Nem mindenki teheti meg, hogy legyen pluszban erre is keret... Nekem elhiheted.

Nem értem az embereket, akik megszólják a kisállattartókat, mert nem tudják elvinni állatorvoshoz. Gondolkodjunk már reálisan... Ma már szinte kutyusa se lehet az embernek, hiszen annyira drága lett az oltás, stb, most meg itt az a chip is, ami megint csak az egeket veri az árában. Én nem akartalak téged leszólni, csak nem tudtam elmenni a tény mellett, hogy rögtön lehurrogtad az apját a kérdezőnek. Nincs szíve... Dehogyisnem. Csak lehet nem áll úgy anyagilag... Mert még mindig olcsóbb venni egy másikat, mint kifizetni az álltorvosnak egetverő összegeket.

De persze az állatorvos is egy pofátlan emberke ám....

Na de ebbe ne menjünk bele.

2013. jún. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves második hozzászóló!


Akkor ne vállaljon állatot, hogy ha nem tud gondoskodni róla. Az állat nem azért van, hogy csakúgy legyen, ő is élőlény és számít arra, hogy ha bajba van, akkor a gazdi igenis segít rajta!

Ha ezt nem tudja megtenni mert nem áll úgy anyagilag, akkor ne tartson állatot.

2013. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És még hozzátenném továbbá:

Egy állat nem tárgy, hogy csak addig kell amíg de cuki és nincs vele semmi gond.

Egy állatot nem csak azért kell megvenni hogy etessük, itassuk és ha úgy támad kedvünk akkor játszunk vele!

Egy állatot akkor kell megvenni hogy ha ő megbetegszik akkor is ugyanúgy számíthat ránk, mert ő csak ránk számíthat!

Azt a legkönnyebb mondani, ó hát olcsóbb úgy ha majd veszünk egy újat!

Egy állatot ha igazán szeretünk az nem pótolható egy másikkal!

Először megpróbálunk érte mindent megtenni, és ha nem sikerül akkor lehet gondolkozni egy másikon, de nem pótolható!


Tehát összefoglalva, akkor vállaljunk állatot, ha anyagilag és érzelmileg is mindent meg tudunk adni neki amire szüksége van!

2013. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát kicsit eltértünk a témától, de azért hasznosak voltak a válaszok:) Szerencsére nincs semmi baja a hörcsögnek. Amúgy apukám azért nem akarta orvoshoz vinni, mert szerinte nem éri meg az, hogy egy 16 centis állatra ennyit költsön. De pl. amikor le kellet cserélni a ketrecét, mert szétrágta, vagy amikor szállítót akartam venni neki, akkor kiegészítette a pénzem, szóval ne nevezzétek szívtelennek.
2013. jún. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!