Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl eszi az almot. Mit tegyek?

Nyúl eszi az almot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A nyulam wc-jébe pelletet szoktam venni, a freschnapfban kapható préselt kenderrostot szoktam (nagy rózsaszín zsák), most viszont nem volt kenderrost, hanem csak préselt szalma pellet. Azóta eszik a nyúlwc-ből, pelleteket ropogtat. Ez normális? Elvileg 100% szalma de egyrészt szénát szokott enni, másrészt meg nem hinném hogy jót tesz a saját pisi visszaevése. Tippek? Vagy hagyjam hátha megunja?

2013. nov. 17. 00:32
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
72%
Talán tegyél egy-egy maréknyi tisztát az etetőbe, hátha akkor azt eszegeti inkább. A WC-be használj ehetetlen anyagokat, ha kaját teszel be azt sajna megeheti.
2013. nov. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ette, amikor még az újdonság erejével hatott, de kb. 3 map múlva abbahagyta. A tiéd is abba fogja szerintem.
2013. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja majd alompelletet adok neki eszegetni... első válaszoló, gondolkozz egy kicsit mielőtt írsz mert egy kalap sz.rt nem ér a válaszod! A nyúl számára nincs ehetetlen, mindent megkóstol, úgyhogy nem fogok mérgező almot rakni a wc-be.


Másodiknak viszont köszönöm a választ! Ma már hagyományosan, szénát evett... remélem nem kapom rajta megint a wc-n. :D Bár néha egy-egy pellet talán még nem tragédia.

2013. nov. 17. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, a szalmapelletet meg szoktak enni amugy is . Nyugi,a lepisilt pellet egyreszt szetmallik,masreszt annyira higienikus a tepsifules,hogy nem eszi meg.


Jelzem a barkacsaruhazakban lehet kapni tuzelesi pelletet 15kg-os zsakokban 1290Ft-ert , en azt hasznalom , tokeletes es hatodannyiba kerul,mint az allatkereskedeses verzio . Ez fureszporbol keszul es nem eszi meg :)

2013. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy mérgező anyagokat használj. Ajánlottam volna egy-két jó cuccot, de ha ennyire korlátolt és pofátlan vagy, old meg ahogy tudod.
2013. nov. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3.) oké, köszi, ez megnyugtató! :) igen én is a napokban jöttem rá, hogy ez teljesen ugyanaz! mekkora pofátlanság amúgy, hogy rárakják egy hörcsög meg egy cica képét és 3x annyiért adják...


4.) ne haragudj tényleg kicsit nyers volt a stílusom, félremagyaráztam magamban a válaszod. nekem a pellet jött be eddig legjobban, a forgács büdösödik és beleragad a bundájába, széthordja mindenhova

2013. nov. 19. 00:25
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen nem haragszom, ami azt illeti nem is haragudtam, csak rosszul esett, hogy segíteni szertettem volna, te pedig így reagáltad le. Fátylat rá. Egy két cucc, amit évek óta sokcélúan és nagy megelégedéssel használok mindenféle kisállatnál. Érdemes kipróbálni és kiválasztani a megfelelőt, én amúgy a vegyes almozást részesítem előnyben. Egyik kedvencem a kókuszrost ez antibakteriális, nedvszívó, nem dohosodik, jó fészeképítő anyag, rovarriasztó,káros anyagot nem tartalmaz, felhasználás után tökéletes növénytalaj. Nagyon bevált a kukoricacsutka őrlemény is, főleg a kettő együttes használata, előnye kellemes járást biztosít a nagyobb szemcsés granulátumokkal szemben és ez is jó nedvszívó, természetesen ez sem tartalmaz mérgező anyagokat. A pelletteket, faforgácsokat, nyilván ismered, ezekről nem írok. Sok vitám volt már az oldalon amiatt, hogy én előszeretettel alkalmazok natúr zeolitból és bentonitból gyártott macskaalmot is a kiválasztott WC helyek alatt. Meggyőződésem, hogy tökéletes anyagok és semmiféle veszélyt nem jelentenek az állatokra, de nem akarok vitát ezért nem ajánlom, csak megemlítem.
2013. nov. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

célszerű szénát tenni a nyuszi alá

( a szénát fertőtleníteni tudod úgy, hogy beteszed egy nejlonzacskóba, lezárod hermetikusan, s mikor elkezd párásodni a zacskó azután veszed ki a zacsiból majd teszed a nyuszi alá, ott olyan gáz alakul ki amely fertőtleníti a szénát) ha a szénát (fertőtlenített) teszed alá biztos hogy nem lesz semmi, baja, azt eheti nyugodtan

2013. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!