Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a kedvencek "királya"?...

Melyik a kedvencek "királya"? Melyiket ajánlanátok gazdik?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdek depressziós lenni mert nagyon egyedül vagyok itthon, hiszen a szüleim csak este jönnek haza a munkából.:( Szeretnék egy kisállatot valami hörcsögfélét. Gondoltam Tengerimalacra, Nyúlra, Vadászgörényre vagy Csincsillára. Patkányt is szívesen tartanék, de anya már a gondolattól rosszul van. Egy olyan kedvencet szeretnék amelyik sokat bolondozik, a ketrecen kívül nem potyogtat (keveset vagy rászoktatható a szobatisztaságra) és dögönyözhető. 3-4 havonta elutazunk 4-5 napra, úgy hogy jó lenne ha magammal vihetném a nagymamámhoz. De ha nem, az se nagy baj mert lenne aki eteti. Szeretném ha nagyobb rágcsáló lenne kb. tengeri malac méretű. Ha lehet csak egyet tartanék bár ha nagyon muszáj a kettőt is megoldanám. Kérlek gazdik segítsetek, mert lassan már megöl az unalom!

2013. dec. 3. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Akkor nagyon is ajánlom neked a csincsillát! Kis korú csincsillát vegyél, és azt 3 óránként etesd :)

Mikor szépen megnőtt a kicsi, akkor úgy hozzád fog szokni, hogy ha belépsz a szobába, egyből a rajtad fog csüngeni :D


Nem értek annyira a csincsillákhoz, de volt már jó tapasztalatom velük!

Nekem mindíg is a két hörcsögöm lesz a kedvenceim királya :D

2013. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! De remélem még a többiek is írnak :)
2013. dec. 3. 19:11
 3/18 anonim ***** válasza:

Törpenyuszi.

Szobatisztaságra nevelhető.

Bolondozik, viccesen ugrál és lehet dögönyözni, nagyon finom szőrük van és a miénk imádja, ha szeretgetjük.

Mikor hazautazunk a szülőkhöz falura, visszük magunkkal macskahordozóban, ha nem tudjuk vinni, a szomszéd barátnőm megeteti.

nagyobb méretű rágcsáló.

Egyet is elég tartnod belőle, nem igényli másik nyuszi társaságát, elvan velünk és a saját ki svilágában is.

Szóval pont olyan, amilyet keresel.

És még valami: csendes, nem vonít, mint a tengerimalac, nem drága az etetése sem. 3 havonta kell vágni a körmét, és persze takarítani a ketrecét, de mivel szobatisztaságra nevelhető, csak a ketrec egyik sarkába piszkít, szóval a takarítés se nagy ügy.

2013. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi! de bent tartanám a lakásban. Vagy ott is lehet?
2013. dec. 3. 20:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyuszid legyen! Igen lakásban is lehet tartani, én is ott tartottam. :)
2013. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a törpenyúl ideális lenne. Vadászgörényünk van, de nem épp a dögönyözhető állat típuspéldánya, folyton kifordul a kezünkből, ha épp szeretgetni akarjuk. :) (De egy nagyobb hímet már lehetne, csak az viszont nagyobb annél, mint amit te szeretnél. Illetve ők tényleg büdösek ivarosan, így anyukád biztosan nem engedné.)
2013. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Platypus ***** válasza:
100%
Ha egyet akarsz és nagyot, akkor a törpenyúl és a görény marad a listáról. A tengerimalac, a patkány és a csincsilla nagyon igényli a társaságot. A hörcsögök magányosan is elvannak, de elég kicsik.
2013. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Görény is igényli a társaságot, de mivel elég sokat alszik, megoldható, hogy minden ébren töltött percében lefoglald. De nekik is jobb, ha ketten vannak. (Kiegyensúlyozottabbak, önállóbbak úgy. Hasonló, mint az egykék és a testvérgyerekek helyzete, de élesebb.)
2013. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a patkány a legjobb, de minimum kettőt kell belőle tartanod. Ők bírják az utazást, családtagjukként szeretik az embert és lehet őket tanítgatni is ami nekik és a gaznidak is jó szórakozás. A hörcsög pl. egy idő után stresszelni kezd, ha túl sokat van kézben és a szobádban sem engedheted ki. A patkányok meg imádnak játszani, szobatiszták és ha elálmosodnak veled alszanak. :) Nagyon kedves, szeretnivaló kis állatok, anyukádnak igazán nincs oka frászt kapni tőlük..
2013. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nekem is van hörcsögöm,vele ellennél de azt tudnod kell róla,hogy éjszakai állat.Nem bonyolult a tartása és kézhez szoktatni is egyszerűen lehet.Nekem a kitakarítása kissé bonyolult mert ki kell járkálnom az udvarra,és én este szoktam kicserélni.Egy az ami nagyon fontos krumplit nem szabad neki adni.Friss gyümölcs mint rágcsa tökéletes lenne neki,etetni viszont inkább magvakat adj neki.És én a törpehörcsögöt viszont nem ajánlanám mert kisebbek,könnyebben elbújhatnak a házban/lakásban.És inkább ketrecet választanék neki,mert levegősebb.És az is fontos lenne,hogy legyen neki estére futókereke,és háza is.Tehát ezek a feltételei egy hörinek.
2013. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!