Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszimról lenne szó,...

A törpenyuszimról lenne szó, furcsák a bogyói, tudnátok segiteni? (a tobbi lent)

Figyelt kérdés
Volt már a nyuszitoknak nyálkás bélhurutja?Mert nem vagyok benne biztos, csak erre tippelnék. Olyan furák a bogyói, némelyiken olyan nyálkás, zselé szerű anyagot fedeztem fel.Eszik, iszik rendesen, a hangulata sem változott.Az lehet a probléma, hogy új fajta szénát vettem neki, mivel az előző fajta elfogyott, s ebből az újból nemigen evett.Ma megyek a régi fajtáért. Valami tippetek?? Doki feltétlen szükséges, vagy helyreállnak a bogyói ha újra rendesen fog szénázni?? a válaszaitokat előre is köszönöm!
2013. szept. 20. 09:06
 1/6 anonim válasza:
sajnos feltétlen szükséges lenne hogy a doki adjon rá valamit mert sajnos ehhez hasonló tünetek esetén elég gyakran elpusztul az állat
2013. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bélhurut esetén a belek fala nyálkás, nem a kaksi. Ilyenkor vagy székrekedése van, vagy hasmenése, meg depisnek néz ki az állat, semmit se csinál, hisz fáj a hasa. Nem eszik, puffadt is lehet, stb.
2013. szept. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk eszik és iszik is ahogy szokott, s a depiség tüneteit sem produkálja... az előbb kaptam a szomszédtól illatos,házi szénát, egyből nekiesett s falatozott...
2013. szept. 20. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A bél- és gyomorproblémára nagyon jó a Bio Lapis por, langyos vízben kell feloldani, felborult bélflórára is ajánlott. Nálunk mindig van itthon, rágcsáló probiotikum. A kajaváltás okozhat ilyen tüneteket.
2013. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönüm :)S ezt a port gyógyszertárban beszerezhetem?
2013. szept. 20. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez illik arra, amit leírtál:

"A lágybélsár a nyuszik emésztése folyamán természetes dolog. Ez puha állagú, bűzös, fényes, szőlőfürtszerűen összetapadt nyomott alakú bogyók összessége. Egy egészséges nyuszi gazdija nem is találkozik az ürüléknek ezzel a formájával, mert a nyuszi közvetlenül a végbeléből elfogyasztja. Ezt a jelenséget cekotrófiának nevezzük. Ez egy magas energiatartalmú anyag, ami a nyuszi beleiben termelődő ásványi anyagokat és vitaminokat tartalmazza. Erre a nyuszinak feltétlenül szüksége van! Ha mégis ilyen anyagot találunk az nagy valószínűséggel arra utal, hogy túl nagy energiatartalmú étellel etettük a nyuszit, a megoldás pedig a táp adag csökkentése, illetve a tápon belül a gabonák, magvak, illetve kukorica arányának csökkentése, mert ezeknek magas az energiatartalmuk, így a nyuszi nem érzi szükségét az egyébként is magas energiatartalmú lágybélsár elfogyasztásának."


Nekünk egyszer volt ilyesmi, akkor nagyon bekajált a juniortápból (amiben túl sok kukorica van), diétáztattuk (csak széna és felnőtt, homogén táp, amiben több a rost, mint az energiatartalom), és másnapra már semmi baja nem volt szerencsére. Ha tartós lenne, akkor viszont érdemes megmutatni állatorvosnak!

2013. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!