Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszinak lehet adni...

Kali88 kérdése:

A törpenyuszinak lehet adni kukoricapelyhet?

Figyelt kérdés
Múltkor ettünk itthon kukoricapelyhet és nagyon meg akarta kóstolni...adtunk neki és azóta meg van őrülve érte...de nem tudom h egyáltalán szabad e adni neki és ha igen akkor naponta mennyit? nem sok neki az ilyenekben a keményítő?

2013. aug. 28. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon nem szabad a nyusziknak ilyen adni, nem tudom mi van benne de el is akadhat benne, felfúvódik és akkor annyi, de vannak nyuszik akik simán bírják az ilyet és évek óta boldogan élnek amellett hogy néha bűnöznek, sajnos én néha kenyérhéjat adok neki, az legalább kicsit jobban sült mint a belseje, de mikor eszünk ő is ott van mint egy kutya, de nemet kell(kéne) mondani a könyörgő éhes szemeknek :)
2013. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul hízlal.
2013. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát igen, nagyon nehéz nemet mondani neki :( de az Ő érdekében muszáj lesz...van valami tippetek h milyen "nasit" adjak neki? ami nem ártalmas....meg esetleg egy két játék...mert általában az ágyat akarja megenni....és az a baj ha elkezdte a szövetet már egy helyen rágni és meg is eszi a szálakat...a WC papír gurigáját tényleg megehetik? mert ezt is hallottam, abba teszik a szénát és állítólag az egy ideig leköti őket :)
2013. aug. 28. 11:18
 4/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős ? 3 hónapos koráig nem ehet zöldséget gyümölcsöt így addig ki kell bírnia a széna és táp lakomán .. igen megeheti az ilyen natúr papírokat, a karton doboz is nagyon lefoglalja őket csak sajnos itt a panelba éjjel 11kor nem volt túl jó ötlet :) mi lucernát meg zsenge fűzfaágat szoktunk neki adni de azt most nem tudom hogy ezeket eheti-e 3 hónapos kor előtt, de fontos hogy fokozatosan kell hozzászoktatni mert hasmenést okoz a hirtelen sok zöld, a lucernát másnap érdemes odaadni, vagy várni pár órát hogy fonnyadjon :)
2013. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos a kis Zsebi babám :) almát szoktam neki adni, de azt is úgy h vékonyra szelem és hagyom h előbb "kiszáradjon" h ne legyen leve, mert elvileg attól is baja lehet...? zellert meg répát is adtam már neki, nem annyira szerette de azért meg evett belőlük egy kis darabot...jah..meg hát a banán amit nagyon szeret de azt nagyon keveset kapott...rágófát mi is vettünk neki, arról nagyon szereti lerágni a kérgét...de utána már nem szokott vele játszani...labdázni szokott, azt szereti :) meg hát sajnos az ágyat és a függönyt enni...de akkor adok neki WC papír gurigát meg nézek neki karton dobozt, talán jobban fog neki tetszeni az ágynál meg a függönynél :)
2013. aug. 28. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
hát én mindig rendesen adom oda neki az almát, nagyon aranyos mikor tiszta almalé a a pofija :D hol olvastad, én ilyenről sosem hallottam, pedig elég sok nyuszis oldalt meg fórumot végigolvastam előtte is meg közbe is :) a céklát is nagyon szeretik, először nem akarta megenni de most már Pascal nagyon szereti bár utána úgy néz ki mint egy vérnyúl, meg a pisijét is beszínezi :) zellert és répát én is szoktam neki adni de azokért ölni tudna :) mennyi tápot adsz neki ?? nem lehet hogy sokat ezért nem eszi zöldségeket ?? na meg igen a banán, ő is nyammogja be mikor adok neki de azt havonta egyet kap a sok cukor miatt, így nyáron még a barack, a dinnye még ami fogyott a pocakba :D szerintem olyanok mint a gyerekek először szkeptikusak hogy mit is adsz neki utána meg képes lenne ölni érte mert hmm hát ez nem ilyen olyan rossz :DD
2013. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
már nem tudom pontosan h olvastam e vagy csak valaki mondta...mert sajnos az előző nyuszim azért halt meg mert friss zöldség lett neki adva...felpuffadt a kis bele és az orvos ráadásul félre is kezelte :(:( aztán mondták h mindent fonnyasztva szabad nekik adni mert a létől felpuffadnak...ezért adom neki az almát is kiszárítva...nem mertem nagyon rendesen adni neki, csak egyszer kétszer de nagyon cukin eszi, mindig csámcsog :) meg összeragad a szőre a kis szájánál :) mindig van elötte táp de nem eszik olyan sokat belőle, a szénát eszi jobban :) már nem tudom h mit merjek neki adni mert nagyon félek h úgy járok vele mint az előző nyuszimmal ( Bobókával)...a gyümölcsöket akkor lehet neki adni frisse, lédúsan? attól nem lesz baja?a zöldségek közül mit kell megfonnyasztani neki? köszi a válaszokat!!!
2013. aug. 29. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:
elolvastam két nyuszis oldalt és egyik sem írta hogy nem lehet frissen adni, annyit találtam hogy nem szabad utána vizet inni ill nem lehet neki vizesen odaadni mert attól felpuffad, nem lehet hogy ez történt?? a répa, zeller cékla amit kap zöldséget azt nem igazán tudom kiszárítani vagyis mikor néha elfelejti hogy van és kiszárad utána nem eszi meg, gyümölcsöt nem sokat szokott kapni és ritkán, maxinmum hetente adok neki de akkor sem sokat kevesebb mint egy fél almát magozva pucolva.. sajnálom ami Bobókával történt, ha Zsebinek így kiszárítva jó az alma akkor add úgy neki, jobb félni mint rossz orvoshoz rohanni :)
2013. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
lehet h vizes volt, de azt olvastam valahol h fonnyasztva kell neki adni a zöldségeket....majd ha megtalálom akkor átküldöm! úgyis megeszi az almát de frissem jobban szeretni, adok neki majd így is meg úgy is! annyira aranyosan tud kuncsorogni h soha nem tudok neki ellenállni...nagyon cukipofa :) köszi a válaszod!!
2013. aug. 29. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!