Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez komoly lelki sérülés lehet?

Ez komoly lelki sérülés lehet?

Figyelt kérdés

Hello

Hosszú lesz!

Azt kell rólam tudni, hogy a természetemnél fogva zárkózott ember vagyok. A tini korszakom elég nyugodt volt, otthon ülő típus voltam. Suli, délután tanulás és otthon ülés, ritkán jártam el programokra. Szakközepes osztály elvégzése után (19 évesen) kezdtem ellazulni! Új osztály (szakmunkás), új környezet egyebek! Megismerkedtem egy lánnyal, eleinte csak barátságnak indult, aztán szerelem lett. Még naiv voltam. Idő közben kiderült, hogy egy vagyok azok közül, akiket szédített! Nagy pofára esés, szerelmi bánat. Az eseményekkel párhuzamosan a családban haláleset történt. A lányra pazarolt idő közben eltávolodtam a barátaimtól. A bánatomat úgy vezettem le, hogy elvonultam egy nyugodt helyre, és rengeteg zenét hallgattam. Ennek lassan 7 hónapja! Már túltettem magam a történteken, de a világot ugyan úgy sötétnek látom. Ha arra gondolok, hogy milyen jó lenne egy barátnő, a következő gondolatom az, hogy miken mentem keresztül, és még a barátaimmal sem sikerült megbékélnem! Szerintetek ez a borúlátó hangulat az események utóhatása, vagy esetleg lelki sérülés jele? 20/f


2013. jan. 21. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes reakció, én is pont ennyi voltam mikor túlestem életem első és egyben legnagyobb szerelmi csalódásán. Idővel begyógyulnak a sebek, úgy fogsz visszagondolni erre az időszakra, hogy el se hiszed, hogy ilyen rossz passzban voltál egykor. Legalábbis most így gondolom. Kitartás! ;-)
2013. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ez marha rövid volt. :D
2013. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

szerintem az események utóhatása az egyenlő a lelki sérülés jelével. De te magad mondtad, hogy már túltetted magad az eseményeken.

Kitartás, majd csak jobb lesz, mindenkinek megvan a maga keresztje.

Ja és hallgass sok zenét, ha az megnyugtat.

2013. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eredetileg részletesebben le akartam írni a történetet, csak időközben meggondoltam magam, és elfelejtettem kitörölni a "Hosszú lesz!" részt! :D
2013. jan. 21. 21:20
 5/5 A kérdező kommentje:
A túl tettem résznél arra gondoltam, hogy már nem bánom, hogy így alakultak a dolgok a lánnyal. Elmúlt a szerelmi bánat. Gyakran eszembe jut, de már közömbös lett számom. Engem igazából az zavar, hogyha eljátszok egy új kapcsolat gondolatával, akkor rögtön ez az eseménysorozat/időszak ugrik be, és már is ugyan abban a hangulatban vagyok, mint akkor! Köszönöm szépen a biztatásokat! :)
2013. jan. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!