Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Még otthon élő huszonévesek!...

Még otthon élő huszonévesek! Ti csak a saját szobátokat takarítjátok, csak a saját személyes dolgaitokat tartjátok rendben?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, szüleimmel élek.Természetesen a takarítás mindennapos téma, arra lennék kíváncsi, hogy csak a Ti közvetlen környezeteteket tartjátok rendben(saját szoba,személyes dolgok), vagy a ház egyéb részeit is, mint fürdőszoba, konyha stb.?
2011. jún. 19. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, kertes házban élünk. Nekem és a húgomnak a tetőtérben van a szobánk, 2 külön szoba. Ezenkívül egy nappali, egy konyha, egy előszoba, egy fürdőszoba és egy wc van fönt.


Én takarítom az egész tetőteret egyedül, kivétel a tesóm szobáját.


Néha az alsó szinten is takarítok ha ráérek, de ez ritkábban fordul elő és akkor is csak felmosok, mosogatok, lemosom a tűzhelyet...

2011. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem élek otthon, de amíg így volt: Az emeleten már csak én voltam, ezért az egész emelet (két szoba, folyosó, fürdőszoba) rendbentartása az én dolgom volt, ezen felül a nagytakarítások, függönymosások, ablakpucolások alkalmával a lenti felmosás, söprés, függöny leszedés és felrakás ,ablakpucolás, rámolás is. A hétköznapokban 1-2-szer elmosogattam, kiporszívóztam, feltöröltem, stb. Tehát ott inkább "kisegítő személyzet" voltam.
2011. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze a fűnyírás, medencepucolás, locsolás is általában az én reszortom volt :)
2011. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját szoba + még amit kell. Ugyan ez a szitu a mosással is. És ha van időm, akkor néha átvállalom a főzést. ja, és emellett egyetemre járok. Ja ők eddig eltartottak + fizették a sulit, akkor ennyit megtehetek cserébe, úgy érzem.
2011. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szüleimmel laktam két szobás lakásban, mindenhol takarítottam, igaz a szüleim szobájában ritkábban, általában ha épp nem voltak otthon. De kisebb felújításokban is segítettem, pl. kifestettem a konyhát meglepetésként, a barátommal kitapétáztuk mindkét szobát, stb. és gyakran vásároltam, főztem is.
2011. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Én 16 f vagyok itthon lakok a tesomnak nyári gyakorlata van a két nagy elköltözött már én itthon vagyok megcsinálom minden nap 1 óra alatt puccba vágom a lakást és porszívózás felmosás is megvan meg közbe ha látom hogy koszos a függöny leszedem , kimosom tegnap konyhát sikáltam ki barátnőm elmosogatta géppel a fűszertartókat tök szép rend van de én olyan típus vagyok aki igényes a tisztaságra nem tudnék kuplerályban élni! minden nap felkelek gyorsan 1 ora alatt undorral de tűl esek rajta utána fürdök mert leizzadok mint álat és utána élvezem az életed :D
2011. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
És a saját szobádon kívül a lakás többi részét nem használod? Mert akkor nem kell hozzányúlnod. De ha igen, hogy várhatod el, hogy anyukád takarítson utánad? Vagy jár hozzátok bejárónő? Érdekesen gondolkodsz.........
2011. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Én költözőfélben vagyok, a saját szoba alap a takarításban, de segítek mindenhol öcséim szobáját kivéve, ha már itthon lakok az a minimum, mivel pl fürdőt, konyhát én is használom, meg nehogy már a szüleimnek kelljen utánam pakolni. Ezt meg sem kérdeztem volna...
2011. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig mi takarítottunk a tesóimmal szinte mindig. Már tizenéves korunkban is. Nyáron, amikor szünetünk volt, az egész háztartást mi vezettük, kivétel a nagybevásárlás, mert nincs jogsink.

Most már a párommal élek, de ha hazautazom meglátogatni a szüleim, mindig csinálok valamit, festés, fürdőtakarítás, kertészkedés, igyekszem segíteni, amiben tudok. Aztán kapok fini zöldségeket a kertből :)

22L

2011. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk anya menedzseli a rendszert, általában azt csináljuk, amire ő megkér minket.


Aztán néha csinálunk beosztást egy-egy konkrét feladatra vagy feladatcsoportra. Ezek pár hónapig szoktak élni, utána a szabotázs győz - persze akkor lehet új beosztást csinálni, és az megint működik egy darabig.


Ezen kívül időnként valaki partizánakcióban megcsinál ezt-azt, én például a kertet gyomlálom viszonylag rendszeresen, a rendetlen polcokat szoktam rendező feliratokkal ellátni, és a korábban már feliratozott polcokon a tárgyakat a feliratoknak megfelelően elrendezni. Meg persze mást is, mindig ami épp nagyon böki a szemem, vagy tudom, hogy valaki másét fogja bökni.

2011. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!