Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én hibám hogy meghalt?

Az én hibám hogy meghalt?

Figyelt kérdés
Ma meghalt az egyik szeretett tengerimalacom. Reggel szokás szerint átettem őket egy másik ládába, mert a másikat ki kellett takarítanom. Még mielőtt bevittem volna a ládát a szobába, előtte gyorsan elugrottam wc-re.....Ekkor még zárva volt a bejárati ajtó, ami mellett a láda volt. De mamám kiment és nyitva hagyta. Hirtelen azt hallottam, hogy a malacok hangosan kiabálnak és futottam ki. A láda felborítva és az egyik malac ész nélkül futott az ölembe. Felvettem és gyorsan szaladtam ki az udvarra....Ekkor megláttam az egyik tacskónk szájában Pihét, amint mama szedi ki a kutya szájából.....Már nem élt.....Nem bírom feldolgozni ezt az egészet. Most anya, apa és mamám is engem hibáztat....Én úgy gondolom, hogy valóban én vagyok a hibás, mert vigyáznom kellett volna rá! Szeretnélek megkérdezni titeket is, hogy most akkor tényleg én vagyok a hibás? Anyukám azt mondja, hogy nem való nekem állat, és Májkit, a másik tengerimalacot is eladja....

2013. jún. 24. 14:41
1 2
 1/17 ConnectCare válasza:

Sajnos történnek ilyen dolgok néha, még akkor is, ha próbálsz maximálisan odafigyelni mindenre. Nem hiszem, hogy komolyan hibáztatnod kellene magad a dolog miatt.


Lehettél volna talán még körültekintőbb, de ez mással is könnyen megeshetett volna.

2013. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 intrepid ***** válasza:
Én igazából nem hibáztatnék senkit, erre mondják, hogy a körülmények balszerencsés összejátszása miatt történt. Te nem tehetsz róla, hogy el kellett menned WC-re. Mamád nem tehet róla, hogy nyitva hagyta az ajtót, valószínű, hogy máskor is szokott nyitva lenni. A tacskó sem tehet róla, mert fajtája szerint kotorékeb, arra van programozva az agya, hogy az ilyen állatokat elkapja. Az ilyen esetre mondják, hogy baleset volt.
2013. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan szinten te vagy a hibás, hogy egy fedetlen ládába teszed őket, amíg kitakarítod a helyüket. De mamád is odafigyelhetett volna az ajtóra... ha eddig mindig így csináltad, és nem történt semmit, akkor azért nem szép tőlük, hogy így leszidnak, mert te nem tudhattad, hogy ők azt képesek felborítani.

Ettől még nem mondhatná azt, hogy nem való neked állat... annak nem való, akkor nem tudja rendesen gondozni, nem tud vele foglalkozni, stb... de itt nem erről volt szó. Ne engedd neki, hogy eladja, és próbáld megmagyarázni neki, hogy nem ezen múlik, hogy valaki milyen gazdi, mert te törődtél velük, és ez teljesen véletlen volt(ráadásul ha nem ment volna ki az ajtón, semmi baj nem történt volna).

2013. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Anyukádnak látnia kellett volna az előszobában őket és nem nyitva hagyni az ajtót, szerintem ő éppen annyira hibás, mint Te, és megérthetnék, hogy ez neked fáj a legjobban és nem még lelkifurdalást is okozni neked.

Sajnos ilyen előfordul más házaknál is, más kis állatokkal, nálunk papagáj szállt úgy ki, hogy a szél kivágta a résnyire nyitvahagyott ablakot.

2013. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kis állatot. Elhiszem, hogy fáj.


De ne emészd magad nem a te hibád ez egy szerencsétlen baleset volt.


Mama is oda figyelhetett volna...


Egyébként meg ilyen ideges helyzetben sokszor mond az ember olyat, amit később megbán.


Nem fogja anyukád eladni a másikat csak az ideg mondatta vele én is hallottam eleget az anyámtól a macskánk miatt.


Aki gondoskodik az állatairól, takarítja, rendben tartja, stb. arra nem lehet azt mondani, hogy nem való neki állat.


Ezt ha lehiggadnak a kedélyek meg tudjátok beszélni.


De ne edd magad nem a te hibád.


Velem is történt ilyen egy befogadott kóbor cicám volt sajnos nem tudott megmaradni a lakásban ki kellett engedni. Remekül el volt, nem volt zűr, mindig hazajött.

Aztán a házban volt egy kutya, akit egy agresszív gazdától vettek el és a szomszédom próbálta tanítani, szelídíteni. Mindig pórázon volt de egyszer megrántotta és elszakadt. Berongyolt az udvarra és elkapta a cicát.

A végeredményt nem írom le de rettenetes fájdalom volt.


De hidd el el fog múlni. Szerintem olyan hirtelen történhetett, hogy az a malacka talán nem is érzett semmit.

2013. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem a mamád tehet róla!
2013. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
félig pedig te
2013. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Én ott kezdeném, hogy már az elején el volt rontva.


Lehet én vagyok túl óvatos, de

Akár udvar akár nem, de én soha nem tartanék rágcsáló vagy madár mellett kutyát vagy macskát vagy kígyót...stb.!


Én már itt a legelején is odafigyelek erre, maximálisan előrelátó és óvatos vagyok.

Ezért én maradok a hörcsög + hullámos papagáj tartásnál, ez a biztos!


Soha nem tartanék kutyát, macskát, kígyót, vadászgörényt a rágcsálók és madárkák mellett!!


Szerintem mindenki hibás, de kár utólag gondolkozni.

Én a helyedben megválnék a kutyától, nem tudnék ezek után együtt élni vele, hiába nem tehet a kutya róla, akkor sem.

Így kívül állóként is fáj nekem ez, ami történt szegény malackáddal. :((( A szívem szakad meg érte!

2013. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vree ***** válasza:

Az ilyesmi előfordul.


Hogy most kinek a hibája...Te hagytad kinn veszélyes helyen a dobozt, anyád hagyta nyitva az ajtót, a kutya meg kutya, tehát a felelősség hasonlóan terhel mindenkit.


Annyi hülyeség miatt meghalhat egy kisállat, leginkább mert a gazda elhanyagolja, nem eteti rendesen, nem figyel rá ha beteg, nem nem ismeri a szakirodalmat és nem tudja mit igényel az állat stb.

Ezekre azt mondanám hogy nem érettek a kisállattartásra, de véletlen baleset még nem bizonyítja hogy valaki alkalmatlan.


Persze remélem jó tanulság attól még, hogy nagy felelősség gyerekekre és állatokra felügyelni (ez a kutyátokra is vonatkozik), mert jó szándék mellett is történhet baj.


És hát szülőkből hajlamos ilyenkor előjönni ez a "kell nekem ez a vesződség? Majd jól megszabadulok a plusz tehertől" hozzáállás. Nem hiszem hogy rád irányult, inkább csak a feszültség kihozta belőle.

2013. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat.

Sajnos a szüleim most tényleg komolyan gondolta ezt, és már talált anya Májkinak gazdát. Holnap jönnek is érte, és anya mondta, hogy én adjam oda Májkit majd az új gazdájnának, hogy nekem is fájjon. Pedig Pihe elvesztése is fájt...

Ez még nem is volt elég. A kettő Tacskót is felrakták, hogy elvihetőek. :( Eladják a legjobb barátomat, Lolát. Nem tudom, hogy fogok ezen túllépni...

2013. jún. 24. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!