Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy nyulat most...

Szeretnék egy nyulat most pattant ki a fejemből és saját pénzemből veszek mindent . De úgy gondoltam hogy úgy olcsóbb lenne ha mi készítenénk el a ketrecet ez rendben is van de tél van a lakásba alig van hej kinn tartsam vagy benn?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
az ilyen fejből kipattant ötletekből lesznek az elajándékozott nyuszik, ő nem egy plüssállat, vele foglalkozni kell napi szinten több órát, ki kell engedni a ketrec hogy mozoghasson és még így is minimum 100*50 alapterületű ketrec kell neki. elég okos állatok de nagyon sok mindent megrágnak ez tény, erről van amelyiket le lehet nevelni, valamelyiket nem nem tudsz mit tenni, 7 hónapos korukra ivarérettek lesznek, lehet hogy vad lesz harapni fog, de ez akkor is kialakul ha nincs vele foglalkozva, félni fog tőletek, az ebédnek szánt nyuszival nem foglalkoznak az emberek mert nem él olyan sokat illetve többen vannak, nem kell neki annyi törődés, a nyuszik 6 évig is elélnek, de akár lehet 8 is, ez nem olyan hogy megunod és akkor kiteszed az utcára, nekem is hirtelen pattant ki a fejemből, de szerencsére nem lett hirtelen választott nyuszi novemberbe 2 éve kitaláltam, februárba megtaláltam a kis szerelmemet és március elején költözött be, és ez mind azután hogy mindennek utána néztem mit kell enni mit nem szabad stb beszereztem minden kellékét, és most már 1,5 éve harmóniában élünk, tudom hogy cuki és szőrös de akaratos és nem tűri ha lesz*rod.. szerintem még gondold át hogy tényleg akarsz-e nyuszit..
2013. dec. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Attila(40) válasza:
100%

Szia!

A 00:27-kor választ adónak teljes mértékben minden szempontból igaza van.


Legfontosabb először is jól átgondolni, hogy tényleg szeretnél-e egy állatot!!!!

Egy elkötelezettséget vállalnál, ami minden napos. Ha épp nincs hozzá kedved, a nyuszi akkor is éhes, etetni és takarítani kell, víz kell neki és foglalkozni kell vele. Jól esik néha egy simogatás, jutalomfalat.A lehető legnagyobb ketrecet kell neki venni, hiszen nem hal, nagy a mozgásigénye. Ne börtönözd be egy kis ketrecbe!

A megrágható kábeleket nem érhetővé kell tenni, a szobanövényeket magasra, hogy ne érje el! Nem csak a növény védelme miatt, vannak mérgező növények is, ....


Ha most vennéd, véletlenül se tartsd kint, mert megfagy!!!

A tenyésztő, kereskedés melegben tartja, a nyúl nem növeszt téli bundát.

Ha most kirakod, nagy bunda nélkül egyből belepusztul!!!!!

A törpenyulak már nem a természetben található mezei vagy üregi nyulak, a tenyésztés során a vadságukból vesztettek, nem is bírják olyan jól a telet, mint vadon élő társaik.


Ha egy ketrecben van kint, akkor el sem tudja magát ásni, mintha üreget csinálna magának. Én bent tartanám. (Tartom)


A mi nyulunk kiskorában be volt zárva 1 hónapot, mikor nem voltunk itthon, így ő kinevez magának egy wc-t, ahová piszkít. Alapjában véve a nyúl szobatiszta, ezzel nem lesz gond. (Persze néha-néha {havonta} egy-egy bogyó előfordul, de nem jellemző és nem gusztustalan.)

Amikor otthon voltunk, mindig szabadon volt és a helyére ment piszkítani. A lakásban nem volt vele gond.

Mivel ilyen aranyos volt, egyszer kint hagytuk egyedül. Hazaérve láttuk, hogy semmi gond nem volt vele, azóta szabadon rohangál a lakásban. Elég vidám nyúl és nagyon hálás.


Nagyon aranyos állatka, hálás, barátságos, a fenntartása sem túl drága, nyáron szedünk neki füvet, vagy kivisszük a kertbe.


Vannak költségei:

Nyúl 5-10.000

Fél évente oltás: 5-8000

Ketrec, wc, itató, hordozó kb.50.000

Széna, alom, táp rendszeresen. havi 2-3000Ft.


Gondold át!


Attila

2013. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
ilyen hirtelen télen nem lehet ELKEZDENI kint tartani a nyuszit.
2013. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azóta már megvan minden cucca és nemsokára meglesz a nyuszi több állatom is volt már életembe mindről én gondoskodtam és nem vettem fél válról ... miért neketek hogy jutott az eszetekbe .... mert erre más mód nincs egyszer eszedbe jut vagy esetleg kapsz egyet de az még rosszabb mert fogalma sincs arról hogy hogy kell gondozni egy nyulat ... ÉN MINDENT TUDOK naplóm is van a nyuszikról a viselkedésükről etetéséről mindenről szóval teljesen fel vagyok készülve
2014. jan. 28. 15:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen és MINDENKÉPPEN BENN SZERETNÉM TARTANI eszebe se jutott kinn tartani főleg TÉLEN hülye nem vagyok !!!!
2014. jan. 28. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

olvasd el akkor még egyszer hogy mit kérdeztél.. senki nem mondta hogy hülye vagy, de ha valaki megkérdezi hogy kint tartsam vagy bent, akkor esélyes hogy megfordulta fejébe kint tartani, saját magadnak mondasz ellen.. persze minden állat vagy minden új dolog az ember életében hirtelen kipattan, de ha este kipattan a fejedből kb esélytelen hogy te másnap napra készen állsz a táplálásból, tartásból, viselkedésből.. kell minimum egy hónap mire mindennek utána nézel beszerzel minden, hogy mikor megérkezik a nyuszi már a kár lakosztály fogadja őt..

nem is értem hogy min vagy kiakadva, mikor kérdeztél valamit és az igazat a valóságot mondtuk el, és mint felelős állattartó szívem ügyének érzem, kicsit lebeszélni és átgondoltatni a leendő gazdival azt hogy biztos akar-e nyuszit, a erre van lehetőségem, hiszen pont ezek miatt van teli az összes állatmenhely és egyre több a nyuszi is, persze amelyiket elvisznek oda és nem csak elengedik mert megunták, ne érts félre ezt nem rád mondom hisz nem ismerlek, de írtad mindent tudsz, de mikor a kérdést írtad mi szerinted tudtuk, hogy te egy lelkiismeretes állattartó vagy sem .. és mi ez alapján válaszoltunk neked

2014. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bakker és télleg ekérdeztem hogy kinn vagy benn ... ajha akkor bocs a rossz válaszért most lesz egy hónapja hogy mindennap keresgetek az interneten szóval téleg mindent biztosítani tudok a nyuszi számára és gondos gazdija leszek neki :)
2014. jan. 28. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!