Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a tengerimalacom, mit...

Meghalt a tengerimalacom, mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Már két éves történet, de nem hagy nyugodni, h mi történhetett vele.

3 éves volt, kislány, rozettás. Először csak nem evett, kedvetlen volt, azt hittem, h unja a kaját, vettem másfajta tápot, nem adtam mindennap a répát, és salátát, hátha akkor nagyobb kedvvel eszi.

Épp terhes voltam, így nem én takarítottam a ketrecet, tehát nem igen volt a kezemben.

Egyik nap, mikor szaladgált, felvettem, és éreztem, h ki van minden csontja. Kb egy hét telhetett el, a nem evés óta. Elkezdtem táplálni fecskendőből, lereszeltem az uborkát, répát, és úgy adtam neki, ez péntek este volt. Egész éjszaka szívszaggatóan sírt, többször kivettem, megetettem, adtam neki vizet, azt is fecskendőből.

Hajnalban mikor kivettem, eldőlt a kezemben, letettem a földre, és nagyon féloldalasan mozgott, mintha szélütést kapott volna, vagy lebénult volna.

Visszatettem, és egy óra múlva már nem hallottam a mozgolódását, előtte szöszmötölt, mikor benéztem, az oldalán próbált csúszni. Többet nem sírt, meghalt szegény.

Annyira bánt a lelkiismeret, h kis állatka tőlem függött, és cserbenhagytam.

Szerintetek hol rontottam el? Mit kellett volna tennem?


2009. okt. 22. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
:'( sztem orvoshoz kellett volna vinni ennyi=(
2009. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem te mindent megtettél a teki érdekében.

Nem lehet tudni hogy egy kis állatka mikor hagy itt végleg:(

2009. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egy hét alatt ment el, és az, h nem evett, nem tűnt aggasztónak, mert vettem petrezselymet, és akkor azt befalta. Tehát tényleg úgy tűnt, a kaját unja.

Pénteken este már sehová sem tudtam vinni, vidéken lakunk, hívtam az állatorvost, de nem vette fel.

Hívtam egy ismerősömet, akinek vannak malacai, azt mondta, h neki a legtöbb malaca így ment el, ez nem volt nagy segítség, használható tanács!

De mi lehetett a baja? Úgy értem beteg lehetett? Van ilyesfajta betegség? Vagy mivel terhes voltam, nem tudtam annyit foglalkozni vele, és ez hatott így rá?

2009. okt. 22. 17:27
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vitted állatorvoshoz? A miénk is egyszer vagyon lefogyott és nem evett, elvittük állatorvoshoz, h mi van, és kiderült h a foga nőttek túl, ezért nem evett...

Bár a miénk rendesen tudott mozogni...

2009. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján valószínű hogy már menthetetlen volt, az állatorvos sem tudott volna vele mit csinálni. Ne legyen lelkifurdalásod!
2009. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Nyugodj meg,ezek a kis állatkák sajnos nem sokáig élnek.A mi egyik hörink ugyanígy pusztult el,féloldalasan kóválygott és másnap meghalt.Ez kb fél éve történt, a párja ma is vígan van,pedig ugyanazt kapták enni,ugyanúgy takarítottuk stb.Nagyon arik ezek a kis rágcsálók,de tudomásul kell vennünk,hogy 1-2 évig élnek.Gyerekkoromban ugyanígy jártunk egy hörivel,akkor mi az első tünetekkel dokihoz is vittük,ő mondta ezt.
2009. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Sajnos ők sem élnek mind a várható kor végéig, ahogy mi sem. Ennyi volt neki megírva a Malacok Nagykönyvében. Nem tudtad volna megmenteni.
2009. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát minden estre azt hiszem, nem lesz többet malackám, pedig nagy állatkedvelő család vagyunk, kutya, macska, papagáj, egyszer meg akartam menteni egy denevért:)

2009. okt. 22. 17:44
 9/20 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt a nyuszimmqal márciusban.Mi elvittük 2 nap nem evés után orvoshoz.Szurikat kapott,de meghalt.Azóta is magamat hibáztatom nem tudok megnyugodni.A szüleimtől azóta kaptam egy másik nyuszit,de nem ugyanaz.Amúgy ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__352276-ma..

17/L

2009. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
az én malackám is így halt volna meg, bár az orvos beadta neki az altató injekciót, mert szegénykém rákos volt, menthetetlen:S lehet, hogy a te malackádnak is ez volt a baja nem?
2009. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!