Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy érdemes venni? Mikor...

Hogy érdemes venni? Mikor kicsi vagy nagy? És Miskolcon hol lehetne venni jó áron jó tengerimalacot? és milyen kiegészitőket kellene hozzá venni?

Figyelt kérdés
Tengerimalachoz miket kell venni?

2013. dec. 16. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kicsinek veszed, akkor abban az a szép, hogy te neveled, könnyen hozzád szokik.

A nagyok is hamar megszokják az embert, de ha állatkereskedésben veszed, előfordulhat olyan, hogy egyik másik hordoz magában valami rossz szokást (verekedős, harapós, félénk) de ezeket ki lehet nevelni belőlük, csak idő és türelem kell hozzá :)


Ami kell hozzá, egy jó nagy ketrec, lehetőleg jó magasított tálca résszel, mert lökött kis állatok ezek a malacok, és szeretik szét dózerrolni a forgácsot. Vagy ti is megmagasíthatjátok vékonyabb plexi lemezzel.


Nálam a malac ház úgy nézett ki, hogy volt a ketrecben egy háza (lehetőleg jó kemény fából legyen, mert imádnak rágcsálni), itatója, és állandóan volt neki beszórva fél dió a héjában, mert azokkal imádott játszani. Én meg este imádtam őt nagyon, mikor végig zörögte az éjszakát a dióival. Ha kivettem, akkor meg sípolt egész éjjel.


Tehetsz be faágat. Én almafa agákat húztam keresztül kasul a ketrec rácsain, és azokon akrobatikázott, meg rágcsálta. De szépiát is tehetsz neki, azt is elrágcsálja.

Lényeg, hogy legyen mindig valami kemény dolog amit rágicsálhat.

2013. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Szia!! A kisállat kereskedések nem ajánlottak. A kisállat kereskedésbe nem nagyon törődnek az állatokkal. Nagyon sokszor láthatod hogy az akváriumokba meg vannak halva a halak és mit sem törődnek velük. A tengerimalac is így van ezzel. Elkaphat bármilyenen betegségeket, rossz szokásokat vehet át vagy pedig terhesen adják őket el és még sorolhatnám. Ha tengerimalacot vásárolsz akkor tenyésztőtől vegyél vagy pedig a Kéklaguna Kisállat kereskedésből mert ott legalább foglalkoznak az állatokkal. Én kis tengerimalacot ajánlanék neked mert az nagyon hamar hozzád szokik. Ha lehet semmi képen ne vegyél 1 malackát mert akkor depressziós lesz és bele hal. Vegyél 2 tengerimalacot de akkor is egyneműeket mert a hím túlpározza a nőstényt ami ebbe bele hal. Én neked inkább nőstényeket ajánlanék hogy olyat vegyél mert azoknak nem kell tisztítani a nemi szervüket. A körmüket fontos mindég levágni de csak addig amíg az ér tart. Ha bele vágsz az érbe akkor fertőtlenítő. Fürdetni ha nem muszáj akkor csak 1 évben egyszer fürdesd őket. Ha fekete tengerimalacod van és nem látod az eret a lábában akkor csak egy kicsit vágj le az elejéből. A hosszú szőrű tengerimalacokat fésüld gyakran. Vegyél nekik nyúl ketrecet ne pedig tengerimalac ketrecet mert az elég gyakran kényelmetlen. Kell egy kis kuckó amit meg is kapsz a ketreccel együtt. Van benne tál, itató stb. A kisállat kereskedésben kérj nekik kaját. Rakj be nekik sok faágat ne hogy túlságosan megnőjön a foguk. Játék nem kell nekik. Forgácsot használj alomnak. Heti egyszeri takarítás. A ketrec alja legyen tele forgáccsal ne látszódjon a talaj. Széna mindég legyen előttük mert ha azt nem esznek akkor izomsorvadásuk lesz. Friss gyümölcsöt adj nekik de abból inkább alma, körte, mandarin, banán, gránátalma. Többet ne adj nekik mert mástól bajuk is lehet. Zöldségből: füvet ne vizeset, répát, cukorrépát, tököt, uborkát azt imádják, karalábét. Ja szalmát soha csak szénát. Ha még van kérdésed írj nyugodtan válaszolok.
2013. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az előző válaszolóval abban nem értek, hogy heti egyszeri takarítás. Az nagyon kevés. Persze ez függ a ketrec méretétől, a forgács vastagságától, de nekem ez akkor is kevés. Én naponta takarítom őket. (Mondjuk, nincsenek valami nagy helyen, de apa dolgozik egy igazi tengerimalacvillán) :)
2013. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen bizony függ előző válaszoló. De nekem egy nyúlketrecem van. :)
2013. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a tengerimalacokat. Köszönöm a segìtséget!! Nekem is nyúl ketrecem van és 3 naponta takarítom
2013. dec. 28. 09:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,kisállatkereskedèsben vettük,és az egyik tegnap már az állatorvosnál volt :(
2013. dec. 28. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért volt állatorvosnál? mi a baj?
2013. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!