Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki az akinek van nyuszija?...

Ki az akinek van nyuszija? -mit szeretsz benne és mik a tulajdonságai?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több, mint 1 hónapja vagyok egy törpe kosorrú nősténynyuszi birtokosa :) Hogy mik a tulajdonságai? Elsősorban, hogy nagyon huncut és olyan, mint egy velociraptor :D De tényleg, felépítettünk neki egy barikádot, hogy hova nem mehet, és szisztematikusan keresi a gyenge pontjait, kétszer nem próbálkozik ugyanott. Nagyon szereti a szűk helyeket (kedvence a könyvespolcon a könyvek felett lévő rés, és a kanapé léces alja, ahol tud bujkálni), simán bemegy az ágy/szekrény mögé, aztán lehet gondolkodni, hogy hogyan szeditek ki onnan. Szeret rágni is, úgyhogy nem permetezett almafaágat adunk neki, így nem a szekrény lábának áll neki. 2 hét alatt szobatiszta lett, wc van benn neki a ketrecben, benne fapellet, csak oda ürít, ha kinn van, akkor is visszaugrik wc-zni. Sajnos rázza a ketrecet amikor szeretne kijönni, még ha hajnal 6 óra is van, erre még nem találtunk megoldást, szerencsére hamar abbahagyja. Nagyon okos, és meglepetésemre kutyaszerű, jön, dugja a pofiját, ha simogatást akar :) Nagyon jó érzés nyuszitulajdonosnak lenni! Persze a rokonok előadták, hogy mikor csinálunk belőle pörköltöt (sosem ettem meg a nyúlpörköltöt), nem értik, hogy ő nem ételalapanyag, hanem társállat...
2013. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves nyuszóm van :) Mindent imádok benne, még azt is, amikor nagy rumlit csinál a szénával.

Az enyém már rég túl van a rosszalkodós időszakán, mostanában elég lusta lett (ivartalanított). De napi legalább fél órát simogatom, 2-8 órát kint van, mikor-hogy érek haza suliból..

Nyáron például amikor nem mentem sehova, déltől éjjel 1-2-ig ki volt engedve :)


Összességében szerintem nagyon jó nyuszit tartani, de nagy felelősség, nagyon érzékeny a bélrendszerük, nem ehetnek minden zöldséget, mindennek utána kell nézni, stb.

2013. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(mondjuk én szeretem ezt az utánanézősdit, de van, akinek teher és odaadja a káposztát a nyuszijának, aztán csodálkozik, hogy meghalt... Na nekik nem való nyuszi.)


Kihagytam, hogy amúgy eleinte drága a nyúltartás. Min 100x50-es ketrec, nekem szerencsém volt, használtan 4000 ft-ért vettem. Alomtálca, itató, esetleg házikó, szénatartó, stb..

2013. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nekem is van egy kisnyuszim húsvétra kaptam,csak én húsvét után nem dobtam el magamtól mint egyesek,ugyanúgy szeretem játszunk , mint mindig. Nagyon jó erős a kapcsolatunk mindenkit megismer a családból. Ő a család egyik kedvence. Furcsa de ez egy különleges érzés,amit a nyúltartás és a nyuszi egyéni személyísége hozott a családba,és engem nagyon boldoggá tett!:) csak ajánlani tudom ezt a pici lényt! :)
2013. szept. 26. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!