Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 évesen egy tengerimalac már...

2 évesen egy tengerimalac már öregnek számít?

Figyelt kérdés
Akarok egyet és az egyik ismerősömnek van is ketreccel minden felszereléssel együtt. Lány, de 2 éves körül lehet tehát lehet 3 éves is. Az a kérdésem hogy idősek ezek már 2-3 évesen?:S csak mert én nem 2 évig szeretnék vele lenni hanem tovább. Általában 5 éves korukig élnek persze van amelyik tovább. Érdemes megvennem?

2013. júl. 23. 11:03
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

és miért harap meg ?:\ ma hoztam el.. 3óra óta velem van 2x kivettem simogattam majdnem elaludt jól érezte magát... nem harapott meg pedig kivenni nagyon nehéz volt mert félt és visított szó szerint pedig még hozzá se értem :D a forgács ellepte a szobámat kb :D Na utána kicsit kint volt elvolt az ölembe. Most adtam neki 2 órája dinnyét 5-7 kicsi darabot mivel a gazdija akitől vettem csak uborkát adott neki és abbol is 2-t de ilyen kicsi karika amiből alig evett én vettem ilyen magos tápot olvastam hogy az nem nagyon jó de imádjaaa. Meg vettem neki ilyen felakaszthatós magvas rudat azt is úgy szereti. gondoltam élvezi hogy itt lehet . majd nemrég kiakartam venni ui-zott de ilyen aranyosan halkan mert simiztem a hátát. utána visszanyúltam és visított mikor még hozzá se rétem és megharapott. lehetséges azért mert még tényleg új vagyok neki és fél nap nem elég hogy beleszokjon? vagy már eleve nem bír?:D mert előbb nyújtottam be neki ételt és megette igy a kezemből mikor hazajöttem ezt nem merte. Már félek megfogni vagy simogatni mert ha megharap ..:\

meg ha megmozdul hiirtelen én is megijedek :D Szerinted ha hagyom és csak holnap próbálom kivenni akkor talán nem harap meg vagy hagyjam pár napig bent? tudom sokat írtam de mindent beleírtam :D helyesírási hibáért bocsi csak már fáradt vagyok :\

2013. júl. 24. 22:08
 12/40 anonim válasza:
mikor én elhoztam az enyémet engem is megharapott,igaz nem vérzett,de fajt,én utána hagytam 1 napig es csak utána vettem ki,ha még fél az nem baj az enyém 1 vagy 2 hét után szokta meg teljesen az új helyét:)ha megmozdul és te is megijedsz az se baj az enyém már 1 éve van nálam,de én még most is megijedek,pl.ha simizem és hirtelen megfordul :DD
2013. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
ja és attol h megharapott,nem kell azert tartanod tőle az valoszínu azert volt mert még nem ismeri a környezetét meg téged se és még fél.((;
2013. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Értem köszi:) háát néha visít ha kiveszem de nem szorítom óvatosan fogom és visít. De már kezdi szokni és nyugodtan pihent az ölemben 20 percig.:) viszont utána visszaraktam és kivettem később pár órára rá hagyta is nem ficánkolt de most ismét kivettem és ficánkolt nem tudtam miért hát pisilt :D nagyon örültem neki :'DDD de végülis jelezte :) mikor elöbb meghallotta hogy meglöktem a magos tápot visított de nagyon mondom éhes vagy és ráztam úgy visitott olyan édes volt :D már a kezemből is elfogadja pl a dinnyét pedig tegnap hoztam :) Imádja a dinnyét. Annyira jó hogy van nekem
2013. júl. 25. 17:32
 15/40 A kérdező kommentje:
uborka meg dinnyéből mennyit adhatok neki? imádja és már teljesen megengedi h én adjam a kezemből neki néha megijed de már az uborkát ugy eszi hogy egyszerüen megenni vagy 2kg uborkát :D eddig kapott 2karikával nem sokat de mellé kevéske magokat meg 4-5 dinnyét amit kicsire vágtam. Annyit akar enni és néha sír is a kajáért. Uborkából mi az ami már nagyon sok neki mármint nem 1-2 kgra gondolok hanem pl egy egész nagy az még sok? vagy annak a fele sok? :) nagyon szereti és nem akarom megtagadni tőle mivel örülök hogy már kezdi megszokni a helyét. Meg hát dinnyemániás is :D répát meg nem is szereti csak egy kettőt harap bele
2013. júl. 25. 19:18
 16/40 anonim válasza:
uborkából naponta 4-5 karikát,nem többet,dinnyéből ha kicsire vágod abból is adhatsz neki 4 kis db-ot:)viszont ne etesd össze-vissza!én úgy csinálom h adok nekik reggel és késő délután,nem baj ha megsajnálod,de nem szabad túl etetni!van bent nekik egésznap széna.amúgy ne csak ubit és dinnyét adj neki,adhatsz még 6 karika répát naponta,és nem baj ha csak beleharap,ha nagyon éhes megeszi.adhatsz még neki egy kis paprikát és paradicsomot,meg salit is,de azt ha boltból veszed jól mosd meg mert vegyszeresek,ja meg magokat is az enyéim imádják:DDha visít néha nem baj,még az enyéim is szoktak pedig az egyik már 1 éve nálam van:))
2013. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
és a paradicsomot lehet héjjastúl adni? :) tudom hülye kérdés de azért megkérdezem biztonság kedvéért. salátától olvastam h felpuffadhat így nem adok neki max mamám kertjéből az saját termés és az ubi is az :) meg a répa
2013. júl. 25. 19:43
 18/40 anonim válasza:

lehet adni:)

a saliból ne adj sokat én max 3 levelet adok nekik,ubi az nekünk is saját azt sokkal jobban szeretik is mint a boltit:)

2013. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
tudnál feltenni a malidró képet?:))
2013. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
megpróbálok de félreértés ne essék nem folytoma képen csak épp csuszott ki a kezemből :D de nem sirt szóval nem fájt neki. :)
2013. júl. 25. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!