Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy kis rágcsálót....

Találtam egy kis rágcsálót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Suliba menet találtam egy kis babarágcsálót egy befőttes üvegben. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy pontosan milyen állatról van szó. A lényeg, hogy olyan kis csöppségről van szó aminek még a szeme se nyílt ki. 5 napja van nálam és eddig evett rendesen. Tejet adtam neki egy kis vízzel és cukorral tuningolva. Eddig ette is de most alig tudom etetni szegényt. Ha valaki tud bármit is a rágcsálókról kérem segítsenek mert nagyon szeretném megmenteni őt!!!

2013. jún. 2. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Mini rágcsáló eledel az állateledelesnél,el is vihetnéd oda,hogy megnézzék milyen fajta.

Széna-szalma is fontos nekik.Nekem óriási rágcsálóm van a háziállatoktól,de ezek a dolgok fontosak.

2013. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
szerintem nagyon gyorsan vidd el az állatorvoshoz! Valószínűleg már normális táplálékot szeretne enni és nem tejet, de ha nem tudod hogy milyen állatról van szó akkor nem tudod hogy mivel kéne etetni. egy állatorvos megtudja majd mondani. :)
2013. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Aliz2424 válasza:
52%
Nah mizus van a kis ràgcsàloval??? Szoros màr??? Szeme nyitva van??? Hogy nèz ki? kicsit tobb leiràst is adhatnàl, hogy tudjuk egèr vagy tengeri malac esetleg Horcsog-e??? ha màr szoros ès nyitva vana szeme semmi esetre se adj neki tejet mert meghal! A tengerimalacok szorosen nyitott szemmel foggal jonnek a vilàgra azonnal kèszen àllnaka szilàrd tàplàlèkra! A horcsogok esetèben ez màr nem ugyan igy van.... Szoval kicsit irj rola tobbet! :)
2013. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még jobb lenne egy fotó, mert leírásból nem biztos, hogy ráismerünk :)
2013. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
éppen hogy szőrös nincs nyitva a szeme de foga már van a tejet elfogadta próbáltam salátalevelet is meg mindenféle puhább és lédús zöldséget gyümölcsöt adni neki rágcsálni rágcsálta de még nem elég erős ahhoz, hogy lerágja és megegye a falatot a vizet nem is akarta lenyelni egyedül a tejet fogadja el igazán cincog is csipog is és egy kis deguról van szó szerintem arra hasonlít a legjobban
2013. jún. 3. 17:57
 6/9 anonim válasza:
Kis degunak ne adj salátalevelet + gyümölcsöket!!! ezen az oldalon kérj segítséget, de minél előbb!!!!! [link]
2013. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha épphogy szőrös, és nincs nyitva a szeme, akkor degunak nagyon beteg! Viszont mongol egérnek akár pont jó is lehet! :)

Rágcsálóknak nem szoktunk tehéntejet adni, kismacsáknak való tejpótló tápszer kéne neki, aktívan melegíteni kéne a helyét, anélkül hogy megsütnéd, és ha megfázott az üvegben, akkor gyógyszerre is szüksége lehet. Illetve a pociját "nyalogatnod" kéne, mert az újszülöttek csak masszázsal működnek.

Az egzotikus végzettségű dokik megtudják mondani neked milyen állat, és hogy tudnád életben tartani. A Hungarovetben található doktornő egészen profi ilyesmiben.

2013. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kiderült már pontosan milyen fajta a picike? Mi van vele, sikerült orvoshoz vinni?
2013. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


esetleg....

2013. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!