Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimmal gondok vannak?!

A nyuszimmal gondok vannak?!

Figyelt kérdés

van egy házi nyulam, de nem levágásra tartjuk. napokkal ezelőtt, azt vettem észre, hogy tépkedi a saját szőrét, már tiszta nyál a bundája. ez normális?

második az, hogy nagyon megnőtt az felső, és az alsó foga is, pedig kint van az udvaron egész nap, bármivel koptathatná. ha elviszem a fogorvoshoz ő letudja vágni, vagy ezzel mit lehet tenni?

előre is köszönöm: egy kétségbe esett gazdi



2013. okt. 27. 11:35
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és hozzá teszem, hogy sztem a foga miatt van, de nagyon lefogyott szegény. én szerintem nem bír enni vele nagyon, vagy nem esik jól neki :(
2013. okt. 27. 11:37
 2/9 Kertészné:-) válasza:
Feltételezem,hogy kislány :-) ha ivarérett lesz akkor tépik ki a szőrüket fészek anyag gyanánt! Nekem fiú törpe nyulam van :-) A fogát le kell metszetni állatorvossal! Elvileg tudnia kéne koptatni,de ha nem megfelelően nő akkor nem tudja ezt megtenni! Tenyésztőtől vett nyulaknál ezt kiszűrik nem is tenyésztik tovább a rendellenesen nőtt fogúakat!
2013. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

eszik elég szénát és rág valamilyen faágat naponta ?? ha ezek mind megvannak akkor sajnos ilyen lesz a foga mindig, hiába koptatja nem kopik annyira illetve lehet jobban is nő neki, ilyenkor havonta vagy másfél havonta kell elvinni hogy lecsípje neki és nem sok időbe se és nem fáj a nyuszinak sem


a szőrtépés lehet álvemhesség is erről sajnos nem tudok sokat, nézz utána de úgyis mész a dokihoz majd ő felvilágosít :)

2013. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tudna rágni fatörzset, bármit. régebben rágta, de mostanság nem láttam sose, és nagyon megnőtt :/ ma megint megnéztem, a 2 foga alul nem teljesen egymást mellett nő, hanem elkanyarodik...annyira sajnálom szegényt. :((
2013. okt. 27. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz, rutinellátás a fogvágás.
2013. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak szólok hogy ha a nyuszik 24án keresztül nem esznek akkor leáll az emésztésük, felpuffadnak és meghalnak... mikor vissza van kunkorodva a foga akkor az már több hete "elkezdett" a túlnőtt szakaszba kerülni, én naponta nézem a nyuszim fogát, sosem tudni milyen kamikáze ugrást csinál és letörik itt neki, 1,5 hónapja úgy ugrott hogy elkezdett neki mozogni a foga, nem nagyon alig lehetett megállapítani, úgy vettem észre hogy nem ette a zöldséget meg a szénát se semmi rendesen, akkor lereszeltük neki, vagy apróra vágtuk a zöldséget gyümölcsöt és várni kellett, de szerencsére visszarögzült neki és nem kellett komolyabb beavatkozás
2013. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak úgy szólok, hogy a nyuszi evett, csak nem olyan kedvvel mint ahogy eddig. már voltam vele orvosnál, már nincs semmi baj.
2013. okt. 29. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:
hát én kérek elnézést hogy segíteni próbáltam ..
2013. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget tényleg, de én ezt egy leb*szásnak éreztem.:/ akkor én kérek elnézést.
2013. okt. 29. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!