Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudtok Miskolc közelében jó...

Tudtok Miskolc közelében jó törpenyúl tenyészetet? Vagy inkább állatkereskedésből vegyek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből ne vegyél semmiképp!

Java részük idő előtt bekerült nyuszik (2-3 hetes korukban), mondván minél kisebb, annál cukibb és eladhatóbb, illetve gyakran keverék nyuszik kerülnek be, akik bár ugyanolyan édesek, mint fajtatiszta társaik, de a fogukkal gond lehet. Ha álló fülű nyuszit kereszteznek lógófülűvel, az eltérő állkapocs miatt hibás fogállás alakulhat ki, aminek következtében hordhatod élete végéig az állatorvoshoz fogat vágatni, hogy tudjon enni szerencsétlen. Jobb esetben csak az első fogak érintettek, rosszabb esetben a hátsók is (ez esetben altatni kell kb. havi rendszerességgel, h leköszörüljék a fogait).

Emellett az immunrendszerük is gyengébb.


Tenyésztőt sajnos nem tudok neked ajánlani Miskolcon, ha itt nem kapsz rá választ, kérdezd meg ezen az oldalon.

Pesten tudnék neked ajánlani, ha nem találsz a közeledben, szólj és megírom. Érdemes átgondolni, ha van autótok, mert egyszer kell csak elautózni érte és az a nyuszi 6-7 évig (jó esetben akár 10-12 is lehet) társad lesz és nem mindegy, milyen egészségnek örvend!

[link]

2013. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szirmabesenyoben [link] , tole vettem a hazikedvecet, a nyulbőrbe bujt ördögöt :)
2013. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Êrtem köszönöm a válaszokat.nagyon sokat segitettetek szerintetek lógófülü vagy az oroszlánfejű az egészsegesebb jobb választás?
2013. nov. 15. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszel nyuszit, mindegy :), nem lesz gond az egészségével :)

Nekem törpe kosorrúm van.

Inkább azt gondold át, h milyen neműt szeretnél.

A bakok kezesebbek, bújósabbak, a nőstények dominánsabbak, területvédőbbek.

2013. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha értem és köszönöm a válaszokat
2013. nov. 16. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne vegyél semmi képen kereskedésből. Én 2 aktív tenyésztőről tudok akik megbízhatóak is. A legtöbb csak szaporító..

Ő kosorrú logófülű törpéket és Oroszlán fejűeket tenyészt. Átlag 4-5 ezer között van az áruk

[link]

Ő különlegesebbekkel foglalkozik de többe is kerülnek nála. Szatén kosorrú lógófülűeket és Holland törpéket tenyészt:

[link]


megéri náluk előjegyezni ha épp nincs alom :)

2014. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Miskolc és környékéről nagyon tudom ajánlani Szabó Bencét, Demeter Csillát, és őt: www.szorgomboc.lapunk.hu Utóbbi kettőt nem ismerem, képek/visszajelzések alapján ítéltem jónak :)


Kereskedésből még csak véletlenül SE!!! Inkább várj tenyésztőnél hónapokat nyuszira, mint kereskedés!

2014. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én spec. a Plázából vettem a Holland Törpenyuszimat. Igaz, nincsenek túl jó körülmények között de az nem igaz hogy vemhesség mert oda kb. 4-5 hetesen kerülnek be és akkor NEM ivarérettek. (Egy nyúl 5-6 hónapos korában lesz ivarérett.) Visszatérve a nyuszómra makk egészséges semmi baj a fogával és nagyon kezes még követ is a házban. Bocsánat ha kioktató al tűnik a válasz...
2016. febr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!