Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek van törpenyuszija-...

Akinek van törpenyuszija- Tenyésztőtől vagy állatkereskedésből való?

Figyelt kérdés

mik a tapasztalatok?ugyanis azt olvastam,hogy akik az utóbbiból származnak hajlamosabbak a betegségekre. vagy pl.fogproblémákra.melyik a legfiatalabb nyuszi amit állatkereskedésnél lehet venni? bocsi a sok kérdésért,de szretnék egy oroszlánfejű törpenyuszit.de most vacilálok. jobban szeretnék tenyésztőtől,de a közelben egy sincs.nem viselné meg a nyuszit ey másfél órás autóút?

ilyen téren elég tudatlan vagyok.xD


2009. nov. 11. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésből van,soha többet nem vennék,2 t vettem,őt és a testvérét a testvére pár nap után hirtelen meghalt,ő meg betegeskedett sokat,kb 40ezret költöttem állatorvosra,gyógyszerekre,azt mondta az orvos valószínűleg máre akkor beteg votl mikor vettem és ott kaphatta el mert ott nem figyelnek rájuk.. tenyésztőtől vegyél mindenképpen! nekemis osroszláén fejű törpenyuszim van:) (a helyesírást ne figyeld fáradt vok és nincs kedvem átnézni és kijavítani:)
2009. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem van törpenyuszim, az Árkádban vettük (3,5 éves), előzőt meg mammutbaan. Egyiknek sem voltak betegségi, fogproblémái. De ha már veszel, tényleg jobb lenne tenyésztőtől, adnak hozzá általában füzetet is, amiben a lényeges tudnivanlók le vannak írva, és ellátnak tanácsokkal. És tényleg egészségesebbek a tenyésztőnél vásárolt nyuszik. Bár a másfél órás út tényleg necces kicsit, de mondjuk kocsiban vagy nem túl tömött vonaton ha kiveszed a dobozból, nem lesz olyan rossz neki sztem, meg tegyél neki szalmát és egy kis zöldséget! :)

Hétvégén volt kisállat vásár, ott 5-6-7-8 hetes nyuszik voltak, szerintem az 5 hetes a legfiatalabb, akit megvehetsz.

Sok sikert a nyuszkóhoz! :)

2009. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Párom nővérééktől "mentettük", a tesói éhenhaltak vagy széttépték a kutyák, ő maradt meg egyedül. Már 4 éves a nyuszkó :)
2009. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a mi törpenyuszik állatkereskedésből került hozzánk, nagyon fiatalon. ő egy oroszlán fejű és 1 ketrecben volt egy lógófufúvel és alig tudtunk dönteni, hogy melyik legyen de végül az oroszlán fejűt választottuk, de én szivem szerint mintkettőt elhoztam volna olyan cukik. viszot 3 nap múlva mentünk neki ketrecet venni(persze addig egy másik ketrecbe volt csak akartunk egy új ketrecet) és a másikat már elvittél, biztos jó gazdihoz került:) mondta az eladónő h ritkán hoznak nekik törpenyuszit és nagyon kelendőek:D nem csodálom:D
2009. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:) úgy döntöttem tenyésztőtől fogom venni.nem kockáztatok.meg itt a városban nem gyakran lehet oroszlánfejűt találni kereskedésben én nem is láttam még. én meg mindenképpen olyat szeretnék n_n
2009. nov. 12. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az utazás miatt, a miénk is tenyésztőtől van és 1órát utaztunk, mire hazaértük vele. Semmi gondja nem volt, de akkor már érdemes neki előtte hordozót venni telerakni szénával és úgy hazahozni, általában a nagy meleget nem bírják,így csak alacsonyra állítsd a fűtést.
2009. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!