Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a tengerimalacom, mit...

Meghalt a tengerimalacom, mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Már két éves történet, de nem hagy nyugodni, h mi történhetett vele.

3 éves volt, kislány, rozettás. Először csak nem evett, kedvetlen volt, azt hittem, h unja a kaját, vettem másfajta tápot, nem adtam mindennap a répát, és salátát, hátha akkor nagyobb kedvvel eszi.

Épp terhes voltam, így nem én takarítottam a ketrecet, tehát nem igen volt a kezemben.

Egyik nap, mikor szaladgált, felvettem, és éreztem, h ki van minden csontja. Kb egy hét telhetett el, a nem evés óta. Elkezdtem táplálni fecskendőből, lereszeltem az uborkát, répát, és úgy adtam neki, ez péntek este volt. Egész éjszaka szívszaggatóan sírt, többször kivettem, megetettem, adtam neki vizet, azt is fecskendőből.

Hajnalban mikor kivettem, eldőlt a kezemben, letettem a földre, és nagyon féloldalasan mozgott, mintha szélütést kapott volna, vagy lebénult volna.

Visszatettem, és egy óra múlva már nem hallottam a mozgolódását, előtte szöszmötölt, mikor benéztem, az oldalán próbált csúszni. Többet nem sírt, meghalt szegény.

Annyira bánt a lelkiismeret, h kis állatka tőlem függött, és cserbenhagytam.

Szerintetek hol rontottam el? Mit kellett volna tennem?


2009. okt. 22. 17:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mennyi idő alatt lett rosszul a malacod?

Mondom, az enyémnek egy hét volt, és kész:(

2009. okt. 22. 19:36
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Így szokta a malac. Valamelyik nap egyik nap még vidám, reggel meg már döglöttke. Ez gyakori a tengerimalacoknál.

Most már éves lehet a gyermeked, lassan hozhatnátok egy új kis jószágot.

2009. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
szia nekem is volt tengericucum kb úgyan ezzel a felállásal mentel.De sajna nekik csak ennyi járki a nagybetűsből.
2009. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
én már másnap vittem dokihoz, amikor elkezdte a nem evést, a doki megvizsgálta, még vért is vett tőle, és akkor derült ki hogy mekkora a baj...:(végülis 5 nap után ment el:(
2009. okt. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, elmúlt egy éves a fiam:)

Arra gondoltam, h elég nagy ketrece volt a cocának, és nemsokára majd egy kisnyuszit veszek, mert a tengerimalacot ha leejti, vége van azonnal, úgy hallottam, a nyuszi jobban bírja.

Tengerimalacot nem szeretnék többet, úgy hozzám nőtt, és aztán meg ez lett, hogy magyaráznám meg a fiamnak, h elpusztult, egyik napról a másikra?

Végül is az élethez ez is hozzátartozik, meg a nyuszi is meghalhat idő előtt, de hátha nagyobb szerencsénk lenne vele. Értitek a dilemmámat? Egyelőre a fiam nyúzza a cicánkat is, nem is tudom kibírná egy malac. Nyuszi mennyire bírja a kiképzést?

2009. okt. 23. 09:48
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim van.Nem azér mondom nem lehet nagyon emelgetni meg nagyon érzékeny a gerince.
2009. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de nem hiszem hogy egy nyúl elviselné hogy nyúzzák ahogy egy másik állat sem. Nekem is nyuszim van és csak akkor hagyja magát simogatni (csak finoman) amikor neki tetszik. Nem veszel inkább halakat a fiadnak?, azokat nézegetheti.Egy éves kisgyereknek még nem való állat, mivel még nem érzi ha másnak fájdalmat okoz, és nem is tudja helyesen tartani (nagyon kevés nyúl nem fél ha felemelik).
2009. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
19:49es vagyok.Tényleg gondold meg a nyuszit.Nem lehet dobálni és nem is jó nekik ha folyton ölbe vannak.Sokat alszanak nappal,legalábbis nekem eddig mindkettő nyuszim.
2009. okt. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Értem, csak ötlet volt.

Nem hoznék ide egy állatot, h aztán kínozza a fiam.Halakat én nem szeretnék, az a férjem álma:)

Akkor még várok egy új állattal, arra emlékszem, h én óvodás koromban már adtam vizet a cicának, meg játszottam vele rendesen. De születésem óta megvolt a cica.

2009. okt. 25. 10:22
 20/20 Horváth Dorina 11 válasza:

Nekem is ez volt a tengerimalacommal

Ma halt meg szegenykem

1 hete nem evett nem pisilt nem kakilt

Ma akartuk elvinni orvoshoz de reggelre meghalt

5 eves volt es mindaket szemere vak:(

Igazabol azon gondolkozom meg mindig hogy a komodomln tartotam ami 1 meteres es nem tudod kimaszni mert a ketrecebol nem lehet mindegy reggelre a komod mellett volt a porszivo mogott es az levolt takarva es pokroccal en este nem hallottam semmit sem osz visz 1 orat aludtam mert izgultam hogy mi lesz az orvosnal .

Mindegy nagyon szeretem es hianyzik😔

Valaki nem tudja hogy ennek a betegsegnek mi a neve ?😢

2014. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!