Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kicsi vadászgörényt hogy...

Kicsi vadászgörényt hogy lehet leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
tegnap hoztuk haza, 7 hetes. barátságos, elalszik az ölemben, csak ha játszik, akkor utána mindig megharap, de úgy hogy ömlik a vér a kezemből!
2008. jún. 23. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig megharap,vagy csak ha játszol vele?
2008. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egy ronggyal játszott tegnap és utána meg akartam fogni és akkor. utána lenyugodott és elaludt. ma reggel megint meg akartam simogatni és megharapott.egyszer szelíd, egyszer vad, mikor milyen kedva van. azt mondták üssek rá az orrára, de nincs szívem bántani, olyan pici még!
2008. jún. 23. 08:41
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Egy pofon és máris le van rendezve a dolog, majd csak megtanulja egyszer a kis rosszcsont, mit szabad és mit nem! Ez a hozzáállás azonban nem segít, főleg ha fiatal állatról van szó, amelyik játék közben véletlenül harap a kelleténél egy kicsit nagyobbat. Tetlegességünk következményeként a játékos harapás könnyen átalakulhat dühödt harapássá. Nos még a "kesztyűs" esetek sem kilátástalanok. A legharapósabb állatokat eleinte csak kesztyűvel fogjuk meg, amelybe nyugodtan beleharaphatnak. Amikor harapnak, hagyjuk, hadd csinálják! Még csak rájuk se nézzünk, miközben harapják a kezünket. Csak simogassuk és becézzük őket, így hamar rájönnek, hogy semmi értelme harapni, hiszen nincs eredménye! És hogy ez miért jó? Ahelyett, hogy rákoppintanánk az orrára vagy lekevernénk egy fülest, csak vakargatjuk a hasukat és simogatjuk őket, melynek az lesz az eredménye, hogy csupa pozitív élményt kapcsolnak az emberi kézhez, így végül nem akarják majd megharapni!Sok időbe telhet a leszoktatás, főleg ha idősebb állatról van szó, de akkor is megéri, hiszen erőfeszítéseink eredményeként kesztyű nélkül is babusgathatjuk majd. Amikor először vesszük le a kesztyűt, legyünk óvatosak, hátha a csupasz kezet látva a görénynek ingere támad a harapásra. Ne tegyünk mást, csak simogassuk és kedveskedjünk neki, hamarosan felenged és felhagy a harapás gondolatával. Elmondhatjuk, hogy ha két héten keresztül nem harap, akkor sikerrel jártunk! Nem is fog harapni soha többet, illetve a következő orra koppintásig biztosan nem!
2008. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Oda kell tenned az ujjad a szájához, s hagyni, hogy megharapjon. Ha megharap, akkor meg kell fricskázni az orrát. Így kialakul benne a "ha harapok, fáj az orrom"-reflex:) Ezt állatkerti gondozóktól hallottam.
2008. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Szerintem nem lesz vele gond, általában barátságos, lehet simogatni, ölben alszik, remélem fogok vele boldoguln, még soha nem volt görényem

2008. jún. 23. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sok sikert hozzá! :) 1. válaszoló
2008. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják hogy az orrára kell pöckölni.De ezt semmikppen nem szabad mert az orra nagyon érzékeny és nagyon nem tesz jót a görikének. A fejére kell csapni az a leghatásosabb. Az állatkerti gondozók meg lehet hogy félre beszéltek,ők is csinálnak jó sok hülye dolgokat....
2008. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Göris fórumokon olvasható, hogy harapás esetén a szájába kell nyúlni (persze óvatosan, érzéssel), mert az nekik kellemetlen, de nem fájdalmas. Kialalkul a reflex, amit fentebb már említettek, hogy harapásnál rossz dolog történik. Viszont soha ne üsd meg! Ellenkező reakciót válthat ki a görényeknél.
2008. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én úgyszoktattam le hogyha megharapot sóztame g ynagyot a fenekére:)

utána meg játszottam asértődöttet és nem fogallkoztam vele...5 perc sztrájk után meg elkezdtem ölelgetni:D


az alomrasozktatás az nekünk nehezebben ment...én tejszínhabbals zoktattam oda. ha belement az alomba kapott,attól függetlenül hogy csinált e benn vmit...

2008. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kicsi görények 80%-ban azért harapnak mert éhesek.

Nekem is volt ilyen picike és a kajáért harapott...

Ha pedig mégsem ezért, vannak nagyon jó módszerek a leszoktatáshoz, pl. megcsípni a fülét (akkor nagyon rosszul esik neki, de észreveszi magát) vagy mondjuk összezárni a száját és mondani hogy "NEM".

Esetleg ha úgy harap, hogy benne van a szájában az ujjad, akkor (brutális,de..) le kell nyomni addig amíg ki nem köpi.

Sokan javasolják, hogy pöcköld meg az orrát.

Én soha nem tenném... Nem szeretném, hogy valami baja essen a kis szaglókájának..

De megverni, SOHA de SOHA ne verd meg.

2008. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!