Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell csinálni, ha a...

Mit kell csinálni, ha a nyuszimnak kitört a foga?

Figyelt kérdés
Szóval a nyuszim tegnap még teljesen jól volt, de ma észrevettem, hogy, az egyik alsó metszőfoga nagyon nagyon mozog, szinte már semmi sem tartja. Már 11 hónapos, tehát ez már csontfog. Azt tudom, hogy el kell vinni állatorvoshoz, de azon kívül lehet még valamit tenni?

2013. szept. 4. 16:30
 1/5 Davpro válasza:
100%
Nem kell megijedni, bár a természetben elpusztulna valószínű, de otthon nem fog ha apró szemes kaját, vagy amit lehet, puhábbat adsz neki, ugyanis nem az első fogaival rág hanem neki is vannak hátul őrlőfogacskái, a nagy első fogakra csak a nagy-héjas táplálékok feltörésére-felszakítására van szükség ilyet ne adj neki
2013. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
xD igaz amit első mond. de azok zápfogak...
2013. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

zápfog: A szemfogak mögött elhelyezkedő erős őrlőfogak. Főleg ezek vesznek részt a táplálék aprításában. A zápfogak felszíne változó, attól függ, hogy az állat mivel táplálkozik.


néha jobb ha az ember csöndbe marad..

2013. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyuszi foga állandóan nő, ez is vissza fog nőni.

Nyusziknál nincs is olyan, hogy tejfog, születése óta egyféle foga van. Csak annyit tud csinálni az állatorvos, hogy levág a másik alsóból is és lecsiszolja, ha élesen törik.

Arra figyelj, hogy állandóan szénázzon, nem bírják sokáig kaja nélkül.

2013. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mármint a metszőfogaknál nincs olyan, hogy tejfog, a többinél van.

2013. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!