Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megszületik a baba és...

Ha megszületik a baba és minden rendben, mennyi idő múlva lehet akár saját felelősségre hazamenni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy nem igazán tudom kire a hagyni a 1,5 éves "nagyot" :(
2013. szept. 4. 08:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%

Téged akár aznap hazaengednek saját felelősségre, de a picurt csak 3 naposan.


Te irtál ki kérdést pár napja erről?

2013. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Apukara nem lehet? Egyebkent be is fektetik a nagyot a gyerek osztályra, ha nincs mas megoldás.
2013. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem írtam ki pár napja kérdést. Lehet, hogy másnak is van ilyen gondja? :)

Apja "nem játszik", rokonok száz km-ekkel távolabb.

2013. szept. 4. 09:06
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


itt volt pár javaslat,ugyanazzal szenved az anyuka (esetleg kérdezd meg hol lakik,és amig ő szül te vigyázol az övére,amig te,addig ő a tiédre)

2013. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

aznap haza lehet menni, ha minden rendben van

ez téves infó, hogy a babát nem engedik ki

saját felelősségre elviheted őt is természetesen, a kórházak azért nem reklámozzák ezt, mert ilyenkor a kórház nem kap pénzt, csak 72 óra bent fekvés után

nálunk is volt olyan anyuka, aki 6 órával a szülés után aláírta a papírokat és távozott, mert otthon várt a másik kicsi

én is így terveztem a másodiknál, mert egy 17 hónapos várt otthon, de sajnos nem lehetett, mert komplikáció lépett fel a terhességemnél, bent kellett maradnunk mindkettőnk érdekében

nálunk konkrétan el is mondták, hogy haza lehet menni, de kérnek mindenkit, hogy maradjunk (legalább papíron), mert így kap pénzt a kórház, ami viszont fontos, hogy ha a baba lebetegszik, besárgul, bármi baja lesz, akkor nem mehetsz vele vissza a szülészetre/gyermekágyra, hanem gyerekkórházba kerültök, tehát ahol szültél és ahol a többi egészséges baba van, oda nem lehet visszamenni semmilyen probléma esetén (még a sárgaság miatt sem), mert veszélyeztetnétek a többi csecsemőt

2013. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
NEm, nem kell 3 napot várni. Amint kész a gyermekorvosi vizsgálat és van a saját háziorvosodtól igazolásod, hogy ő aznap, másnap és harmadnap ellát, rögtön mehettek. Ha éjjel születik, akkor másnap délelőtt, ha nap közben, akkor kb 4-5 óra múlva.
2013. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Haza lehet menni gyakorlatilag a megfigyelési idő letelte után. De érdemes legalább 1 napot maradni, ha már hármat nem is. Mindenesetre, számíts rá, hogy beszólások érkezhetnek, és az adminisztrációt is meg fogják nehezíteni. Nem tudom, hogy milyen messze laktok a kórháztól, de ha több óra autóút, én elgondolkoznék ezen a döntésen, mert az is előfordulhat, hogy vissza kell majd mennetek. Így akkor megint kereshetsz valakit a másfél éves mellé, meg magatoknak épp elég lesz megoldani a visszamenetelt. Nincs egy barát, barátnő, kolléga, szomszéd, bárki, akire mondjuk 2 napig rá tudod bízni a nagyot?
2013. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Off: az én zárómon az van, hogy ha bármelyikünknek panasza van, a GYERMEKÁGYAS részlegen jelentkezzünk. Meg nem hiszem, hogy az ilyen visszaérkező csecsemőknek külön osztályokat tartanának fenn.
2013. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem a másik kérdésre írt válaszokat (nem is értem, hogy nem dobta fel a kereső... lehet béna voltam, na mindegy).

Tényleg vannak tök jó ötletek, és OFF: de elképesztő mennyire rosszindulatúak is tudnak lenni o_O...

Nálam is ez van, hogy akire NYUGODT SZÍVVEL hagynám a "nagyot" az vagy nem tud bevállalni sok órás utazást vagy egyszerűen nem engedheti meg azt, hogy kimaradjon a munkából. Az meg nem hiányzik, hogy bár vki "vigyáz rá", de azon agyaljak, mikor "öli meg" a gyereket, míg én benn fekszem...

2013. szept. 4. 09:31
 10/30 gyilokcica ***** válasza:
22%
Nagyon sokat számít az a 3-4 nap, hiszen bármi baj van, egy újszülöttnél minden perc számít. Ezalatt a pár nap alatt derül ki, ha légzésgondja van, szívzöreje, vagy bármilyen szervi gondja. Szóval elég durva, hogy valaki a saját kényelme érdekében veszélyezteti a babáját. 9 hónapod volt rá megszervezni, nem hiszem el, hogy ennyire lehetetlen volt...
2013. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!