Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 20-30 ezer forintból meg...

20-30 ezer forintból meg lehet venni egy görényt + a szükséges "kellékeket" és oltásokat? (ketrec és almos tál van)

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még gyűjts egy kicsit, ha csak ennyid van jelenleg. Tenyésztőnél maga a görény kerül ennyibe, és hidd el érdemesebb tőlük venni! Szaporítótól vásárolva kétes mindig a dolog.

Én tavaly júliusban vettem egy kölyköt szaporítótól, és csak a nyár folyamán 50 ezer simán elment magára az állatra, a kellékeire (ketrecet nem számolva), kajára, kezdő oltásokra, meg orvosi kezelésre ugyanis durván atkás volt a füle.

A közeljövőben tervezek majd egy másik görit venni játszótársnak, de azt mindenképp tenyésztőtől fogom már.

2013. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ketrec van, az olyan húsz mínusz (mi annyiért vettük a mienket), és a görényt leszámítva 30 volt az össz induló költség (oltás nélkül). Akkor görénye válogatja, de olyan húsz alatt én nem ismerek tisztességes tenyészetből származót, de lehet mentett, akkor általában csak az oltások ára plusz talán valami jelképeset hozzácsaphatsz. Oltás dokitól függ, mert vagy kifizetteti veled a teljeset, vagy sok görényt olt, és csak a felét-harmadát (hiszen csak annyit kell kapjon a görény, nem kell neki az egész kombinált, súlyra nem akkora). A a kellékek többségét te varrod (függőágyak), a rongyok ingyen jönnek, a ketrec felszerelt, és nem csak egy alomtálca van, hanem "minden sarokba" jut egy (de ha csak ketrecben tartanád, ami nem túl jó húzás, akkor ez nem kell), akkor persze, kijön.

Viszont ha tenyésztőtől jönne a görény, teljes oltás árát kell fizetni, kell még alomtálca, akkor nem tudom, nálunk elég rossz doki van, de így az első két oltással olyan 56 volt cakkumpakk. (Viszont elvisszük egy másik orvoshoz, olyan nincs, hogy a görénynek két oltás elég, féreghajtás meg minek.) Ketrec nélkül, függőágyakat én varrtam, berendezés alap, játékot nem vettünk, készítettünk, "gyógyászati kiegészítők" szintén minimalizálva, most lesz majd egy második hullám nagyobb kiadás. (Maga a görény volt a legnagyobb összeg.)

De mondd, miért akarod minimalizálni az induló költségeket? Ha később ivartalanítani kell, és esetleg súlyosabb műtétre kerülne sor, akkor mi lesz? Ha harminc fölött van, nem kéred? Oké, persze, a pénz nem mindegy, de azért később gondold meg, hogy az orvosi költségekre mindig kell "biztonsági tartaléknak" olyan százezer. Sose legyen rá szükség, de kell. Ebbe a legsúlyosabb beavatkozás és gyógyszeres kezelés is belefér. Nem a pénz számít, mert anélkül is megadhatsz neki minden szeretetet, de csak a szeretettől nem fog kigyógyulni egy súlyos mellékvese-daganatból.

2013. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az oltások + a féregtelenítés kb mennyi?
2013. júl. 19. 15:37
 4/5 anonim válasza:
egy oltás kb.:3500 Ft :/ attól függ mennyi oltást kap. :) Mert nem minden oltás kötelező.
2013. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
(az előző válaszoló vagyok :) ) A ketrecek vannak vagy 50 000 Ftosok :/// De nem muszáj rögtön nagyon nagyot venni,8000 egy elfogatható ketrec,póráz 2281Ft,Búvócső 884Ft,itati 550Ft,etető 398Ft,szálító kisketrec 1699Ft,karomvágó(ha kell)az 785Ft,wcbe való "alom" : 784Ft,alomtálca 428Ft,eleség 1034Ft,függeszthető ágy 2902Ft. :) Én is szeretnék görényt,ezért sokat böngésztem és számolgattam mennyibe jönne ki,és hát ezek összeszámolva:19 746FT :) és még a görény..hát ahogy néztem az olyan 10-15 vagy 20ezer forint kb. :) SOK SIKERT!!! :)
2013. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!