Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki mennyire ajánlja a patkányt...

Ki mennyire ajánlja a patkányt mit kis állatot? Meddig élnek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A patkányok nagyon jó háziállatok szerintem, barátságosak, aranyosak, viccesek, okosak. Persze fontos hogy jó helyről vedd, csakis megbízható tenyésztőtől. Az állatkereskedésben többnyire csak beteg vagy félős állatot kapsz amivel rengeteg gond van. 2-4 évig élnek átlagosan. Nekem 3 éve vannak patkányaim, macska mellett, jól kijönnek egymással is.
2013. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Én is csak ajánlani tudom őket, ha sokat foglalkozol velük, akkor olyanok lesznek, mint egy miniatűr kutya (bár apportírozni valószínűleg nem fog :-D)

Elég jól taníthatóak.


A minap volt egy kérdés, ahol valakinek az állatkereskedésben a "pult alól" adtak el egy takarmánypatkányt, házi kedvencnek... Ezt lehetőség szerint próbáld elkerülni.

2013. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Meg egy kérdésem lenne ugye nincs olyan szaguk mint az egereknek? Volt kettő egerem es azok büdösek voltak pedig volt takarítva
2013. aug. 25. 17:36
 4/17 Platypus ***** válasza:
Nincs direkt szagosított vizeletük, mint az egereknek. Rendes pisiszaga van a cuccnak, de mivel nagyobb állatok, többet is termelnek belőle. Jóféle alommal heti 2 takarítással teljesen szagtalanul tarthatóak.
2013. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Akár még apportírozni is megtaníthatóak ám :) Csak ajánlani tudom őket, megfelelő tartási körülmények között a legjobb háziállatok.
2013. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon jó házikedvencek, egyszerűen imádni valóak. Okosak, kedvesek, szórakoztatóak. Hetente 2x takarítva egyáltalán nem büdösek, a legtöbb eredendően szobatiszta és alomra is szoktathatod őket pár nap alatt. De alaposan nézz utána a

tartásuknak, mert kis hibákból aztán komoly bajok lehetnek. Föl kell rájuk készülni.

2013. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nagyon okos,aranyos állatok:)!Teljes szívemből ajánlom a tartását!Nekem volt egy Petuska nevű édes kis patkányom,ő 3 évig élt.Nagyon szerettem,máig hiányzik:).Most a tenyésztésükben is gondolkozok(csak kedvencnek adnám őket).

A tartása:

A patkány tartható külön és párban is.Igazán jó barátod csak akkor lesz ha egy darabot tartasz!A hímek verekedhetnek is,szóval ha 2 darabot veszel lány,lány!1-2 patkánynak tökéletesen megfelel egy 100*50-es alapterületű,legalább 40 cm magas ketrec(ez árban kb. 15.000ft).Az aljára szórj 4-5 cm faforgácsot,és egy kevés szénát.Az itatója legyen 250 ml-es(ez árban kb. 600ft).Minden nap cseréld a vízét!Az etetőtálkája legyen min. 10 cm széles és porcelán(ez árban kb. 1.000ft).Mivel okos állatok szükségük van játékokra pl.:fadarab,kis létra,mászókák,hosszú faágak.És kell egy búvóhely is ahová visszavonulhat.

Etetése:

Rágcsálóknak való magkeverékkel,olajos magvakkal,szénával,gyümölcsökkel,zöldségekkel(kivéve a K-betűs puffasztóakat),sajttal,kenyérrel etetheted.Néha kaphat egy kis tejcsokit vagy sült szalonnát is(vigyázat,ezek hizlalnak!).Reggel és este etesd őt.

Szelídítése:

Kínálj neki kezedből enni.Hamar összeköti majd a táplálékkal és már nem fog félni.

Betanítása:

Ha szeretnéd tanítani szintén kis jutalomfalatokat kínálj neki ha jól csinált valamit.Ha nem csinálta jól akkor rakd egy tálba a falatot és rakj rá tetőt.Mindezt ő előtte.

Séta:

Egyáltalán nem ajánlom,de azért leírom.

Egy patkányoknak való hámot(a hám 3.000ft)adj rá,ehhez kapcsolódok a póráz.Ha sétáltatod nagyon óvatosan és kell védőoltás is!

Nemek:

A hímeknek messzebb van a nemi szerve a végbélnyílástól.

Szaporítás:

Ha később tenyészteni is szeretnéd őket ez fontos.

8 hetesen válnak ivaréretté.Mindig csak 1 nőstényt és 1 hímet eressz össze,ezzel elkerülhető a verekedés! A patkányok peteérési ciklusa nagyon rövid mindössze 5 nap.Ha a nőstény vemhes lesz a hímet vedd ki,mivel szülés után akár már 1 órával párosodhat a nőstény!A vemhességi idő 21-23 nap.Általában 1-21 kicsi születhet,az átlag a 9-15 kicsi.Az újszülött patkányok teljesen tehetetlenek csupaszok,süketek,szemrésük zárt,de rohamosan fejlődnek.

A fészküket soha ne zavard! Az anyának a szoptatás ideje alatt több táplálékra és vízre van szüksége. A fiatal patkányok szőrzete 10 napos korban kezd kiütközni, szemeik pedig a rákövetkező héten nyílnak ki. Ezután már kimerészkednek a fészekből, 21-23 napos korukban pedig már leválaszthatóak anyjuktól.

Élethossz:

Általában 1,5-4 évre tehető.

2013. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tartható külön!!!!! A patkány depressziós lesz egyedül. Ugyan úgy megszeret akkor is, ha van társa, viszont társ nélkül magányos lesz, akármennyit is foglalkozol vele. A patkányok folyamatosan kommunikálnak, olyan hangokon amiket mi nem hallunk és ha nincs beszélgető partnere, akkor bizony szomorú lesz szegény.
2013. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból írtam,mert láthatóan jól érezte magát egyedül.
2013. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mondta, hogy neki milyen jó egyedül? Nem hinném. A patkány nem tartható egyedül, mert konkrétan kb. 22 órát ül tök egyedül a ketrecében, sőt, még ha ebből akár 10-et a nyakán is lógsz, te akkor sem vagy patkány. Neki fontos, hogy legyen patkány társa is.
2013. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!