Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Azt akarom,...

Mit csináljak? Azt akarom, hogy neki jobb legyen, de egyszerűen nem tudok vele annyit foglalkozni, amennyit kellene.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy Degum, már másfél éve. 2 éves nagyon szelíd, aranyos, barátságos, kíváncsi, játékos és NEM harap! Tudom, hogy a Deguk társas lények, a természetben is hatalmas (50-60 fős) kolóniákban élnek. Volt egy társa, csak szegény beteg volt és egy hónapja halt meg. Betegen vette anya, látszott rajta, sovány volt és epilepsziás görcsei voltak, de ezt anyu nem vette észre, sajnos. :( Most a másik Degum egyedül van és anya azt mondta, hogy nem lesz több Degu, mert akkor is nagyon kiborultam, napokig szomorú voltam, meg sírtam. Mivel kiköltöztünk külföldre, lefoglal a tanulás a suliban is meg maga a nyelvtanulás is, van hogy egy nap 8-9 órám van ami azt jelenti, hogy 3-4-re érek haza. Addig (Manónak hívják a Degum) Manó egyedül van és már észrevettem, hogy az első kettő lábfejéről hullik a szőre. Most ez lehet a helytelen táplálkozástól (ami kizárt, mert arra odafigyelek) vagy a magánytól. Hiába van délután szinte mindig velem, tudom, hogy ez neki kevés és nem jó így. Borzalmasan érzem magam, ezért arra jutottam, hogy olyannak ajándékoznám, akinél jobb helye lehet. Akinek volt, vagy van, vagy szeretne egy Degut és van rá ideje. Ketrecestül, itatós-etetős táltól kezdve mókuskerékig mindent odaadnék, teljesen költségmentesen, csak neki jobb legyen. Esetleg ha még egy Degut bevállalna az új gazdija, ha lesz jelentkező, azért hálás lennék.

Szóval összesítve:

- Egy LÁNY Degu

- Minden tartozékkal együtt: ketrec, kis faház, mókuskerék, önitató, etetőtál...

- 2 éves (most januárban lesz 2 éves)

- szelíd, játékos, nem harap

- Manónak hívják, de ha ez a név nem tetszik, lehet választani másikat, úgyis hozzászokik

- nem szabad vízben fürdetni, van a Deguknak (tul.képpen csincsilláknak) fürdetőhomok... ha azt beteszünk egy tálban, abba nagyon szeret hemperegni és fényes, tiszta szőre lesz tőle (ez bármelyik kisállatkereskedésben pár-száz forintért beszerezhető és sokáig elég)

- egy Degu (ahol én vettem őt 1700 forintba került) nem kerül sokba, tehát ha lenne mellette egy társ, akkor nagyon boldog lennék

Téli szünetben megyünk Magyarországra, akkor lehetne átvenni. Akit érdekel, írjon privátot. Ha Magyarországon leszünk ezen a telefonszámon el tudnak érni: 06-70-555-35-28



2013. okt. 27. 09:08
 1/4 A kérdező kommentje:
* Dömsödön lakunk, de Pestre is fel tudjuk vinni, tehát Pest környékén lehetne átvenni
2013. okt. 27. 09:14
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el állatorvoshoz,de tényleg kéne neki egy társ.Ha azt gondolod hogy jobb helye lenne másnál,vagy nincs időd rá,akkor ajándékozd,el vagy tényleg,ha lenne neki egy társa,akkor egész nap el lenne.Tudom hogy nehéz megválni tőle,megértelek.Értesd meg anyukáddal ,hogy társas lények,én is alig tudtam kikönyörögni kettőt(patkányt).:D A patkány ha egyedül van depis lesz,nem jó neki se ha egyedül van.Lehet hogy ettől hull a szőre,nem tudom.De én azt hallottam,hogy a degu a patkány rokona(nem tudom igaz e)ezért lehet ő is depis.
2013. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is 2 van egyedül nem jó őket tartani a természetben egyedül depis lesz és meghal hogyha egyedülmaradt a többiektől. Mondd meg neki hogy így csak rossz szegény manónak. És attól hogy sírnunk kell mert meghal még lehet másik állatkánk. Értesd meg anyuddal hogy akkor sem lesz jobb ha elkell őt ajándékoznod úgyanúgy szomorú leszel és hiányozni fog. Természetes hogy meggyászoljuk a kisállatainkat. Csak ha új degut veszel össze kell őket szoktatni, ami nem nehéz olvass utána. Remélem jó lesz nektek és kapsz még egy degut :)
2013. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:) egyébként a társát is később vettük, szóval az összeszoktatásban már jártas vagyok... de már annyira kétségbeestem, hogy inkább elajándékoznám, mert így nem megy...:( de lehet hogy majd rá tudom venni anyut... nem tudom, minden nap könyörgök hátha :)
2013. nov. 9. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!