Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az én hibám, hogy meghalt?

Az én hibám, hogy meghalt?

Figyelt kérdés

Ma volt kinn egy kisrigó de már volt nagy faroktolla is, de amikor közelítettem, akkor csak arrébb ugrált, de nem repült el, de nem is hagyta volna megfogni magát, ekkor még a kutya be volt zárva, amint kiengedtem, ott voltam a kisrigónál, nehogy bántsa, de az egyből rátámadt, de a rigó beszállt egy kisebb fába, vagyis pontosan nem láttam, de annyi volt a következő jelenet, hogy a kutya odarohant és hozta ki a szájában a kisrigót, de nem is rágcsálta, és egyből lerakta a kutyaház elé, onantól nem is törődött vele, de megnéztem már nem is mozgott és folyt valami színtelen belőle.

Nagyon sajnálom ezt a kisrigót, hogy miattam meghalt :((( Meg kellett volna fognom? Még az anyja is kereste utána :((((


2010. aug. 5. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem te, hanem a kutya volt a gonosz. De az állatok már csak ilyenek :) Ösztön.
2010. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sajnalom a rigot de nem a te hibad volt te segiteni akartal rajta de nem tudtal szokott ez igy lenni.es ezert a kutyat se hibaztasd mert o husevo allat.
2010. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ebben az esetben senki sem volt hibás. Lehet, hogy nem volt jó döntés kiengedni az ebet, de nem tudsz mit tenni. Nem gondoltad, hogy ez lesz, a kutya pedig az ösztöne után megy, ami a zsákmányszerzés. Úgyhogy nyugi, nem a te hibád.
2010. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem meg a te hibád volt, beraktad volna egy olyan helyre ahol nem találja meg a kutya pl másik kert vagy olyan bokor ahol nem veszi észre és kész. de így...szerintem azért kérdezted meg mert te is tudod h te vagy a hibás és csak nyugtatni akarod magad.
2010. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De nem tudta megfogni :) szerintem sem a te hibád!
2010. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Minden rigópárnak 20-25 fiókája van évente. A 20-25-nek egy év múlva szintén páronként ennyi - lenne.

Azért ez a hatalmas létszám, mert a fiókák kis hányada éri meg felnőttkorát. Elhagyják a fészket, amikor még repképtelenek. Szüleik ettől kezdve a földön etetik, s hagos pittyegéssel hívják, terelgetik őket. Harci riadó ez a környék macskáinak, pontosan tudják, hogy földön van a zsákmány. A 3-4 nap alatt, amíg aztán annyira megnőttek a fiókák, hogy már felugranak, reppennek az ágakra, nagy részük elvész. Lám, némelyiket persze kutya öli meg. S láttam már kis halott rigót lavórnyi vízbe blefulladva. Láttam fészekből megsebzetten kilökött fészekaljat, dolmányos varjú, mátyásmadár vagy szarka áldozatai lehettek. Ez volt a sorsuk. A Te kisrigódnak kutyád volt a sorsa. Nyugi. Ennek így kellett lennie, tőled független történés volt, sőt, ha megfelelően elvonatkoztatunk, akár azt is mondhatnám, hogy független kutyádtól is. Egyszerűen eddig tarthatott élete.

2010. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ha megakartam volna fogni, akkor biztos sikerült volna :((( 19/F
2010. aug. 5. 23:34
 8/10 Battonyai válasza:

Nem a te hibád.

sajnálom!

2010. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

De igen, szerintem is a Te hibád volt.

1, ha látod a rigót minek engeded ki a kutyát ?

2, amúgy sem foghatnád meg, mert akkor a szülei magára hagyják, nem etetik, csak akkor faghatod meg, ha utána fel is neveled

2010. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy ne fogjam meg, de lehet, hogy már tudott egyedül enni.
2010. aug. 6. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!