Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tartod a törpenyuszid?

Hogy tartod a törpenyuszid?

Figyelt kérdés

Ezen a következőeket értem:

- mekkora a ketrece

- egyedül van-e vagy párban

- milyen alom van alatta vagy a nyuszi WC-ben

- egy helyre ürít-e

- mennyit eteted naponta (és mivel)

- szokott-e kint lenni (a szobában) és ha igen, akkor mennyit

- mennyibe kerül a tartása egy hónapban


Gondolkozom egy törpenyuszi tartásán és érdekelne, h ez mivel jár. Persze olvasgatok róla, de a személyes tapasztalat azért mégiscsak más, mint a szakirományok.


A válaszokat köszönöm!



2013. júl. 10. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

- mekkora a ketrece

50X100-as... ez a minimum, amire egy törpenyuszinak szüksége van.

- egyedül van-e vagy párban

Egyedül, pontosabban velünk. :)

- milyen alom van alatta vagy a nyuszi WC-ben

A keti aljában nincs alom, nem szereti. Az előző sem szerette. A WCbe wood pelletet teszünk, ez jött be, nem büdös és sokáig bírja

- egy helyre ürít-e

Kb... bár kint, a ketin kívül is ki-ki néz magának egy területet és oda bogyózik. De pisilni mindig hazajár.

- mennyit eteted naponta (és mivel)

Széna van előtte folyamatosan (alapvetően erre van szüksége), reggel kap egy kis maréknyi tápot, este pedig valami zöldséget (répa, zeller, zellerszár, karfiol, répa, karfiollevél, fehérrépa stb...)

- szokott-e kint lenni (a szobában) és ha igen, akkor mennyit

Amikor itthon vagyunk szabadon lehet az egész lakásban. Csak estére és akkor zárjuk be, ha elmegyünk itthonról.

- mennyibe kerül a tartása egy hónapban

Nem valami nagy összeg. Igazából egy zacsi táp hónapokra elég, a zöldség nem kerül sokba... igazából a szénától függ, hogy milyet veszel neki. Abból is lehet drágát és olcsóbbat is kapni. Az eleje költséges, amikor be kell neki szerezni a ketit, bilit, itatót, tálkát kajának... ja meg az alom, amit még rendszersen venni kell, de mi pl hetente 1szer takarítjuk, mert bőven elég és így egy nagyobb zsák hónapokig kitart.


Javaslom olvasgatásra, fórumozásra a [link] oldalt.

2013. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
szia 2 éve van törpenyuszim... olyan ketrec kell aminek van egy fellépőlye amin aludni is tud(a mi trecunkbe ott van a beépített tányér is) ha kiskorában rászoktatod a vc re akkor nemm piszkít máshova, de csak egy emberhez kötődik igazán, és annak a dolgait megjelöli pl. ágy ruha... északai is lehet (az èn nyuszim fél a sötétben és ilyenkor nagyon nagy zajt csap. mi reggel és este adunk neki CSAK HOLLYWOODos kalyát mert azt nem tömik tele szarral!! 1órakor szokott kapni zöldséget vagy gyümit amit mi összedarabolunk neki. a vcbe kell csak almot rakni puha forgács a legjobb csak ha kijön akkor porszivózni kell reggeltől estig kint lehet ha otthon vagyunk de mindíg legyen nyitva az ajtója a ketrecben. nem kerül olyan sokba de a ketrec 16-17.000 Ft volt a kellékek meg benne lesznek széna mindig legyen előtte abban a tartóban. itt egy oldal ahol mindent megtalálsz a nyuszikról, ès itt nézd meg h mit ehet mert ami nincs ott az mérgező vagy nem tesz jót neki : bonusbunny.atw.hu/ ha szeretnél valamit kérdezni akkor írj privibe :)
2013. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
éjszaka nagyon hangosak?
2013. júl. 10. 19:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hangosak, de nyuszija válogatja. Szeretnek zörögni, meg mocorogni, mivel ők nem alusszák úgy át az éjszakát mint mi, fel kel enni, inni, bilizni... vannak kaparós nyuszik, ha neki áll kaparni az elég hangos lehet, de nem mind ilyen. A mienk nem. Az előző sem volt, csak néha-néha. Mi az első nyuszinkkal egy szobában voltunk folyton és simán kibírható volt. Pedig én aztán minden apró hülyeségre felkelek.

Olyan van, hogy ha rászoktatod arra, hogy mindig reggel ugyanakkor kap enni, akkor bizony egy időve előtte rázhatja a rácsot és ha még aludnál az tud bosszantó lenni. :)

Ez a nyuszink csak rágcsálja a ketit, a másiknál lakatot kellett tenni rá, annyira rázta, hogy folyton kinyitotta és akkor nekiindult kalandozni. :)

Minden nyuszi más amúgy, szóval nem lehet azt mondani, hogy a tied is ilyen vagy olyan lesz. Szerintem összeszokás kérdése, de az igaz, hogy kis zsarnokok. :)

2013. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én nyuszimnak 120x60-as a ketrece kb, egyedül van, ők nem annyira igénylik a társat, ha sokat foglalkozol vele.

