Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap a húgom ráült a nyuszim...

Tegnap a húgom ráült a nyuszimra, ma furán viselkedik. Ez lehet a baja?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap este a húgom majdnem ráült a nyuszimra. A húgom 100 kg felett van.. Pont észrevettem, így nem is ült rá teljesen.

Ezután a nyuszim kicsit sokkot kapott, de ugrándozott, volt étvágya, pont úgy, mint ma reggel.

De kb 1 órája csak fekszik a ketrecben, semmilyen kaja nem kell neki, és olyan fura, mintha valami nem lenne jó :( Kicsit megnyomkodtam, de szerintem sehol sem fájt neki. Különben többször volt már ilyen kedvetlen az elmúlt 2 évben, az orvos szerint semmi baja nem volt akkor.


Most szerintetek összefüggésben lehet a kettő? Eddig nem volt rossz kedvű, csak most kezdte... Melege nem lehet, megy a klíma!


2013. jún. 20. 13:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve nemrég kapott egy kis almát, és azután kezdett ilyen fura lenni. De régen is kapott, mégsem volt fura.
2013. jún. 20. 13:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értek a nyulakhoz,de ha nekem furcsa lenne az állatom,vinném az állatorvoshoz.
2013. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit hűtsd le a testét mert melege van, a klíma nem tesz jót ahogy a ventilátor sem
2013. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha lány nyuszi akkor csinál ilyet, persze ez függ a korától és a súlyától is
2013. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én is egyet értek azzal, hogy le kell hűteni.Nekem van két törpenyuszim és 2 rendes albínó házinyúl.Mondjuk egy vizes zsebkendővel (vagy ha a kezed bevizezed az is jó) törölgesd meg a hátát és a "homlokát". És nem jó ha túl sok almát kap mert nem tesz jót számukra (Mondjuk hetente egy fél almát kissebb szeletekben). De lehet hogy csak szimplán pihen vagy unatkozik és nem szereti ha zavarják.

Remélem hasznos volt a válaszom

2013. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt, mivel 24 fokban nem hiszem, hogy kéne még hűteni.
2013. jún. 20. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Hőgutát is kaphatott, ilyenkor a fülét kell nedves vattával áttörölni (de ne jusson víz a füle belsejébe, az az egyensúlyszerve), vagy beállítani egy lavór vízbe (kb 2 ujjnyi víz), a talpát hűteni - ez a kettő tud hőt leadni, megfürdetni teljesen felesleges.

A klímától is lehet, hogy nyűgös, fáj valamije, ahogyan az embernek sem jó, úgy a nyúlnak sem a huzat, stb., átmenetileg kellemes, aztán meg másnap fáj mindened, amit ért...

2013. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs huzat közelében.
2013. jún. 20. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
vannak ilyen napok a nyuszi életébe ha a kedven kajcsira sem kapja fel a fejét és nem lesz belőle az a bolondos kerge nyúl hogy adddmááárideeee akkor nagy baj lehet, azt mondtad nem ült rá akkor max a sokk miatt lehetne ilyen de azt már rég el kellett hogy felejtse hiszen utána semmi baja nem volt, a klímától meg is fázhat ill lehet hogy rég lett kitakarítva és olyan kosz van benne ami nem tesz jót a légútjainak, ha estig max holnapig nem javul akkor vidd el dokihoz
2013. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
belső vérzés, megdöglik
2013. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!