Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak kitört a...

A tengerimalacomnak kitört a foga vissza fog nőni?

Figyelt kérdés
egyik nap nagyba nézzek tv-ét és arra lettem figyelmes hogy ,a tengerimalacom elkezdet nagyon sírni oda mentem és kivettem megnéztem mindennét és semmi mikor a fogát néztem akor vettem észre hogy ,a felső szemből a jobb oldali foga nincs meg és a másik véres nagyon meg ilyedtem . de nem letört szerintem hanem kitört .Utána egyböl megnéztem minden malacos oldalt hogy mit tegyek ilyenkor és pépes kaja meg c vitamin csepek és ezek de egyböl utána kipróbáltam egy uborkát megpróbálta enni és ette is szép lassan elég nagy erő feszítésel ,maggozot is ,plus széna de mindent nagyon lassan. nekem minden percbe fáj a szívem hogy ne hogy, meghaljon. Bocsi a helyesírási problémákért

2013. aug. 12. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd tengerimalachoz is értő állatorvoshoz! Látatlanban mi sem tudunk segíteni!
2013. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első fogai visszanőnek, és ha pépessel hozzáetetsz, akkor éhen se hal addig amíg összenő. De az elsők problémája mögött gyakran a hátsók túlnövése van. Ha találsz egy olyan dokit, aki ért a rágcsáló fogászathoz (egzotikus végzettségűnek hívják) akkor jó lenne ellenőriztetni.

Így néz ki a malacok hátsófoga is:

[link]

2013. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vissza nőnek nyugi, nem lesz gond:)
2013. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huuu mindekinek nagyon köszönöm a válaszát megfogadom az összeset de a hátsófogakal nem lesz gond 3-4 hete vittük el és mondta az doki hogy egy 1 éves malacnak még nincs anyi baj a hátsó fogakal. De azért elviszem holnap a biztonság kedvéért a fog különben megvan még
2013. aug. 12. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan tápot vegyél neki, amiben nincsenek magok (legfeljebb egy kevés zab és búza). A kukoricától könnyen letörhet a foga, a napraforgó héja meg beleszorulhat a foga közé.
2013. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! de anyukám kiválogatja a kukoricát mert amugy se eszik meg ma vettünk c-vitamin csepeket a dokinál is voltunk és azt mondta vissza fog nőni neki és figyeljünk hogy egyenesen ne ferdén. Eszik is szépen rendesen minden nap nézzük a fogát és meglepöen azt vettem észre hogy mint ha nőt volna mert már láttom a kis fehér fogacskát
2013. aug. 13. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!