Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek 2 tengerimalaca van ne...

Akinek 2 tengerimalaca van ne válaszoljon! Vélemény? (alul a többi)

Figyelt kérdés
Én nem értem, engem zavar h akinek 2 tengerimalaca van az azt hiszi h ha egyedül van egy tengerimalac akkor már bánatos.. de szerintem ez nem igaz.. hisz az enyém nagyon boldog, dorombol, ugrándozik és ha hallja h jövök fut hozzám! Akiknek egy tengerimalacuk van azok szerint nem bántó kicsit és szerintetek nem van a tengerimalacotok megelégedve veletek?
2013. júl. 10. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
kétlem, hogy napi 10 órát töltenél vele, ha pedig nem töltesz vele együtt ennyit, akkor nem él teljes életet.
2013. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

ha 2 malacod van, akkor egymással jobban ellesznek, mint veled.


azaz ha arra kell a tengerimalac, hogy kötődjön hozzád és szeressen, akkor egyedül hagyd.

2013. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is nagyon boldog volt. Konkrétan a társától mentettem meg, meg a szörnyű gazdájától.


Egy mocskos helyről hoztam, semennyit nem volt vele foglalkozva, társa pedig folyton tépte, bántotta, elvette előle azt a kevéske kaját is amit kaptak. A malacka, aki bántva volt, teljesen lefogyott, a csont és a bőr volt, szőre csak pár helyen maradt, és végtelenül szeretetéhes volt. Elhoztam onnan a picit, alig lehetett fél éves.

Elvittem dokihoz, felhízlaltam, rengeteget foglalkoztam vele. Szőre visszanőtt, gyönyörű fényessé vált, visszanyerte az eredeti testsúlyát, és hihetetlenül boldog volt. Nagyon szerette az embereket, ám fajtársaitól rettegett. Mikor itthon voltam, egész napokat elücsörgött az ölemben. Sajnos a hátsó lábaival valami nem volt rendben, mert nagyon nehézkesen döcögött a terráriumában, szobában is ha letettem a földre, nem sétált, hanem azt akarta, hogy dédelgessem. Talán ez is volt az egyik oka annak, hogy csupán fél évet élt nálam, de azt a fél évet hatalmas szeretetben töltötte. Immunrendszere az éheztetés közepette legyöngült, meg ki tudja, hogy a volt gazdája miket adhatott a malacoknak. Tavaly hunyt el a csöppség. Boldog vagyok viszont azért, hogy élete utolsó felét boldogan élte, és jó helyet tudtam neki biztosítani.


Sose szerettem volna egynél több malacot egyszerre. Rengeteg időm van, sokat tudok vele foglalkozni, és mindent meg tudok neki adni, amitől jól érzi magát. Az, aki keveset tudna foglalkozni a malacával, az tényleg szerezzen be kettőt, mert akkor már tényleg magányossá válhat az állatka. Viszont aki csak egyet tart, azt nem kéne állandóan leszólni, mert az aki leszólja, nem tudhatja, hogy miért nincs társa a tengerimalacának. És egy kisállat, egyedül is lehet ugyan olyan boldog, mint az a kisállat, aki fajtársával él.

