Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez komoly sérülés? Csak seb,...

Ez komoly sérülés? Csak seb, vagy el is tört a lábujja? (degu)

Figyelt kérdés

Valószínű, hogy egy másik degu harapta meg a lábát (mert éppen összeszoktatás zajlik, és a két ketrec nem mindenhol érintkezik egyformán közel). Úgy vettem észre, hogy a ketrecen belül egy csomó helyen vérfoltot találtam.

Ezzel el kéne vinni orvoshoz, vagy várjak vele, hátha rendbe jön, és ha nem, akkor vigyem?


Itt vannak a képek:

[link]

[link]



2013. okt. 22. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá tud állni rendesen? Ha igen, és ugyan úgy megy is, nem fájlalja, szerintem nem kell elvinni max. fertőtlenítsd kicsit le.
2013. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg van dagadva az ujja szegénynek, eleinte Betadine-ozd neki. Néhány nap alatt javulnia kell. Ha nem javul és sántít is, akkor vidd el dokihoz. Addig is próbálj meg olyan dolgokat kiiktatni a ketrecből, amiken ugrálhat, amikről leeshet, mert most lehet nem tud olyan stabilan közlekedni. Inkább kint szaladgáljon. Úgy jobban is lehet látni, hogy hogy javul, mennyire használja azt a lábát. Nálunk is volt többször, hogy megharapták egymás lábát, sajnos ez előfordulhat. Amúgy általában elég jól gyógyulnak az efféle sérülésekből. Kicsi esélyt látok arra, hogy doki nélkül ne gyógyulna meg.
2013. okt. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, remélem, hogy tényleg meggyógyul, mert most sokkal jobban be van dagadva neki, mint eleinte, és gennyes is, de bekentem Betadinnal. Mostmár leesett neki a körme is, és nagyon csúnya szegénynek a sebe :/
2013. okt. 24. 20:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként rá tud állni és tud kerekezni is, de nem olyan gyorsan, mint a társa. Az ételt viszont nehezen tudja megfogni.
2013. okt. 24. 21:00
 5/5 anonim válasza:
Én azért elvinném orvoshoz ha hamarosan nem javul de remélem jobban lesz :)
2013. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!