Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hol tartjátok a törpenyuszi...

Ti hol tartjátok a törpenyuszitokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem hol van elhelyezve ketrecestől (kint vagy bent/ szobában vagy külön? Zajos-e? Szobatiszta-e? És még egyéb információk..... Köszi!

2013. aug. 5. 18:07
 1/1 Kali88 válasza:
Fontos, hogy huzatmentes helyet válassz a ketrecnek!! mindenképp bent tartsd mert az biztonságosabb minden szempontból! télen meg is fagyhat a nyuszi! az én nyuszim csak akkor zajos mikor be van zárva a ketrecébe este, szokta rázni a ketrecet mert ki akar jönni...de ez nyuszi függő, nem minden nyuszi ilyen! ezt sajnos előre nem tudod meg...a ketrecében van az én nyuszimnak egy WC, ide pisil meg bogyózik is de mivel napközben mikor otthon vagyunk mindig ki van engedve így kerül jó pár bogyó a lakás minden pontjára :) a pisi általában a WC-be megy néha azért máshova is kiereszti sajnos :( de ez is nyuszi függő. Nagyon kell rá vigyázni ha kiengeded mert minden érdekli, mindent meg akar rágni, megkóstolni és ez sok veszéllyel jár!!a vezetékekre nagyon kell vigyázni mert azokat is szereti rágcsálni és nehogy megrázza az áram...szénát mindig adj neki !! a zöldségekkel figyelni kell azért, 3 hónapos korig semmi!!sem zöldség sem gyümölcs!!!utána csak kis mennyiségben fokozatosan egyesével kell adni neki az újdonságokat...én is úgy csinálom, hogy este adok neki egy kevés pl. almát és várni 24 órát, ha nem lesz hasmenés meg ilyenek akkor mehet neki több de akkor sem sokat! a zöldségeket csakis FONNYASZTVA lehet adni neki, frisset nem szabad mert felpuffad tőle. Mielőtt adnál neki valami újat azért nézz utána mindig a neten h mit lehet és mit nem!Nagy felelősség egy nyuszi, de megéri :) nagyon édesek és aranyosak!!! :)
2013. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!