Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen a kis törpe...

Miért ilyen a kis törpe nyuszi viselkedése?

Figyelt kérdés

Az ágyon az ágyneműt és a plédet is elkezdi a fogával rángatni és kiharapni... Miért?

A másik kérdésem az lenne, hogy tudnám kezesebbé "nevelni"? Egy két percig szereti ha simogatva van. Engem mindig megismer, már nem rúg annyira ha felveszem és engedi is többségében, de még engem is sokszor megharap. Nagyon bújós szokott lenni, de 5 percnél tovább nem tart nála... Miért ilyen harapós?


2013. jún. 6. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

az én nyuszim akkor szokott harapni simi közben ha nem akarja hogy tovább foglalkozzak vele, ezzel adja tudtomra hogy most oké elég lesz. mióta van nálad nem lehet hogy még annyira nem szokott meg hogy huzamosabb ideig megbízzon benne


az egynemű utálat nálunk is megvan ezt én sem tudom még hogy miért van :)

2013. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
*benned
2013. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Április eleje óta van nálam. Boldog kis nyuszi élete van, mert mindig ugrándozik és kis csikózik. :) Sokat rág minden fele... aranyos szeleburdi.

Ez az egy dologgal nem vagyok kibékülve, hogy miért harap meg mindig. Nem fáj és nem is komoly harapás csak kellemetlen érzés. Nem tudom miért és hogy lehetne kezesebb. :)

2013. jún. 6. 23:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan édes,ha nem harap. :) Sokszor azt hiszem, hogy érti,ha azt mondom neki "puszó"... olyankor mindig jön oda az arcomhoz és közel szuszmákol és szagolgat és olyan mintha tényleg puszit adna. Volt mikor meg is nyalta az orrom. :)
2013. jún. 6. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyuszik nem szeretnek sokáig egy helyben lenni, olyanok, hogy pár percig simizheted aztán ugrál is tovább:D. Ágyra inkább ne engedd fel mert szeretnek oda bogyózni meg pisilni is mert ott a legerősebb a szagod és azt felül akarja jelölni:)
2013. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog az egyéniségük. :-) Az én nyuszim se szeret sokáig ölben lenni, de nem ficánkol. Amikor az ölemben tartom, és úgy fektetem mint a babákat, akkor úgy marad.Így szoktam a lábairól levágni a körmét. A ketrecén kívül se szeret lenni. Ha kiveszem belőle, pár perc múlva visszaugrik. Ha benyúlok a kecójába, és Ő is bent van, na akkor vigyázni kell, mert megtámad. Mai napig meglátszódnak a nyomai. :-D
2013. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az én nyuszim a ketrec takarítást sokszor csak úgy engedi ha ő is ott van. :) Emeletes házikója van... addig mindig ott leskelődik rám lefele.

Az én ölembe nem ficánkol. Csak a harapás... :( De ezek szerint csak spontán nem szereti.

2013. jún. 7. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
hmm hát akkor nem tudom, sajnos náluk egy cselekvés több dolgot is jelent, mert pl akkor is harapott már meg olyan óvatosan mikor azt akarta hogy foglalkozzak vele, meg az is lehet hogy csak egy rossz szokásává vált :/ :)
2013. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!