Mi sima fapelletet használunk, ebből 1200 ft egy 15 kg-s zsák..én napi 1-2-szer takarítom, így az kb 1 hónapig kitart. Egy helyre pisil, de bogyót találni azért a szőnyegen:D

szénának kell lenni előtte egész nap, ezen kívül vacsira zöldség, reggelre mag. Bár az én nyuszim most speckó kaján van, de régen így volt:)

Az én nyuszim egész nap kinn van..csak éjjel zárjuk be, kb 1-től reggel 7-8-ig, meg persze, ha elmegyünk itthonról. Szeret egész nap itt lenni,köztünk:)

A tartást pedig már leírták, hogy kb mennyibe kerül én még sose néztem meg úgy igazán, hogy mi meddig tart ki:D


Az éjszakákról pedig: ez tök nyúlfüggő, hogy zajosak-e..ismerősöm nyuszija annyira zajos éjjel, hogy nem tud vele egy szobában aludni, de az enyém meg tudomásul veszi, hogy be van zárva éjjelre, eldől és alszik:D esetleg ücsörög, de nem zajong egyáltalán. Ez tök változó.

2013. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

~120x60

~ivartalanítva egyedül

~a ketrecben szőnyeg, a vécében fapellet

~igen. kintre semmit sem csinál, de valahogy a ketrecébe pár bogyó mindig van a vécén kívül.

~délben valami gyümölcs vagy zöldség, este egy marék Versele Laga Cuni Complete. széna mindig van előtte.

~reggel 10-től éjjel 1-2-ig. de suliidőben 2-től éjfélig.

~na ezt nem tudom. 4500 Ft 2,5 kiló táp, ami kb. másfél hónapig elég. az alom meg 2500 Ft, az is kb. másfél hónapig elég.


és az én nyulam éjjel csendbe van. :)

2013. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

- 50x100-as ketrece van

- egyedül tartva, ivartalanított kisfiú

- fapelletet használok csak a wc-jébe, a ketrecében pedig szőnyeg van

- egy helyre pisil, csak a wc-be. bogyókkal ez nem jön össze mindig, de a ketrecen kívül sosem pisil-kakil

- naponta 2x kap enni reggel és este egy kis tápot, alkalmanként gyümölcsöt, zöldséget nasinak (hasmenéses probléma miatt nem kap rendszeresen zöldeket). széne 24 órában van előtte és víz is

- egész nap kint van a szobában, mert párom itthon van elég sokat. de amúgy minimum 1-2 órát reggel és 4-5 órát este. De ez a legrosszabb eset. Csak akkor zárjuk be, ha senki nincs itthon meg éjszakára. Az egész nappali az ő birodalma, padlószőnyeg van, és bejárhatja az egészet. Napközben általában ketrecen kívül alszik valahol a szobában

- pontos árat nem tudok mondani erre, de 1000-2000-nél nem több.

2013. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Egy szekrénynagyságú megfelel.

5 pár otthon érzi magát.

Faforgács van alatta.

Ugrándozik miközben bogyózik, az enyém is ezt csinálja.

Tavasszal és nyaranta nem adok neki tápot csak füvet, ősszel és télen adok neki tápot, amúgy naponta egy vödörrel adok nekik salátát, a szomszéd kertjéből kérek.

Nem szeretem ha a nyuszim a szobámba végzi a piszkos dolgát, jobb helye van az udvaron.

12000FT nekem. Örülök hogy segíthettem. =)

2013. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek!
2013. júl. 11. 20:04
 10/12 Kali88 válasza:
az én nyuszim (Zsebi baba) sem mindig jó kisfiú :) van mikor éjszaka is de minden reggel 6 körül rázza a ketrecet és elég zajos ....de hát ez van :) ilyenkor szoktam neki berakni még egy kis friss szénát még és a legtöbbször ez leköti :) meg a rágófája, csak sajna az is egy kicsit hangos. Nálunk is mikor itthon vagyunk kint garázdálkodik a lakásban :) egyedül sajna nem lehet kint hagyni mert mindent meg akar kóstolni és szét akar rágni mindent ami az útjába kerül...nagyon oda kell figyelni és torlaszolgatni kell a lakást :) de megéri!!! nagyon nagyon aranyosak!!! nagy felelősség! csak akkor vágj bele ha tényleg elszántad magad és tudsz vele foglalkozni és vigyázni rá!! a zöldségekkel vigyázni kell, az én előző nyuszim azért halt meg mert felpuffadt a friss zöldségtől, leállt a bélműködése... (meg az állatdoki is rátett aki félrekezelte :(:(:( )! nem szabad frisset adni neki csak fonnyasztva!!! és mértékkel!a többit már leírták előttem!
2013. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!