Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan etessem egészségesen a...

Hogyan etessem egészségesen a törpenyuszimat?

Figyelt kérdés
Összeállított étrendre lennék kíváncsi. Már nagyon sok oldalt elolvastam, hogy mit érdemes neki adni és mit nem szabad. Azt szeretném, hogy változatos lenne az ennivalója. Sokszor szoktam neki adni paprikát, almát, körtét, répát, ubit, paradicsomot (persze utóbbi kettőből csak keveset). De ebből egy csomó édes, cukros. Hogyan állítsam össze a napi kajáját? Ti mit adtok, adnátok neki? Pl. egy hetet illetően, hogy állna össze az étrendje?

2013. nov. 5. 17:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és persze kap nyuszitápot (a rossmanosat szoktam venni) meg szénát
2013. nov. 5. 17:33
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le van írva, hogy mit kell és mitszabad adni, mit nem szabad és miből szabad csak keveset. Az összeállítást rád bízom :).

2013. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem szukseges valtozatosan etetni ,legfobb taplalek a szena legyen , itt minden egyes szal mas es mas izu ,soha nem fogja megunni. Persze ,szivesen megeszi a cukros gyumolcsoket is ,de felboritja a belflorajat es egyreszt fosni fog,masreszt elettartam csokkento hatasu . Szena(kb.80% , pelletalt tap (kb.15%) es alkalomszeruen bio termesztett zoldsegek (kb.5%) tokeletesen megfelel neki - jah es friss viz mindig legyen elotte !
2013. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jó minőségű széna, jó minőségű táp( pl: halywood, vagy versele laga cuni complete) A változatosság csak árt az érzékeny emésztésüknek.

Ezen felül minden csak extra nasi, amit max hetente kétszer adj, minimális mennyiségben.

Elhiszem, hogy szívesen kényeztetnéd finomságokkal, de a bélgyulladás a nyuszinak és a pénztárcádnak se tesz jót.

Nálunk is csak akkor értette meg a család, amikor sokezerbe került a nasik miatti betegség. Azóta megkérdezik, h lehet-e.

Hetente egyszer tarthatsz széna-vìz napot, amikor csak ezt kapja, és semmi mást.

2013. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

a rossmannos táp nagyon nem jó. inkább vegyél neki versele laga crispy pellets-et, vagy cuni complete-et (utóbbi a legjobb).


és itt van egy lista a neki adható zöldségekről, minden nap adj neki. az is elég, ha csak egyfélét kap egy nap.

[link]


és széna mindig legyen előtte, hogy bármikor tudjon enni. elég, ha csak a szénatartóban van.

2013. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kinézetre meg állagra jó minőségűnek tűnt a rossmanban kapható táp is. De akkor majd keresek valamelyik boltba olyat amit ajánlottatok. Emlékeim szerint én eddig nem làttam a lakóhelyemen aehol ilyet. de majd jobban korul nezek.


ha széna+víz napot tartok nem fog koplalni v ehezni?


akkor az édességekből mindenféleképpen visszaveszek.


köszönöm szépen a válaszokat!

2013. nov. 6. 06:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az édességet nem visszavenni,hanem elvenni kell . Széna és víz tökéletesen elég neki : gondolj bele , a szabad "életben" sem nagyon találnak tápot :)
2013. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tápnak nem kinézetre kell jónak tűnnie, hanem összetétel alapján. Magas rosttartalom ( legalább 15%) és kevés zsír. Ezen kívül az a legjobb, ha pellet formájában kapja, mert azt nem tudja kiválogatni, mindet megeszi.

A széna naptól nem fog éhezni, mivel az a fő tápláléka. Te se éhezel, ha nem nasizol ugye?

Azt ajánlom, hogy a nyuszid érdekében alaposan nézz utána a nyuszik táplálásának, mert csúnya vége lehet. A kövérség halálos nekik.

2013. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem túlsúlyos a nyuszim. még növekszik,5 hónapos. az egyik oldalon azt írták hogy 6hónapos korig nem is nagyon hizhat el.


pont azert kertem itt segitseget hogy megtudjam mi a legjobb neki milyen etelt mennyi adagot adjak neki.

ma reggel kap szénát,vizet, zeller zöldjét (4ágat v. szárat) meg 4kisebb zeller darabot. (kb 3-4 cm-eket). ez is sok neki?


a tápja pont elfogyott azt majd csak délután tudok adni neki. az baj hogy ha pl. hetente egyszer-ketszer nem kap tápot? (mert elfogyott)

2013. nov. 7. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!