Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik háziállat él a legtöbbe...

Melyik háziállat él a legtöbbet? Nem kutyákra gondolok hanem pl. :hörcsög stb. Ha lehet akkor azt is írnátok, hogy kb. meddig élnek?

Figyelt kérdés
Köszi előre is :)
2013. okt. 19. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

a legtöbbnél ott van, hogy meddig él

2013. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de sokáig élnek a teknősök, papagájok is, ha ilyenre gondoltál
2013. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem (de lehet tévedek..) kisemlősök közül a nyuszi. Átlagosan 8-10 év, de én nem egy olyan nyuszit ismerek, akik 12 évesek:) De természetesen ennél vannak hosszabb élettartamú állatok, pl egyes teknősfajták, csak gyanítom Te nem azokra gondoltál:)
2013. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de ilyesmikre gondoltam mert már 5 törpehörcsögöm is meghalt :l egyik épp tegnap :/
2013. okt. 20. 07:42
 5/8 anonim ***** válasza:
A csincsillák élnek a legtovább, ők akár 15-20 évig is. Sorrendben utánuk jönnek a nyuszik, a tengerimalacok és a deguk, őket ha jól tartják, 8-10 évig élnek. A többi, kisebb rágcsáló (sajnos a hörcsög is) csak pár évet él, 2-3 vagy 4-5 évet fajtól függően.
2013. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a déli repülő mókus 10-12 évig él
2013. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és a déli repülő mókus az szelídíthető?:o mert nekem az fontos lenne hogy szelídíthető legyen az állatka ^^
2013. okt. 20. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, hogyha még kölyök korában szerzed be, nagyon kis kezes állatka lesz, de nagy ketrec kell neki, min. 60x60 cm alapterület, és minél nagyobb magasság.


,,Éjjeli állat, de képes alkalmazkodni a nappali, gazdájával töltött, időtöltéshez, ha rendelkezésére áll egy zseb, vagy tok, amiben megbújhat és elaludhat. Temperamentumát tekintve nagyon szoros köteléket létesít gazdájával, ha fiatal korától emberek nevelik - általában szeretnek gazdijukon mászkálni, játszani velük vagy zsebükben aludni.

A természetben nyáron magányosan él, télen maximum 24 fős csoportokba tömörül. Egy különleges membrán köti össze az elülső lábakat a hátsókkal és amikor kinyújtják őket, képesek ágról ágra ugrándozni, akár 5 métert is (de mindig csak lejtő irányba).

Élettere fogságban

A függőleges felület fontosabb, mint a vízszintes, ezért inkább válassz magas ketrecet. A cukormókusnak tervezett ketrec megfelelő lesz, ha a hálók közötti távolság kevés (1.2-2.5 cm). Néhány tulajdonos úgy gondolja, hogy a házilag készített ketrec a legjobb. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a déli repülőmókus rágcsáló, ezért vigyázni kell, nehogy kirágja magát a ketrecből (bármilyen fából, vagy műanyagból készült ketrecet be kell hálózni kábellel). Egy 60x60-as alapterületű éppen megfelelő és minél magasabb, annál jobb.

A ketrecbe ágakat kell betenni, hogy mászkálhasson rajtuk vagy rágcsálhassa őket! A lógó kötél is jó mászkálási és játszási lehetőséget kínál. Fészeknek való papírzsebkendővel, vagy papírtörlővel kitömött dobozt is biztosítani kell (kerülni kell az olyan anyagokat, melyek a lába köré tekeredve károkat okoznának). A ketrec aljára rágcsálóknak való almot lehet tenni (ne cédrus faforgácsot). Az itatásáról csak nyitott tálkában lehet gondoskodni, mert nem tudnak a hagyományos golyós itatókból inni!

Mint már említettük, játéknak lehet ágakat vagy egyéb fa darabkákat, fából készült papagájok, stb. használni. A kemény héjú dió is megfelel a célnak és még ízletes is. Egy mókuskerék is ajánlott a mozgás biztosításához. A szilárd felületű volna a legoptimálisabb.


Étkezése



A vadonban, a déli repülőmókus különböző dióféléket, magvakat, gyümölcsöket és rovarokat eszik. Fogságban adhatsz neki fenyőmagot, tökmagot, naparaforgómagot, pekándiót, diót, makkot, kiegészítve madaraknak készített magkeverékkel és friss zöldségekkel (kukorica, édes burgonya), illetve gyümölcsökkel. Férgekkel is kínálhatod és időnként főtt tojás, esetleg csirke is hozzájárulhat fehérjeként az étrendjéhez. A lepkéket is szeretik.

Kiegészítők: A mókusok érzékenyek a kálcium hiányra, ezért kiegészítheted kálciummal és D3 vitaminnal (a kálcium beszívódásához kell) az étrendjét és csökkentsd a foszforban gazdag ételek mennyiségét. Egy kalcium-, valamint ásványi rudakat is betehetsz a ketrecbe."

2013. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!