Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög tenyésztése...

Törpehörcsög tenyésztése hobbi szinten?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy kis dzsungáriai törpehörcsögöm. Három hónapos, és hím. Szeretnék venni még egy nőstény hörit, és összehozni egy kis almot (nem tudom pontosan, hogy hogy írjam le :D) Szóval tenyészteni akarom...

Ezért kérdeznék véleményeket erről, pl. milyen fajtájú hörivel kéne? milyen idős hörivel kéne? hogy kellene? (ezt már nagyjából tudom, mert nagyon sokat olvastam már erről, de azért véleményeket kérnék), mikor kellene? mikor van tüzelési időszak? mivél kéne etetni őket? stb...


Mindenről szeretnék tudni, még mielőtt belekezdenék! Nem szeretnék semmilyen komplikációt! Egészséges kis höriket szeretnék kapni, és nem szeretném ha valamelyiküknek is baja esne, se a szülőknek, se pedig a picikéknek!



2013. szept. 5. 19:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Előre is megköszönöm az értelmes válaszokat! :D
2013. szept. 5. 19:12
 2/5 anonim ***** válasza:

én sajnos nem tudok tanácsot adni konkrétan a hörik tenyésztésével kapcsolatban, de általánosat igen.

csak akkor tenyéssz, ha tudod, hogy a tenyészpárok nem rokonok, és nem is beltenyészetben születtek (azaz nem volt egyszer egy anyuka egy apuka, akiknek születtek kölykei, aztán valahogy a tesók összehoztak egy unokát...).ha ez így van, nem szívesen mondják el, letagadják, így megbízható helyen érdemes vásárolni. máskülönben rossz géneket adnak tovább, hajlamosabbak a betegségekre az ilyen kicsik, és az élettartamuk is rövidebb.

remélem valamit segítettem :)

2013. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más vélemény? :D
2013. szept. 5. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. szept. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én most tenyésztettem,lassan meg is érkezik az alom. hát 3 hónapos legyen a nőstény,de 6 hónapos koránál előbb pároztasd a nőstényt,mert utána már nm lehet,ha nem volt pároztatva! Sok fehérje!!!!!
2013. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!