2013. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Nekem 2 tengerimalacom volt (tudom, "ne válaszoljak", de neked van igazad), anya-lánya, de mivel együtt voltak, nem szaladgáltak, ellustultak, és mivel nem egyedül voltak, hozzám sem voltak szokva.. amikor az egyik meghalt, vettem a másik mellé egy újat, gondolván, hogy rossz neki egyedül.. annyira utálták egymást, hogy két külön ketrecben kellett őket tartani, így egyedül voltak mindketten.. de nem volt semmi bajuk, sokkal jobban hozzám voltak szokva, mint amikor egyedül voltak, és többet is mozogtak.. miután elajándékoztam őket, pár évvel később, tavaly húsvétra vettem egy nyuszit, csak egyet (lehet gáz, de ha egyedül van az állatka sokkal többet törődöm vele mintha lenne párja). annyira megimádtam azt a nyuszit abban az 1 hétben, hogy megtartottam. mivel egyedül van, nagyon kötődik hozzám, mindig bújik, csak éjszaka van a ketrecben, ill. ha nem vagyok otthon, egyébként mindig kint a lakásban, mert annyira hozzánk szokott + szobatiszta is lett. Amikor össze akartuk rakni egy másik nyuszival, összeverekedtek... szóval nekem sokkal jobban bevált, ha egyedül volt az állatka... Ha sokat törődsz vele, nem baj, ha nincs párja.
2013. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én mindig is csak egyet akartam mert akkor nagyon szeret téged és kötődik hozzám, nagyon sok időm van vele, még ha leckét kell írnom akkor is velem van (egyszer megrágta a leckém :D) én csak azért kérdeztem mert sokan olyan gonoszan mondták nekem h a kis malac életét elrontom de szerintem velem jól érzi magát! a 3 és 4 válaszolóval egyet értek, köszi h válaszoltatok. mert szerintem egy állatka ugyanúgy szerethet téged mint akár egy fajta társát még akár jobban is!
2013. júl. 10. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Itt nem a szeretetről van szó.Mi lenne ha Te egész életedben nem szólhatnl egy szót sem egy másik emberhez?Nem lehetnél kapcsolatban soha mással csak egy olyan valamivel akit te nem értesz meg.Nem játszhatnál egy másik emberrel, nem bújhatnál össze senkivel, nem szeretgetne meg egy másik személy.Jól éreznéd magad?Nem hinném.Önző vagy mert magadat nézed nem az állatot.A malac társas lény miért nem érted meg?És nem te vagy a társa.Te csak egy olyan valaki vagy aki kaját ad neki meg simogatja, de nem érti meg.Ennyit akartam.
2013. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Az én tengerimalacom is ezt csinálta..Először boldog volt,futkározott,rengeteget beszélt nagyon ötült mikor kivettem..Egy évig tartott ez az állapot..Aztánn észrevettem,hogy a malacom megváltozott..Alig beszélgetett,több időt töltött a ketrecben..Fél év múlva el is pusztult..Rettenetes nagy hiba volt egyedül tartanom,azóta mindig párokban(minimum 2 állatot tartok)Az állatorvos szerint depresszios lett.Támogatom az előttem szólókat.Te mit szólnál,ha egy bezárt ketrecben kéne leélned az egész életedet magányosan,és néha-néha kivennének játszanának veled,de mégsem kapnád meg azt amit egy társ jelenléte adna.Tegyük fel összezárnának egy őzzel egész életedre..Bolodg lennél??Szót tudnál vele érteni??Hidd el ha párban tartod őket sokkal több évig elélnek(egyedül max. 2 évet élnek),és látványosan boldogabbak lennének,együtt játszanak,bolondoznak.
2013. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek az előző kettővel, önző vagy mert a saját érdekeidet nézed. A tengerimalacnak igen is kell társ!! Nem is tudom hogy ezen az oldalon hanyadszorra írom már le ezt a választ. Ha nem tudod neki megteremteni az alap életfeltételek NE TARTS! Lehet hogy boldoognak látszik, nem biztos hogy az. a másik meg hogy te nem egy tengerimalac vagy akivel tud dimáln, meg akit szaglászhat. nem értelek... ha jó gazdi lennél akkor lenne társa, ha meg nem tudod egoldani ezt ne tarts tengerimalacot. tarts hörcsögöt, az el van egyedül. ilyen mebrnek nem való tengerimalac, nekem kettő van, és minde a kettő kötődik hozzám és szeretnek. deérdekes....... pedig ketten vannak. ha egyedül tartod csak elcseszed az életét és depressziós lesz. a másik meg a vadonban csoportokba élnek ehhez vannak hozzászokva nem ahhoz hogy egyedül legyenek. a másik meg nem tudom milyen ketrecbe tartod de 2 tengerimalacnak meg minimum 100*50-es ketrec is kell. tuti el vennm tőled a malacodat h anem tudod megfelelően tartan, ha csak azért kell hogy el cseszd az életét inkább ad oda valakinek akinek már van egy, hogy legyen neki társa,és te meg vegyél egy hörcsögöt. azt tarthatod egyedül de malacot NEM!
2013. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen tengerimalacokkal foglalkozó oldalt elolvasol (leginkább a www.gemon.ro internetes oldalt ajánlom) mindenhol azt fogod olvasni, hogy a tengerimalac társas állat. Nyilván nem véletlenül írnak ilyet. Ha viszont hörcsögről olvasol, ott pedig pont az ellenkezőjét fogod olvasni, hogy a hörcsögöt tartsd egyedül. A degut is társsal kell tartani, a csincsillát is. Egyszerűen azért, mert a természetben is csoportban, társsal élnek, igénylik a fajtársakat. Nem hiszem, hogy a malacod elmondta neked, hogy boldog. Ezt csak te gondolod így, de honnan tudod, hogy valójában így van? Mert motyog az öledben ha simogatod? Akkor is ezt tenné, ha lenne társa...Nem akarlak bántani, csak nem jó a malacnak egyedül.
2013. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Így igaz teljesen igazad van!!! Téfhit hogy jó nekik egyedül. Egyáltalán nem jó...
2013. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!