Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ő milyen állat,...

Szerintetek ő milyen állat, és mi baja lehet? KÉP

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Most találtuk a parkban biciklizés közben. A farka hiányzik, a hátsó lábaira nem tud ráállni, csak húzza magát. Kicsit büdös, és dagadt, de hagyja a simogatást, nem vérzik sehol, látható sebe nincsen. Ivott vizet, beraktam egy dobozba, már el is aludt 2 perc után.


Holnap tudok venni neki kaját, meg forgácsot, és egyéb dolgokat. Elvinném orvoshoz, nekik kell valami oltás? (Van egy mindentelkapó, beteges cicánk..) És mi baja a lábának szerintetek?



2013. aug. 1. 22:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hörcsög, valószínű valaki kidobta szegényt.A farka nem hiányzik, hanem a hörcsögöknek nincs alapból csak ilyen pici.Nem kell nekik semmi oltás, vidd el dokihoz valószínű eltörte a lábát, lehet megakarta valami fogni vagy valami gonosz ember tette vele.
2013. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hörcsög, azért nincs farka, csak egy csökevény.

Sok oka lehet, hogy húzza a lábát, törés, bénulás stb.

Nem kell neki védőoltás, de egy orvos nem ártana ha látná, a lába nem valószínű, hogy magától rendbe jönne.

2013. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
14%
ez egy hörcsög vagy patkány
2013. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anyács ***** válasza:
16%

Lehet, hogy valami trauma érte, és a gerince sérült. Gerincsérülés esetén nem tudnak hátsó testfelet használni. De akár az is lehet, hogy eltörött mind a két hátsó lába.

Ez nem egy patkány??

2013. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%
hogy tudtátok megfogni :D az enyém ha a szobában kimegy órákat küzdök mire megtalálom elkapom nemhogy egy parkban .D
2013. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%

Első képen egyértelműen hörcsögnek tűnik, másodikon inkább patkányos kicsit. A höriknek amúgy alapból ekkora a farkincájuk. Oltás elvileg nem kell nekik, de azért jobb, ha orvoshoz viszed, a lába miatt. Az a képen nem látszik, hogy daganata lenne, de az én egyik hörcsögön egyszer azért húzta a lábát, mert nyomta a daganat a gerincét. Szóval azt próbáljátok meg kitapogatni, hogy a gerincével nincs e valami gond.

Ha marad, szerintem terráriumban, valami rácsos, biztos tető alatt tartsátok a macsek miatt, különben hiába mentettétek meg. Jobbulást neki!

2013. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Most olvastam, (már ha hörcsög) hogy a bénulás a fiatal állatok esetében fordul elő (2-4 hónapos) és halálos. Ez biztos? Nincs valakinek tapasztalata ebben?


Köszönöm a segítségeteket.

2013. aug. 1. 22:31
 8/28 anonim ***** válasza:

Ez egy aranyos kis hörcsög. Nekik csak ilyen pici farkuk van. Egyenlőre tedd a dobozába, egy kupakba vagy valami kicsibe tegyél neki inni, és adj neki egy kevés kaját. (alma, répa, paprika, paradicsom) (déligyümölcsöt, és k betűs zöldségeket ne adj neki!) Szotyit vagy mogyorót is rakhatsz neki estére. Ne nagyon zavard, így is nagyon stresszes, majd pár nap múlva (ha életben marad) barátkozz vele bátran. Éjszaka úgy helyezd el, hogy a macsek ne érje el.

Holnap akkor vegyél neki egy egyszerű hörcsögöknek való magkeveréket, és forgácsot. Egyenlőre ez elég lesz neki. Majd ha jobban lesz, akkor beszerezhetsz neki egy ketrecet is. :)

Remélem tudtam segíteni! :) Majd írj, mi lett vele.

2013. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Nem túl jó jel, ha mindkét hátsó lábát húzza, a gerincsérüléstől kezdve a daganatig bármi lehet, persze nem vagyok orvos, lehet akár valami kisebb baj is. Mindenesetre vidd állatorvoshoz, amint tudod. Jobbulást neki!
2013. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A macska miatt nem aggódom, paneltigris, egy léggyel sem tud mit kezdeni, csak nézi, meg követi. Meg már hozzászokott, hogy valami sérült, beteg állat mindig van nálunk (macska, kutya, bébisün).


Hát nem volt nehéz megfogni, közöltem vele, hogy ne harapjon meg, mert nincsen TB-m, és nem akarok tetanuszt kapni a seggembe :D A grabancánál felemeltem, esélye sem volt elfutni, hiszen béna:(

2013. aug. 1. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!